Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump en Pence hebben 'goed gesprek' gehad in Witte Huis

Trump en Pence hebben 'goed gesprek' gehad in Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - Scheidend Amerikaans president Donald Trump en vicepresident Mike Pence hebben maandag een "goed gesprek" gehad in het in het Oval Office, stelt een hoge functionaris. De verhouding tussen de twee is de laatste tijd gespannen omdat Pence niet voldeed aan Trumps verzoek om de bekrachtiging van Joe Bidens verkiezingszege in het parlement te dwarsbomen en omdat een menigte opgehitste Trump-aanhangers het Capitool bestormde.

Het gesprek tussen Trump en Pence zou het eerste zijn sinds afgelopen woensdag. Trump is om de laatste week van zijn presidentstermijn politiek te overleven mede afhankelijk van zijn vicepresident.

De Democraten hebben maandag een resolutie ingediend waarin Pence bij meerderheidssteun wordt opgeroepen om Trumps bevoegdheden over te nemen onder het 25e amendement van de Amerikaanse grondwet. Dat voorziet erin dat de vicepresident de taken van de president overneemt als die niet meer in staat is om de taken die bij het ambt horen uit te voeren.

Afgaand op de verklaring van de functionaris die meldde dat Trump en Pence weer met elkaar praten, zal Pence niet voldoen aan het verzoek van de Democraten. "Ze zijn vastbesloten om hun werk voor het land voort te zetten tot het einde van hun termijn", zei de bron.

Meer uit Buitenland

Chaotische viering in New York na kampioenschap Knicks

NEW YORK (ANP/RTR) - Duizenden fans zijn in New York de straat opgegaan na het behalen van de titel van de basketballers van de New York Knicks in de NBA. De viering verliep niet zonder incidenten: een bus werd in brand gestoken en een tiener raakte gewond door een schot.

1 uur geleden
Qatarese delegatie naar Teheran voor vredesdeal tussen Iran en VS

TEHERAN (ANP/RTR) - Qatarese onderhandelaars zijn zondag naar Teheran gevlogen in een poging om een vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten af te ronden, aldus een bron tegen persbureau Reuters. Ook Iraanse media berichtten over het bezoek van een Qatarese delegatie.

1 uur geleden
Britse krijgsmacht onderschept tanker van Russische schaduwvloot

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse krijgsmacht heeft zondag een olietanker van de Russische schaduwvloot onderschept, meldt de Britse premier Keir Starmer. Het vaartuig deed volgens hem een poging door het Kanaal te varen.

3 uur geleden
Orbán blijft partijleider Fidesz ondanks verkiezingsnederlaag

BOEDAPEST (ANP/DPA/RTR) - Ondanks de verkiezingsnederlaag bij de parlementsverkiezingen in april blijft de voormalige Hongaarse premier Viktor Orbán partijleider van het rechts-nationalistische Fidesz. Op een partijcongres stemden vrijwel alle afgevaardigden voor zijn herbenoeming. Er waren geen tegenkandidaten.

13 uur geleden
Trump: ondertekening akkoord met Iran volgens planning zondag

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft gezegd dat volgens de planning de ondertekening van de verwachte deal tussen zijn land en Iran zondag is. Hij claimt op sociale media dat dan de Straat van Hormuz "meteen open is voor iedereen".

16 uur geleden
Trumps naam verwijderd van gevel Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Kennedy Center heeft de naam van president Donald Trump van de gevel verwijderd. Een rechter had de culturele instelling daartoe bevolen.

16 uur geleden
Duizenden demonstreren tegen racisme in Belfast na rellen

BELFAST (ANP/AFP) - Duizenden mensen doen zaterdag mee aan een antiracismeprotest in Belfast. De Noord-Ierse hoofdstad was afgelopen week het decor van rellen na een mesaanval.

19 uur geleden