Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump en Harris hebben eerste en mogelijk enige debat

Trump en Harris hebben eerste en mogelijk enige debat

PHILADELPHIA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump en vicepresident Kamala Harris debatteren voor het eerst tegen elkaar in aanloop naar de presidentsverkiezingen. Het is momenteel het enige geplande debat tussen de presidentskandidaten, die elkaar nog nooit persoonlijk hebben ontmoet.

Het debat in Philadelphia begint om 03.00 uur Nederlandse tijd in de nacht van dinsdag op woensdag en duurt anderhalf uur. Voor zowel Trump als Harris staat veel op het spel. De twee zijn minder dan twee maanden voor de verkiezingen verwikkeld in een nek-aan-nekrace in belangrijke swing states.

Republikein Trump heeft de afgelopen jaren meegedaan aan een reeks verkiezingsdebatten en debatteerde eind juni nog met president Joe Biden, die soms nauwelijks uit zijn woorden kwam en zich later terugtrok als presidentskandidaat. Harris vervangt hem en heeft voorafgaand aan haar debat met Trump dagenlang geoefend in een hotel in Pittsburgh.

Het was eerder nog onzeker of Trump wel zou komen opdagen. Campagneteams zouden achter de schermen overhoop hebben gelegen over de regels voor het debat. Daar is geen publiek bij aanwezig en de microfoons van kandidaten staan uit als ze geen spreektijd hebben. Dat laatste is naar verluidt tegen de zin van het team van Harris.

In de regels van zender ABC News staat dat kandidaten elkaar ook geen vragen mogen stellen, dat mogen alleen de presentatoren. Harris en Trump krijgen vooraf niet te horen welke vragen ze krijgen of welke onderwerpen worden besproken. Ze mogen ook geen spiekbriefjes meenemen of tijdens reclamepauzes overleggen met hun medewerkers.

Meer uit Buitenland

Israël beveelt vertrek uit elf dorpen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.

24 minuten geleden
Trump: fors meer dan 5000 militairen weg uit Duitsland

WEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.

7 uur geleden
Trump: nieuwe luchtaanvallen op Iran mogelijk

WEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.

7 uur geleden
Jordanië voert luchtaanvallen uit in Syrië tegen drugshandel

DAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.

7 uur geleden
Illegale rave in Frankrijk trekt tienduizenden feestgangers

BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.

10 uur geleden
Iran: keuze tussen oorlog en diplomatie is nu aan de VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.

13 uur geleden
Zelensky nodigt Fico na energieruzie uit voor bezoek aan Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.

18 uur geleden