Trump en Harris hebben eerste en mogelijk enige debat
PHILADELPHIA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump en vicepresident Kamala Harris debatteren voor het eerst tegen elkaar in aanloop naar de presidentsverkiezingen. Het is momenteel het enige geplande debat tussen de presidentskandidaten, die elkaar nog nooit persoonlijk hebben ontmoet.
Het debat in Philadelphia begint om 03.00 uur Nederlandse tijd in de nacht van dinsdag op woensdag en duurt anderhalf uur. Voor zowel Trump als Harris staat veel op het spel. De twee zijn minder dan twee maanden voor de verkiezingen verwikkeld in een nek-aan-nekrace in belangrijke swing states.
Republikein Trump heeft de afgelopen jaren meegedaan aan een reeks verkiezingsdebatten en debatteerde eind juni nog met president Joe Biden, die soms nauwelijks uit zijn woorden kwam en zich later terugtrok als presidentskandidaat. Harris vervangt hem en heeft voorafgaand aan haar debat met Trump dagenlang geoefend in een hotel in Pittsburgh.
Het was eerder nog onzeker of Trump wel zou komen opdagen. Campagneteams zouden achter de schermen overhoop hebben gelegen over de regels voor het debat. Daar is geen publiek bij aanwezig en de microfoons van kandidaten staan uit als ze geen spreektijd hebben. Dat laatste is naar verluidt tegen de zin van het team van Harris.
In de regels van zender ABC News staat dat kandidaten elkaar ook geen vragen mogen stellen, dat mogen alleen de presentatoren. Harris en Trump krijgen vooraf niet te horen welke vragen ze krijgen of welke onderwerpen worden besproken. Ze mogen ook geen spiekbriefjes meenemen of tijdens reclamepauzes overleggen met hun medewerkers.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.
6 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
3 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
4 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
8 uur geleden