'Trump en bondgenoten haalden in juli meer donaties op dan Biden'
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en organisaties die aan hem gelieerd zijn, zeggen dat zij in de maand juli meer geld hebben opgehaald voor de presidentsverkiezingscampagne dan de Democratische kandidaat Joe Biden. Trump en zijn bondgenoten zouden in juli in totaal zo'n 165 miljoen dollar (ongeveer 139 miljoen euro) aan donaties binnen hebben gesleept.
Het campagneteam van Joe Biden haalde een goede 140 miljoen dollar op in de afgelopen maand. Juli geldt doorgaans als een weinig vruchtbare maand in het 'fundraising' voor de presidentsverkiezingen.
De oorlogskas van de Republikeinen zou nu meer dan 300 miljoen dollar bedragen. In die van Biden zit ongeveer 294 miljoen dollar.
In juni en mei haalde Biden nog een hoger bedrag aan donaties binnen dan Trump. De Democraat haalde in juni 141 miljoen dollar op, tegenover de 131 miljoen dollar van Trump. Voor beide campagnes ging het toen om een recordmaandbedrag dit jaar.
De presidentscampagne in de Verenigde Staten gaat een cruciale fase in, nu deze maand zowel de Republikeinen als de Democraten hun partijconventies houden. Hoewel de evenementen flink afgeschaald zijn vanwege de coronapandemie, zullen miljoenen Amerikanen die alsnog op afstand volgen. Biden heeft een voorsprong op Trump in de peilingen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/DPA) - Premier Pedro Sánchez heeft gezegd dat Spanje zich niet aansluit bij de door de Amerikaanse president Donald Trump opgerichte Vredesraad, een initiatief dat volgens critici de Verenigde Naties ondermijnt. "We stellen de uitnodiging op prijs, maar we wijzen deze af", zei Sánchez tegen verslaggevers na een EU-top in Brussel.
50 minuten geledenAIR FORCE ONE (ANP/RTR) - President Donald Trump zei donderdag dat de Verenigde Staten een "armada" onderweg hebben naar Iran, die hij hoopt "niet te hoeven gebruiken". Hij herhaalde zijn waarschuwingen aan Teheran om geen demonstranten te doden of het nucleaire programma te hervatten.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er moet snel meer worden geïnvesteerd in de Arctische veiligheid en het Arctische gebied, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na afloop van de extra top van EU-regeringsleiders. "We hebben collectief te weinig geïnvesteerd. Het is dus hoog tijd om de verantwoordelijkheid te nemen."
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zal haar belangen en haar lidstaten blijven verdedigen tegen elke vorm van dwang, zei voorzitter van de EU-leiders António Costa na afloop van de extra top donderdag. "Zij heeft de macht en de middelen om dit te doen en zal dit doen wanneer nodig", benadrukte hij.
5 uur geledenAIR FORCE ONE (ANP/AFP) - Foto's van blauwe plekken op de hand van Donald Trump leidden onlangs tot hernieuwde speculaties over de gezondheid van de 79-jarige Amerikaanse president. Trump wuifde die aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One weg: hij zou simpelweg zijn hand aan een tafel hebben gestoten.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De elektriciteitsvoorziening in Oekraïne kende donderdag de grootste problemen sinds de grootschalige stroomuitval in november 2022 door Russische aanvallen. De situatie blijft "uiterst moeilijk", aldus minister van Energie Denys Sjmyhal.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas hebben de betrekkingen met de VS deze week een behoorlijke klap gekregen vanwege de situatie rondom Groenland. "En die onderlinge meningsverschillen komen vooral Rusland en China ten goede", zei ze voorafgaand aan overleg met de EU-leiders.
10 uur geleden