Trump en Harris hebben eerste en mogelijk enige debat
PHILADELPHIA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump en vicepresident Kamala Harris debatteren voor het eerst tegen elkaar in aanloop naar de presidentsverkiezingen. Het is momenteel het enige geplande debat tussen de presidentskandidaten, die elkaar nog nooit persoonlijk hebben ontmoet.
Het debat in Philadelphia begint om 03.00 uur Nederlandse tijd in de nacht van dinsdag op woensdag en duurt anderhalf uur. Voor zowel Trump als Harris staat veel op het spel. De twee zijn minder dan twee maanden voor de verkiezingen verwikkeld in een nek-aan-nekrace in belangrijke swing states.
Republikein Trump heeft de afgelopen jaren meegedaan aan een reeks verkiezingsdebatten en debatteerde eind juni nog met president Joe Biden, die soms nauwelijks uit zijn woorden kwam en zich later terugtrok als presidentskandidaat. Harris vervangt hem en heeft voorafgaand aan haar debat met Trump dagenlang geoefend in een hotel in Pittsburgh.
Het was eerder nog onzeker of Trump wel zou komen opdagen. Campagneteams zouden achter de schermen overhoop hebben gelegen over de regels voor het debat. Daar is geen publiek bij aanwezig en de microfoons van kandidaten staan uit als ze geen spreektijd hebben. Dat laatste is naar verluidt tegen de zin van het team van Harris.
In de regels van zender ABC News staat dat kandidaten elkaar ook geen vragen mogen stellen, dat mogen alleen de presentatoren. Harris en Trump krijgen vooraf niet te horen welke vragen ze krijgen of welke onderwerpen worden besproken. Ze mogen ook geen spiekbriefjes meenemen of tijdens reclamepauzes overleggen met hun medewerkers.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran was dit weekend "slechts enkele centimeters" verwijderd van een akkoord met de Verenigde Staten, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. In Pakistan vonden dit weekend onderhandelingen plaats tussen Iraanse en Amerikaanse delegaties.
41 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De leider van de oppositiepartij die aan kop gaat in de Hongaarse parlementsverkiezingen, Péter Magyar, heeft zondagavond de "marionetten" van Viktor Orbán opgeroepen om af te treden. Inmiddels is 96,37 procent van de stemmen geteld en staat Magyars partij Tisza op 138 van de 199 zetels in het parlement. Dat is een tweederde meerderheid.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse centrale commando CENTCOM heeft bekendgemaakt dat het maandag om 16.00 uur begint met de uitvoering van een blokkade van al het scheepvaartverkeer dat Iraanse havens binnenvaart of verlaat. Dit volgt op de aankondiging van president Donald Trump dat de Amerikaanse marine zou beginnen met het blokkeren van de Straat van Hormuz.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk zal niet deelnemen aan de door de Verenigde Staten voorgestelde blokkade van de Straat van Hormuz. Dat zeiden personen die bekend zijn met het standpunt van de regering tegen persbureau Bloomberg.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - Europese leiders hebben verheugd gereageerd op de voorlopige uitslagen van de Hongaarse parlementsverkiezingen van zondag. Daarin is de Tisza-partij van de centrumrechtse uitdager Peter Magyar op weg naar een ruime overwinning op regeringspartij Fidesz van premier Viktor Orbán.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft de winst geclaimd in de parlementsverkiezingen van zondag. Op Facebook laat hij weten dat premier Viktor Orbán hem gefeliciteerd heeft. Eerste tellingen door het Kiesbureau maakten duidelijk dat Magyars partij Tisza op een grote overwinning afstevent.
4 uur geleden