Trump en kinderen proberen dagvaarding in New York te blokkeren
NEW YORK (ANP) - Advocaten hebben geprobeerd namens Donald Trump en zijn kinderen dagvaardingen van de openbaar aanklager in New York te blokkeren. Volgens de advocaten gaat aanklager Letitia James "selectief" te werk in haar onderzoek naar de Trump Organization, staat te lezen in documenten die de advocaten dinsdag indienden bij de rechtbank in New York.
Vorige maand dagvaardde James het holdingbedrijf van de familie Trump omdat de onderneming een verkeerde voorstelling van zaken zou geven rond de waarde van verschillende activa van het bedrijf. James zei toen significante nieuwe informatie te hebben die dat suggereerde.
James wilde er met de dagvaardingen voor zorgen dat Trumps kinderen Donald Trump junior en Ivanka Trump zouden getuigen in het onderzoek, dat al bijna drie jaar loopt.
Volgens de advocaten van de familie Trump zou James, die Democraat is, het voorzien hebben op de voormalige president omdat hij Republikein is. James zou "zijn politieke perspectief" afkeuren en "zich proberen te mengen in zijn politieke ambities."
Maandag had het team van Trump nog documenten ingediend rond een andere rechtszaak tegen de voormalig president, namelijk die van politieagenten van het Capitool die op 6 januari 2021 dienst hadden toen het overheidsgebouw bestormd werd. De agenten "klampen zich vast aan een strohalm" door Trump aan de bestorming te verbinden, staat er in die documenten. De burgemeester van Washington en voorzitter van het Huis der Afgevaardigden Nancy Pelosi zouden verantwoordelijkheid dragen, volgens Trumps team.
"Uit publiek beschikbare documenten blijkt juist dat president Trump degene was die Washington DC probeerde te beschermen in aanloop naar 6 januari, door de Nationale Garde toestemming te geven het Capitool te beschermen", staat er in het document.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse centrale commando CENTCOM heeft bekendgemaakt dat het maandag om 16.00 uur begint met de uitvoering van een blokkade van al het scheepvaartverkeer dat Iraanse havens binnenvaart of verlaat. Dit volgt op de aankondiging van president Donald Trump dat de Amerikaanse marine zou beginnen met het blokkeren van de Straat van Hormuz.
11 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk zal niet deelnemen aan de door de Verenigde Staten voorgestelde blokkade van de Straat van Hormuz. Dat zeiden personen die bekend zijn met het standpunt van de regering tegen persbureau Bloomberg.
26 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - Europese leiders hebben verheugd gereageerd op de voorlopige uitslagen van de Hongaarse parlementsverkiezingen van zondag. Daarin is de Tisza-partij van de centrumrechtse uitdager Peter Magyar op weg naar een ruime overwinning op regeringspartij Fidesz van premier Viktor Orbán.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft de winst geclaimd in de parlementsverkiezingen van zondag. Op Facebook laat hij weten dat premier Viktor Orbán hem gefeliciteerd heeft. Eerste tellingen door het Kiesbureau maakten duidelijk dat Magyars partij Tisza op een grote overwinning afstevent.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Tisza-partij van de Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft een vroege en overtuigende voorsprong genomen in de verkiezingen van zondag, die een einde zouden kunnen maken aan het zestienjarige bewind van premier Viktor Orbán.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een bezoek gebracht aan Zuid-Libanon en een voortzetting van de strijd tegen de Libanese beweging Hezbollah aangekondigd. "De oorlog gaat door, ook binnen de veiligheidszone in Libanon," verklaarde Netanyahu volgens zijn kantoor. Hij werd tijdens het bezoek vergezeld door minister van Defensie Israel Katz en legerchef Eyal Zamir.
3 uur geleden