Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump en Johnson praten over beveiligen communicatienetwerk

Trump en Johnson praten over beveiligen communicatienetwerk

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson en de Amerikaanse president Donald Trump hebben gesproken over het beveiligen van communicatienetwerken. Het Witte Huis meldt dat de leiders het hebben gehad over het samenwerken in de telecombeveiliging.

Het Verenigd Koninkrijk neemt waarschijnlijk in januari een beslissing over het gebruik van Huawei-technologie voor het 5G-netwerk. De VS maakt geen gebruik van de kennis en apparatuur van het Chinese bedrijf, omdat het land denkt dat Huawei door China wordt gebruikt om te spioneren. Dit ontkent Huawei. De verkoop van telefoons van het merk is in veel landen ook aan banden gelegd.

Het Verenigd Koninkrijk geeft Huawei waarschijnlijk wel een rol in het opzetten van het 5G-netwerk. Daarmee slaan ze het Amerikaanse advies in de wind.

Meer uit Buitenland

Historisch proces begonnen tegen procureur-generaal Spanje om lek

MADRID (ANP/AFP) - In Spanje is een historisch proces begonnen tegen procureur-generaal Álvaro García Ortiz, de hoogste aanklager van het land. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij het lekken van informatie over de partner van een invloedrijke politica van de rechtse oppositie. Het is de eerste keer in de Spaanse geschiedenis dat een zittende procureur-generaal zich voor de rechter moet verantwoorden.

29 minuten geleden
Defensieminister VS bezoekt gedemilitariseerde zone Korea

SEOUL (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth is in Zuid-Korea voor onder meer een bezoek aan de gedemilitariseerde zone aan de grens met Noord-Korea. Het gebied heeft die status omdat de twee landen officieel nooit vrede sloten na een oorlog in de jaren vijftig.

1 uur geleden
President Tanzania beëdigd na dodelijke protesten

DODOMA (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De Tanzaniaanse president Samia Suluhu Hassan is na dodelijke protesten weer beëdigd als staatshoofd. De plechtigheid vond plaats op een legerbasis en ging gepaard met zware veiligheidsmaatregelen in hoofdstad Dodoma en de grote stad Dar es Salaam.

1 uur geleden
Bekritiseerde president Valencia stapt jaar na overstromingen op

VALENCIA (ANP/AFP) - Carlos Mazón treedt af als regionale president van Valencia. Hij lag onder vuur door zijn aanpak bij de grootschalige overstromingen van vorig jaar. Daarbij kwamen 237 mensen om, vrijwel allemaal in de regio Valencia.

2 uur geleden
Trump verwijt andere grootmachten kernwapens te testen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen beschuldigd van het heimelijk testen van kernwapens. "Rusland test en China test, maar daar praten ze niet over", zei hij in het programma 60 Minutes van CBS. "Ik wil niet het enige land zijn dat niet test."

2 uur geleden
Verdachte treinaanval VK 'niet in beeld bij veiligheidsdiensten'

LONDEN (ANP/RTR) - De 32-jarige verdachte van een steekpartij op een Britse trein was niet in beeld bij de veiligheidsdiensten. Dat zei minister van Transport Heidi Alexander, nadat elf mensen gewond waren geraakt bij het incident.

3 uur geleden
Rode Kruis: situatie Soedan schrijnender dan ooit

EL-FASHER (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich zorgen over de "steeds verder escalerende situatie" in Soedan. Volgens Derk Segaar, hoofd Internationale Hulp, is die "schrijnender dan ooit" en zijn miljoenen mensen in levensgevaar. Vorige week werd de stad el-Fasher ingenomen door de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF), na een belegering van anderhalf jaar. Volgens verschillende bronnen werden bij aanvallen op grote schaal mensen gedood.

3 uur geleden