Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump en Biden strijden om gunst kiezers Florida

Trump en Biden strijden om gunst kiezers Florida

TAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn uitdager Joe Biden voeren donderdag allebei campagne in Florida. De kandidaten zijn enkele dagen voor de verkiezingen nog verwikkeld in een nek-aan-nekrace in die cruciale staat.

Trump houdt zijn bijeenkomst volgens lokale media aan het begin van de middag bij het Raymond James Stadion in Tampa. Op eerdere campagnebijeenkomsten van de president kwamen duizenden aanhangers af. Zij droegen vaak geen mondkapjes. De rally van Biden begint enkele uren later in diezelfde stad en ziet er waarschijnlijk heel anders uit. Daar moeten aanwezigen in hun auto's blijven zitten om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.

Florida geldt bij de verkiezingen als een van de belangrijkste staten. De 'Sunshine State' (zonnige staat), waar 29 van de 538 kiesmannen zijn te verdelen, koos bij vrijwel iedere presidentsverkiezing sinds 1964 voor de uiteindelijke winnaar. Trump won er in 2016 en probeert nu de gunst van de kiezers te behouden. Peilingen doen vermoeden dat het er dit jaar erg spannend gaat worden.

Grote rode golf

Trump belandde eerder deze maand nog in het ziekenhuis met een coronabesmetting, maar voert inmiddels weer volop campagne. Hij reist kriskras door de VS om zijn aanhangers toe te spreken. Trump voorspelde tijdens een bijeenkomst in Bullhead City (Arizona) een monsterzege bij de verkiezing op 3 november. "Het gaat een grote, grote rode golf worden", zei de president, die verwees naar de kleur van zijn Republikeinse Partij. "We houden van u, we houden van u", scandeerde de menigte.

Oud-vicepresident Biden overlegde in zijn thuisstaat Delaware met gezondheidsexperts. Hij presenteert zich als de beste kandidaat om de coronacrisis aan te pakken die aan zeker 227.000 Amerikanen het leven heeft gekost. "Ik voer geen campagne met de valse belofte dat ik een einde kan maken aan de pandemie door een knop om te zetten", benadrukte de Democraat. Hij beloofde wel goed naar wetenschappers te zullen luisteren als hij de verkiezingen wint.

Biden staat landelijk ruim voor in de peilingen en komt zaterdag met zwaar geschut. Dan voert hij samen campagne met zijn voormalige politieke baas Barack Obama.

Meer uit Buitenland

Macron wil met Trump dineren in paleis van Versailles

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump uitgenodigd voor een uitgebreid diner in het beroemde paleis van Versailles. Trump wordt verwacht op de topconferentie van landen van de G7 die dit jaar in Évian-les-Bains wordt gehouden aan het Meer van Genève.

13 minuten geleden
Antwerpse haven hoopt binnen dag weer open te zijn na olielek

ANTWERPEN (ANP/AFP/BELGA) - Het Antwerpse havenbedrijf hoopt dat de haven van de Belgische stad binnen een dag weer volledig operationeel is. In de op een na grootste haven van Europa ontstond donderdagavond een groot olielek, waardoor het scheepvaartverkeer er zo goed als stil ligt.

36 minuten geleden
Wereldvoedselprogramma waarschuwt voor voedselcrisis in Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Libanon stevent tijdens de onrust in het Midden-Oosten ook af op een voedselcrisis. Daarvoor waarschuwt het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties.

2 uur geleden
Orbán beticht oppositie van samenzwering rond verkiezingen

BOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán beschuldigt de oppositie ervan dat zij geen enkel middel schuwt om de macht in het land over te nemen. De regeringsleider beticht de oppositie er verder van "samen te zweren" met buitenlandse mogendheden en het bedreigen van kiezers met geweld.

3 uur geleden
Israël heropent Zikim-grensovergang naar Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Israël zegt de Zikim-grensovergang in het noorden van de Gazastrook te hebben heropend. COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken, schrijft op X dat er via deze route donderdag hulpgoederen Gaza binnen zijn gebracht. De Zikim-overgang werd, net als andere toegangswegen, gesloten na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari.

3 uur geleden
Islamabad verandert in fort in aanloop naar overleg VS-Iran

ISLAMABAD (ANP/BLOOMBERG/DPA) - In de Pakistaanse hoofdstad Islamabad worden zware veiligheidsmaatregelen getroffen in aanloop naar het verwachte vredesoverleg tussen de VS en Iran. Een troepenmacht van zo'n 10.000 militairen, agenten en paramilitairen wordt ingezet om te waken over de veiligheid.

3 uur geleden
Oekraïne zegt nieuwe Patriots te hebben ontvangen

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft onlangs een nieuwe levering Patriot-luchtverdedigingsraketten ontvangen, meldt het Oekraïense persbureau Interfax op gezag van president Volodymyr Zelensky.

4 uur geleden