Trump en Johnson praten over beveiligen communicatienetwerk
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson en de Amerikaanse president Donald Trump hebben gesproken over het beveiligen van communicatienetwerken. Het Witte Huis meldt dat de leiders het hebben gehad over het samenwerken in de telecombeveiliging.
Het Verenigd Koninkrijk neemt waarschijnlijk in januari een beslissing over het gebruik van Huawei-technologie voor het 5G-netwerk. De VS maakt geen gebruik van de kennis en apparatuur van het Chinese bedrijf, omdat het land denkt dat Huawei door China wordt gebruikt om te spioneren. Dit ontkent Huawei. De verkoop van telefoons van het merk is in veel landen ook aan banden gelegd.
Het Verenigd Koninkrijk geeft Huawei waarschijnlijk wel een rol in het opzetten van het 5G-netwerk. Daarmee slaan ze het Amerikaanse advies in de wind.
Meer uit Buitenland
SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
38 minuten geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
5 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
6 uur geleden