Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump en Biden voor laatste campagneweekend naar Midden-Westen

Trump en Biden voor laatste campagneweekend naar Midden-Westen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Democratische uitdager Joe Biden gaan op de laatste vrijdag voor de presidentsverkiezingen naar het Midden-Westen van de Verenigde Staten. Daar voeren ze campagne in belangrijke staten waar geen van de kandidaten zeker lijkt te zijn van een overwinning.

De president gaat onder meer naar Michigan en Wisconsin, twee staten die lange tijd bekendstonden als bolwerken van de Democraten. Toch won de Republikein Trump er vier jaar geleden nipt. Hij moet die politieke stunt nu zien te herhalen. De president voert vrijdag ook campagne in Minnesota, dat in 1972 voor het laatst naar een Republikeinse presidentskandidaat ging.

Biden gaat eveneens naar Wisconsin en Minnesota. De voormalige vicepresident van Barack Obama voert daarnaast ook campagne in Iowa, een staat waar Trump in 2016 overtuigend won. Biden staat op voorsprong in landelijke peilingen, maar de verschillen zijn in belangrijke 'swing states' een stuk kleiner. En het zijn juist die staten waar bepaald kan worden wie straks in het Witte Huis zit. Trump kreeg in 2016 landelijk minder stemmen dan de Democraat Hillary Clinton, maar won toch.

Coronacrisis

De campagnes worden dit keer gedomineerd door de coronacrisis. Het virus heeft de afgelopen maanden aan bijna 230.000 patiënten in de VS het leven gekost. Trump probeert kiezers ervan te overtuigen dat het de goede kant op gaat met de strijd tegen het virus. Hij praat liever over economisch herstel en voert koortsachtig campagne om zijn achterstand in de peilingen in te lopen.

Trump houdt ondanks de coronacrisis vaak grote campagnebijeenkomsten met veel aanwezigen. De president wil volgens een medewerker zeker 10 staten bezoeken in de laatste dagen van zijn campagne. In de laatste 48 uur voor de verkiezingen zal Trump 11 campagnebijeenkomsten houden. "We gaan nooit meer in lockdown", beloofde hij aanhangers in Tampa (Florida) donderdag. "We zijn klaar om zaken te doen."

De campagneactiviteiten van Biden zijn kleinschaliger dan die van Trump. De Democraat houdt onder meer 'drive-in-bijeenkomsten', waar mensen in hun auto's naartoe komen. "Donald Trump heeft met de witte vlag gezwaaid, onze gezinnen in de steek gelaten en zich overgegeven aan het virus", zei Biden in Tampa, enkele uren nadat Trump daar campagne had gevoerd.

Meer uit Buitenland

Congo: aantal gevallen van ebola gestegen naar ruim 1100

KINSHASA (ANP) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 1155, waaronder 304 sterfgevallen. Dat blijkt uit gegevens van de Congolese regering.

3 uur geleden
Koning Charles maakt belastingaangifte en woonplannen bekend

LONDEN (ANP) - Koning Charles zal na de renovatie van Buckingham Palace volgend jaar niet in het paleis gaan wonen. Dat heeft het Britse koningshuis donderdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Berucht Amerikaans detentiecentrum 'Alligator Alcatraz' gesloten

WASHINGTON (ANP) - De omstreden Amerikaanse detentiefaciliteit die bekendstaat als Alligator Alcatraz is gesloten, melden de autoriteiten. Er zaten geen gevangenen meer en het centrum was niet langer nodig als noodfaciliteit, aldus de gouverneur van Florida, Ron DeSantis.

3 uur geleden
VS zeggen 150 miljoen dollar aan hulp toe voor Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben Venezuela 150 miljoen dollar toegezegd nadat het land werd getroffen door twee zware aardbevingen. Zo'n 50 miljoen dollar moet naar organisaties gaan die al actief zijn in het land, en 100 miljoen naar een humanitair VN-fonds.

5 uur geleden
Italië en Frankrijk willen nieuwe vredesmissie in Libanon

ANTIBES (ANP/AFP) - Italië en Frankrijk willen na het aflopen van de VN-vredesmissie UNIFIL een nieuwe vredesmacht opzetten in Libanon, melden de landen na afloop van een ontmoeting in het Franse Antibes. Ze zeggen te willen voorkomen dat er een machtsvacuüm ontstaat als het mandaat van UNIFIL eind dit jaar na lange tijd afloopt.

6 uur geleden
Dodental van aardbevingen in Venezuela loopt op

CARACAS (ANP/AFP) - Het dodental van twee zware aardbevingen die kort na elkaar plaatsvonden in Venezuela is verder opgelopen naar 188, meldt voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Zo'n tweehonderd mensen zouden nog vastzitten onder het puin en er zijn minstens 1520 gewonden, aldus Rodriguez.

7 uur geleden
Nieuwe leider Colombia eist snel overgave gewapende groepen

BOGOTA (ANP/AFP) - De gekozen president van Colombia, Abelardo de la Espriella, geeft gewapende groepen in het land een maand om zich over te geven. Hij zei daarbij geen enkele concessie te zullen doen.

8 uur geleden