Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump en Biden voor laatste campagneweekend naar Midden-Westen

Trump en Biden voor laatste campagneweekend naar Midden-Westen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Democratische uitdager Joe Biden gaan op de laatste vrijdag voor de presidentsverkiezingen naar het Midden-Westen van de Verenigde Staten. Daar voeren ze campagne in belangrijke staten waar geen van de kandidaten zeker lijkt te zijn van een overwinning.

De president gaat onder meer naar Michigan en Wisconsin, twee staten die lange tijd bekendstonden als bolwerken van de Democraten. Toch won de Republikein Trump er vier jaar geleden nipt. Hij moet die politieke stunt nu zien te herhalen. De president voert vrijdag ook campagne in Minnesota, dat in 1972 voor het laatst naar een Republikeinse presidentskandidaat ging.

Biden gaat eveneens naar Wisconsin en Minnesota. De voormalige vicepresident van Barack Obama voert daarnaast ook campagne in Iowa, een staat waar Trump in 2016 overtuigend won. Biden staat op voorsprong in landelijke peilingen, maar de verschillen zijn in belangrijke 'swing states' een stuk kleiner. En het zijn juist die staten waar bepaald kan worden wie straks in het Witte Huis zit. Trump kreeg in 2016 landelijk minder stemmen dan de Democraat Hillary Clinton, maar won toch.

Coronacrisis

De campagnes worden dit keer gedomineerd door de coronacrisis. Het virus heeft de afgelopen maanden aan bijna 230.000 patiënten in de VS het leven gekost. Trump probeert kiezers ervan te overtuigen dat het de goede kant op gaat met de strijd tegen het virus. Hij praat liever over economisch herstel en voert koortsachtig campagne om zijn achterstand in de peilingen in te lopen.

Trump houdt ondanks de coronacrisis vaak grote campagnebijeenkomsten met veel aanwezigen. De president wil volgens een medewerker zeker 10 staten bezoeken in de laatste dagen van zijn campagne. In de laatste 48 uur voor de verkiezingen zal Trump 11 campagnebijeenkomsten houden. "We gaan nooit meer in lockdown", beloofde hij aanhangers in Tampa (Florida) donderdag. "We zijn klaar om zaken te doen."

De campagneactiviteiten van Biden zijn kleinschaliger dan die van Trump. De Democraat houdt onder meer 'drive-in-bijeenkomsten', waar mensen in hun auto's naartoe komen. "Donald Trump heeft met de witte vlag gezwaaid, onze gezinnen in de steek gelaten en zich overgegeven aan het virus", zei Biden in Tampa, enkele uren nadat Trump daar campagne had gevoerd.

Meer uit Buitenland

Biden vindt dat Trump zichzelf ontmaskert met dictator-uitspraken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden vindt dat zijn voorganger Donald Trump zijn ware gezicht heeft laten zien toen hij afgelopen week zei dat hij een dictator voor een dag wil zijn als hij de verkiezingen wint. "Hij zegt het nu hardop", aldus Biden.

31 minuten geleden
Frans parlement stemt tegen omstreden migratiewet van Macron

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft een omstreden migratiewet van de regering weggestemd. Dat is een grote tegenslag voor president Emmanuel Macron. Zijn binnenlandminister Gérald Darmanin heeft na de stemming zijn ontslag aangeboden, maar dat heeft Macron niet geaccepteerd.

1 uur geleden
EU werkt aan sancties tegen extremistische Israëlische kolonisten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie werkt aan sancties tegen Joodse kolonisten die zich gewelddadig gedragen op de Palestijnse Westelijke Jordaanoever. Een "brede meerderheid" van de EU-landen heeft daarom gevraagd, zegt demissionair buitenlandminister Hanke Bruins Slot.

1 uur geleden
Pools parlement wijst Tusk aan als toekomstige premier

WARSCHAU (ANP/RTR) - Het Poolse parlement heeft oppositieleider en oud-premier Donald Tusk aangewezen als toekomstige premier. Hij zal zijn pro-Europese regering en plannen dinsdag in het parlement presenteren, waarna een vertrouwensstemming volgt waarmee Tusk naar verwachting weer premier wordt.

2 uur geleden
Witte Huis bezorgd over meldingen dat Israël witte fosfor inzet

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis heeft zijn bezorgdheid geuit over meldingen dat de Israëlische strijdkrachten zelfontbrandende witte fosfor hebben ingezet bij een aanval op Libanon. Een woordvoerder van de Amerikaanse regering zegt dat Washington op zoek gaat naar meer informatie. De Verenigde Staten zouden de munitie hebben geleverd.

2 uur geleden
Zelensky: uitstel Amerikaanse hulp droom die uitkomt voor Poetin

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky noemt een eventueel uitstel van Amerikaanse militaire hulp in de oorlog tegen de Russen een droom die uitkomt voor de Russische leider Vladimir Poetin. "Poetin moet verliezen", zei Zelensky in een toespraak op de National Defense University in Washington. "Jullie kunnen rekenen op Oekraïne, en wij hopen net zo goed op jullie te kunnen rekenen."

2 uur geleden
Britse premier Sunak verdedigt ook eigen aanpak corona-uitbraak

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Rishi Sunak heeft de Britse aanpak van de corona-uitbraak verdedigd. Hij vertelde een officieel onderzoeksteam dat hij zich niet herkent in de verklaringen over een "disfunctionerende" regering. Ook zijn eigen beleid als toenmalig minister van Financiën genoot steun, benadrukte hij.

4 uur geleden