Trump en Biden twitteren over tellen stemmen
WASHINGTON (ANP) - De twee kandidaten in de race om het presidentschap van de Verenigde Staten hebben donderdagochtend (lokale tijd) van zich laten horen via Twitter. Zittend president Donald Trump en zijn uitdager Joe Biden deelden beiden een kort bericht over het tellen van de stemmen.
De Democraat Biden wil dat alle stemmen, inclusief poststemmen die mogelijk nog moeten binnenkomen, geteld worden, zo liet hij weten. Hij deelde een kort filmpje met de tekst 'Tel elke stem' en hij schreef: "Elke stem moet geteld worden". Zijn Republikeinse rivaal Trump probeert middels meerdere rechtszaken het tellen van de stemmen in een aantal sleutelstaten te stoppen. Hij schreef op Twitter: "STOP DE TELLING!".
Donderdag is in de VS de tweede dag na de presidentsverkiezingen van 3 november aangebroken. In meerdere sleutelstaten gaan de twee kandidaten vrijwel gelijk op, met kleine marges. Hoewel Joe Biden al meer kiesmannen op zijn naam heeft dan Trump, is het nog geen gelopen race. In een aantal staten moeten nog duizenden stembiljetten worden geteld.
Het is dan ook niet helemaal duidelijk op welke staten Trump donderdagochtend in zijn tweet doelt. In sommige staten, zoals Arizona, zou nu stoppen met tellen betekenen dat Joe Biden zou winnen, terwijl het verschil met Trump de afgelopen uren is afgenomen. In Georgia werd het verschil juist kleiner in het nadeel van Trump. De president en de Republikeinse Partij hebben tal van rechtszaken in verschillende staten aangespannen om te voorkomen dat de balans verder in het voordeel van Biden verschuift.
Meer uit Buitenland
MALMÖ (ANP) - De verdachte drone die donderdag door Zweden werd neergehaald, was inderdaad van Russische komaf. Dat bevestigt de Zweedse defensieminister Pål Jonson op X. De drone vloog in de buurt van het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle, dat Malmö bezoekt. De minister noemt de inbreuk op het Zweedse luchtruim "ernstig en onverantwoord".
1 uur geledenSTAVANGER (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft een 17-jarige jongen gearresteerd die een aanslag had willen plegen op een NAVO-basis, meldt de Noorse omroep NRK. Hij wordt verdacht van een jihadistisch motief, omdat hij eerder zijn steun heeft uitgesproken voor terreurgroep Islamitische Staat.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat er mogelijk een "vriendelijke overname" van Cuba komt. Hij verduidelijkte niet wat hij daarmee bedoelt, maar dat zou mogelijk betekenen dat de Cubaanse regering moet instemmen met een machtsoverdracht aan de Verenigde Staten.
2 uur geledenMILAAN (ANP/DPA/AFP) - Een tramontsporing heeft in de Italiaanse stad Milaan twee mensen het leven gekost. Ook zijn ongeveer veertig anderen gewond geraakt. Een van hen is volgens de brandweer in kritieke toestand.
3 uur geledenCHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton had geen idee van de misstanden die zedendelinquent Jeffrey Epstein beging, zei hij in een openingsverklaring die hij ook op X deelt. Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over Epstein. "Als ik ook maar enig idee had gehad van wat hij deed, zou ik hem zelf hebben aangegeven."
4 uur geledenCHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over zijn banden met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Clinton is meermaals opgedoken in vrijgegeven documenten over Epstein, al zijn er geen aanwijzingen voor concrete misstanden.
4 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - In het Italiaanse Milaan is een tram ontspoord. Daarbij is een persoon om het leven gekomen en zijn ongeveer twintig anderen gewond geraakt, meldt de politie.
4 uur geleden