'Trump en bondgenoten haalden in juli meer donaties op dan Biden'
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en organisaties die aan hem gelieerd zijn, zeggen dat zij in de maand juli meer geld hebben opgehaald voor de presidentsverkiezingscampagne dan de Democratische kandidaat Joe Biden. Trump en zijn bondgenoten zouden in juli in totaal zo'n 165 miljoen dollar (ongeveer 139 miljoen euro) aan donaties binnen hebben gesleept.
Het campagneteam van Joe Biden haalde een goede 140 miljoen dollar op in de afgelopen maand. Juli geldt doorgaans als een weinig vruchtbare maand in het 'fundraising' voor de presidentsverkiezingen.
De oorlogskas van de Republikeinen zou nu meer dan 300 miljoen dollar bedragen. In die van Biden zit ongeveer 294 miljoen dollar.
In juni en mei haalde Biden nog een hoger bedrag aan donaties binnen dan Trump. De Democraat haalde in juni 141 miljoen dollar op, tegenover de 131 miljoen dollar van Trump. Voor beide campagnes ging het toen om een recordmaandbedrag dit jaar.
De presidentscampagne in de Verenigde Staten gaat een cruciale fase in, nu deze maand zowel de Republikeinen als de Democraten hun partijconventies houden. Hoewel de evenementen flink afgeschaald zijn vanwege de coronapandemie, zullen miljoenen Amerikanen die alsnog op afstand volgen. Biden heeft een voorsprong op Trump in de peilingen.
Meer uit Buitenland
KABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.
1 uur geledenNDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Het aantal doden door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot veertig. Ook zijn zo'n veertig mensen gedurende maandag opgegeven als vermist. Meer dan honderd mensen raakten gewond, van wie er zo'n veertig in het ziekenhuis liggen. Volgens het regiobestuur kan het nog zeker 24 uur duren voordat het dodental definitief is vastgesteld. Het is het dodelijkste treinongeluk in het land sinds 2013.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - De VS en Syrië hebben telefonisch contact gehad over het recente geweld in Syrië. Dat meldt het kantoor van de Syrische president Ahmed al-Sharaa. In dat gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump ging het onder meer over rechten en bescherming voor Koerden in Syrië.
2 uur geledenPITUFFIK (ANP) - Vliegtuigen van het Amerikaans-Canadese luchtvaartcommando NORAD zijn onderweg naar een Amerikaanse basis op Groenland, meldt NORAD op X. De actie zou zijn gecoördineerd met Denemarken en Groenland, benadrukt de militaire organisatie die waakt over het luchtruim van Canada en de Verenigde Staten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De militaire oefening in Groenland die bondgenoten als Nederland voorbereiden, moet niet bij een kleine, eenmalige exercitie blijven. Het is de bedoeling dat het eerder een oefenprogramma of -reeks wordt, "voor de lange termijn", zegt de Deense poolgebiedcommandant.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse ex-minister van Financiën, Gillmore Hoefdraad, heeft maandag in hoger beroep tien jaar gevangenisstraf gekregen voor het overtreden van de anticorruptiewet en voor verduistering.
2 uur geleden