Trump en Harris hebben eerste en mogelijk enige debat
PHILADELPHIA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump en vicepresident Kamala Harris debatteren voor het eerst tegen elkaar in aanloop naar de presidentsverkiezingen. Het is momenteel het enige geplande debat tussen de presidentskandidaten, die elkaar nog nooit persoonlijk hebben ontmoet.
Het debat in Philadelphia begint om 03.00 uur Nederlandse tijd in de nacht van dinsdag op woensdag en duurt anderhalf uur. Voor zowel Trump als Harris staat veel op het spel. De twee zijn minder dan twee maanden voor de verkiezingen verwikkeld in een nek-aan-nekrace in belangrijke swing states.
Republikein Trump heeft de afgelopen jaren meegedaan aan een reeks verkiezingsdebatten en debatteerde eind juni nog met president Joe Biden, die soms nauwelijks uit zijn woorden kwam en zich later terugtrok als presidentskandidaat. Harris vervangt hem en heeft voorafgaand aan haar debat met Trump dagenlang geoefend in een hotel in Pittsburgh.
Het was eerder nog onzeker of Trump wel zou komen opdagen. Campagneteams zouden achter de schermen overhoop hebben gelegen over de regels voor het debat. Daar is geen publiek bij aanwezig en de microfoons van kandidaten staan uit als ze geen spreektijd hebben. Dat laatste is naar verluidt tegen de zin van het team van Harris.
In de regels van zender ABC News staat dat kandidaten elkaar ook geen vragen mogen stellen, dat mogen alleen de presentatoren. Harris en Trump krijgen vooraf niet te horen welke vragen ze krijgen of welke onderwerpen worden besproken. Ze mogen ook geen spiekbriefjes meenemen of tijdens reclamepauzes overleggen met hun medewerkers.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De stijging van de olieprijs door de oorlog tegen Iran doet de Verenigde Staten juist goed, stelt president Donald Trump. De VS verdienen zo meer aan hun eigen olie, pareerde hij nu de zorgen over de wereldeconomie en hogere inflatie in binnen- en buitenland groeien.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Straat van Hormuz moet volgens de nieuwe hoogste leider van Iran gesloten blijven. De afsluiting van de voor de oliehandel belangrijke zeeroute helpt om de druk op de vijanden van Iran hoog te houden, zei Mojtaba Khamenei in zijn eerste verklaring als nieuwe leider. Hij riep ook op tot eenheid binnen het land en zei dat de dood van mensen die voor Iran gestorven zijn gewroken zal worden.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Transgenderpersonen in de EU hebben het recht om het geslacht waarmee ze zich identificeren in hun identiteitsdocumenten te laten wijzigen. Dat oordeelt het Europese Hof van Justitie donderdag in een zaak van een Bulgaarse burger die als man geregistreerd stond, maar zich inmiddels als vrouw identificeert.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De bemiddeling van China heeft ertoe geleid dat de aanhoudende gevechten tussen Pakistan en Afghanistan zijn verminderd, meldden drie Pakistaanse overheidsfunctionarissen. De Chinese president Xi Jinping zou eind vorige maand zelf in een persoonlijke boodschap hebben opgeroepen de vijandelijkheden te staken.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een factfindingmissie voorgesteld naar de beschadigde Droezjba-pijpleiding in Oekraïne. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie donderdag gezegd. Oekraïne heeft volgens de woordvoerder nog niet op het aanbod gereageerd.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde claimt aanvallen uitgevoerd te hebben op Israëlische en Amerikaanse doelen in de Verenigde Arabische Emiraten, Irak en Koeweit. Meerdere doelen werden volgens de Garde getroffen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Minstens 52 miljoen kinderen kunnen niet naar school door de oorlog in het Midden-Oosten, blijkt uit onderzoek van Save the Children. Volgens de hulporganisatie zijn veel scholen in de regio beschadigd, gesloten of omgevormd tot opvanglocaties.
3 uur geleden