Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump en Pence hebben 'goed gesprek' gehad in Witte Huis

Trump en Pence hebben 'goed gesprek' gehad in Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - Scheidend Amerikaans president Donald Trump en vicepresident Mike Pence hebben maandag een "goed gesprek" gehad in het in het Oval Office, stelt een hoge functionaris. De verhouding tussen de twee is de laatste tijd gespannen omdat Pence niet voldeed aan Trumps verzoek om de bekrachtiging van Joe Bidens verkiezingszege in het parlement te dwarsbomen en omdat een menigte opgehitste Trump-aanhangers het Capitool bestormde.

Het gesprek tussen Trump en Pence zou het eerste zijn sinds afgelopen woensdag. Trump is om de laatste week van zijn presidentstermijn politiek te overleven mede afhankelijk van zijn vicepresident.

De Democraten hebben maandag een resolutie ingediend waarin Pence bij meerderheidssteun wordt opgeroepen om Trumps bevoegdheden over te nemen onder het 25e amendement van de Amerikaanse grondwet. Dat voorziet erin dat de vicepresident de taken van de president overneemt als die niet meer in staat is om de taken die bij het ambt horen uit te voeren.

Afgaand op de verklaring van de functionaris die meldde dat Trump en Pence weer met elkaar praten, zal Pence niet voldoen aan het verzoek van de Democraten. "Ze zijn vastbesloten om hun werk voor het land voort te zetten tot het einde van hun termijn", zei de bron.

Meer uit Buitenland

Meer dan honderd doden door zinken boot Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - In Congo zijn zeker 107 mensen om het leven gekomen bij het zinken van een boot. Het vaartuig vloog in brand op de Congorivier en kon niet meer worden gered. Volgens de regering zijn er ook nog 146 mensen vermist.

7 uur geleden
Roken en vapen op Belgische terrassen verboden vanaf 2027

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Per 1 januari 2027 komt er een verbod op roken en vapen op en bij terrassen in België, meldt minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke. Ook wordt roken in zogeheten rookkamers, zoals in cafés, luchthavens en shishabars niet meer toegestaan.

11 uur geleden
NAVO stuurt nieuwe beschermingsmissie naar oostflank

BRUSSEL (ANP) - De NAVO gaat de Oost-Europese lidstaten beschermen met een nieuwe operatie. De Oostelijke Schildwacht-missie (Eastern Sentry) gaat speciale aandacht besteden aan het afslaan van drones, zeggen NAVO-chef Mark Rutte en de hoogste commandant van de alliantie. Onder meer Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Denemarken gaan bijdragen. "We verwachten spoedig ook meer van anderen."

12 uur geleden
Algemene Vergadering VN steunt stappen naar tweestatenoplossing

NEW YORK (ANP/RTR) - De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft ingestemd met "tastbare, tijdgebonden en onomkeerbare stappen" naar een tweestatenoplossing tussen Israël en de Palestijnen. Een verklaring hierover werd met ruime meerderheid aangenomen.

12 uur geleden
'Volledige steun VS' na Russische drones, zegt Poolse minister

WARSCHAU (ANP) - De Verenigde Staten hebben Polen verzekerd dat het op hun volledige steun als NAVO-bondgenoot kan rekenen, zegt de Poolse defensieminister. Hij belde met zijn Amerikaanse collega over de Russische drones die eerder deze week het Poolse luchtruim binnendrongen.

12 uur geleden
Verdachte moord Kirk beschreef kogelhuls: 'hé fascisten, vangen!'

OREM (ANP) - De opgepakte verdachte van de moord op Charlie Kirk heeft meerdere boodschappen achtergelaten op zijn kogelhulzen. Volgens de gouverneur van de staat Utah Spencer Cox stond er onder meer "hé fascisten, vangen!" op geschreven.

12 uur geleden
Ambassade Israël: uitsluiting songfestival teken van moreel falen

DEN HAAG (ANP) - Dat Nederland niet meedoet aan het Eurovisie Songfestival als Israël ook deelneemt, is volgens de Israëlische ambassade in Den Haag "een teken van moreel falen". De ambassade beschouwt het besluit van de omroep AVROTROS als het buitensluiten van "de hele Israëlische samenleving".

13 uur geleden