Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Trump en bondgenoten haalden in juli meer donaties op dan Biden'

'Trump en bondgenoten haalden in juli meer donaties op dan Biden'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en organisaties die aan hem gelieerd zijn, zeggen dat zij in de maand juli meer geld hebben opgehaald voor de presidentsverkiezingscampagne dan de Democratische kandidaat Joe Biden. Trump en zijn bondgenoten zouden in juli in totaal zo'n 165 miljoen dollar (ongeveer 139 miljoen euro) aan donaties binnen hebben gesleept.

Het campagneteam van Joe Biden haalde een goede 140 miljoen dollar op in de afgelopen maand. Juli geldt doorgaans als een weinig vruchtbare maand in het 'fundraising' voor de presidentsverkiezingen.

De oorlogskas van de Republikeinen zou nu meer dan 300 miljoen dollar bedragen. In die van Biden zit ongeveer 294 miljoen dollar.

In juni en mei haalde Biden nog een hoger bedrag aan donaties binnen dan Trump. De Democraat haalde in juni 141 miljoen dollar op, tegenover de 131 miljoen dollar van Trump. Voor beide campagnes ging het toen om een recordmaandbedrag dit jaar.

De presidentscampagne in de Verenigde Staten gaat een cruciale fase in, nu deze maand zowel de Republikeinen als de Democraten hun partijconventies houden. Hoewel de evenementen flink afgeschaald zijn vanwege de coronapandemie, zullen miljoenen Amerikanen die alsnog op afstand volgen. Biden heeft een voorsprong op Trump in de peilingen.

Meer uit Buitenland

Extra politie tijdens jaarwisseling Sydney na aanslag Bondi Beach

SYDNEY (ANP/DPA) - Australië zet in Sydney met de jaarwisseling extra politie in, bijna drie weken na de aanslag op Bondi Beach. In de haven van Sydney wordt het nieuwe jaar ingeluid met een vuurwerkshow, een van de bekendste ter wereld, en wordt stilgestaan bij de slachtoffers van de aanslag.

4 minuten geleden
Turkije arresteert 357 IS-verdachten in nachtelijke operatie

ISTANBUL (ANP/RTR) - De Turkse politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag 357 verdachten gearresteerd in een grootschalige operatie tegen Islamitische Staat (IS). Dat meldt de Turkse minister van Binnenlandse Zaken op X. In 21 provincies werden invallen gedaan, waaronder in Istanbul.

19 minuten geleden
Saudi-Arabië leidt aanval op wapens voor separatisten Jemen

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Een door Saudi-Arabië geleide coalitie heeft een aanval uitgevoerd op de Jemenitische haven al-Mukalla, waar een grote lading wapens en gevechtsvoertuigen werd uitgeladen die bestemd was voor separatisten. De vracht zou afkomstig zijn geweest uit de Verenigde Arabische Emiraten. Dat land steunt de separatisten, die onlangs twee strategische gebieden hebben ingenomen.

1 uur geleden
China houdt tweede dag van grootschalige oefeningen bij Taiwan

TAIPEI (ANP/AFP/RTR) - China is dinsdag begonnen aan de tweede dag van grootschalige militaire oefeningen rond Taiwan die een volledige blokkade van het eiland simuleren. Taipei spreekt van "militaire intimidatie", waarbij met scherp wordt geschoten op zee en in de lucht.

4 uur geleden
Britse koninklijke onderscheiding voor voetbalcoach Wiegman

LONDEN (ANP) - Sarina Wiegman is door de Britse koning Charles benoemd tot Honorary Dame Commander of the Most Excellent Order of the British Empire (DBE) voor haar uitzonderlijke bijdrage aan het voetbal. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.

6 uur geleden
Zelensky: zonder steun van de VS kunnen we de oorlog niet winnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn land de oorlog tegen Rusland alleen kan winnen als de Verenigde Staten blijven helpen. Zonder die steun wordt het volgens hem erg moeilijk voor Oekraïne, zei Zelensky maandag in een interview met de Amerikaanse zender Fox News.

6 uur geleden
Schutters Bondi Beach handelden alleen, zegt politie

SYDNEY (ANP/AFP) - De vader en zoon die verantwoordelijk worden gehouden voor de dodelijke aanslag op Bondi Beach op 14 december hebben volgens de politie alleen gehandeld. Er zijn geen aanwijzingen dat het tweetal deel uitmaakte van een grotere terreurcel of werd aangestuurd door anderen.

6 uur geleden