Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump en Biden strijden om gunst kiezers Florida

Trump en Biden strijden om gunst kiezers Florida

TAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn uitdager Joe Biden voeren donderdag allebei campagne in Florida. De kandidaten zijn enkele dagen voor de verkiezingen nog verwikkeld in een nek-aan-nekrace in die cruciale staat.

Trump houdt zijn bijeenkomst volgens lokale media aan het begin van de middag bij het Raymond James Stadion in Tampa. Op eerdere campagnebijeenkomsten van de president kwamen duizenden aanhangers af. Zij droegen vaak geen mondkapjes. De rally van Biden begint enkele uren later in diezelfde stad en ziet er waarschijnlijk heel anders uit. Daar moeten aanwezigen in hun auto's blijven zitten om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.

Florida geldt bij de verkiezingen als een van de belangrijkste staten. De 'Sunshine State' (zonnige staat), waar 29 van de 538 kiesmannen zijn te verdelen, koos bij vrijwel iedere presidentsverkiezing sinds 1964 voor de uiteindelijke winnaar. Trump won er in 2016 en probeert nu de gunst van de kiezers te behouden. Peilingen doen vermoeden dat het er dit jaar erg spannend gaat worden.

Grote rode golf

Trump belandde eerder deze maand nog in het ziekenhuis met een coronabesmetting, maar voert inmiddels weer volop campagne. Hij reist kriskras door de VS om zijn aanhangers toe te spreken. Trump voorspelde tijdens een bijeenkomst in Bullhead City (Arizona) een monsterzege bij de verkiezing op 3 november. "Het gaat een grote, grote rode golf worden", zei de president, die verwees naar de kleur van zijn Republikeinse Partij. "We houden van u, we houden van u", scandeerde de menigte.

Oud-vicepresident Biden overlegde in zijn thuisstaat Delaware met gezondheidsexperts. Hij presenteert zich als de beste kandidaat om de coronacrisis aan te pakken die aan zeker 227.000 Amerikanen het leven heeft gekost. "Ik voer geen campagne met de valse belofte dat ik een einde kan maken aan de pandemie door een knop om te zetten", benadrukte de Democraat. Hij beloofde wel goed naar wetenschappers te zullen luisteren als hij de verkiezingen wint.

Biden staat landelijk ruim voor in de peilingen en komt zaterdag met zwaar geschut. Dan voert hij samen campagne met zijn voormalige politieke baas Barack Obama.

Meer uit Buitenland

Miljoenen mensen verwacht bij duizenden demonstraties in de VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De aangekondigde demonstraties voor deze zaterdag in de VS kunnen opnieuw miljoenen mensen op de been brengen, zo is de verwachting. Het worden de derde 'No Kings Rallies' waarbij geprotesteerd wordt tegen president Donald Trump, en inmiddels ook tegen de oorlog in Iran.

48 minuten geleden
Duizenden protesteren in Londen tegen rechts en voor Palestijnen

LONDEN (ANP/AFP) - Duizenden mensen betogen in Londen in twee grote protestmarsen tegen radicaal rechts en voor de Palestijnse zaak. De twee optochten komen samen voor een eindmanifestatie op Whitehall in het regeringscentrum van de Britse hoofdstad. Daar wordt een boodschap overgebracht van de burgemeester van Londen, Sadiq Khan van de partij Labour. De leider van de Green Party, Zack Polanski, spreekt naar verwachting de menigte toe.

1 uur geleden
Premier Irak veroordeelt aanval op woning Koerdische president

BAGHDAD (ANP/RTR/AFP) - De premier van Irak, Mohammed Shia al-Sudani, veroordeelt de aanslag op zijn Koerdische collega Nechirvan Barzani, president van de Koerdische Autonome Regio in Noord-Irak. Al-Sudani wil een gezamenlijk Iraaks-Koerdisch onderzoeksteam samenstellen dat uitzoekt wie achter de aanval zat.

1 uur geleden
A7 richting Lyon goeddeels geblokkeerd door actie chauffeurs

LYON (ANP/AFP) - Ongeveer 25 vrachtauto's en een bus zijn op de drukke Franse autosnelweg A7 richting Lyon gestopt om te demonstreren tegen de hoge brandstofprijzen, melden plaatselijke media. De chauffeurs delen pamfletten uit aan automobilisten die nog over één rijbaan kunnen.

2 uur geleden
Rosatom: aanvallen kerncentrale Iran gevaar nucleaire veiligheid

MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De situatie bij de Iraanse kerncentrale ⁠Bushehr verslechtert steeds verder. Daarvoor waarschuwde de topman van het Russische kernenergieconcern Rosatom. Aleksej Lichatsjov noemde aanvallen in de omgeving een gevaar voor de nucleaire veiligheid.

4 uur geleden
Ministersoverleg Egypte, Pakistan, Saudi-Arabië en Turkije

ISLAMABAD (ANP/DPA/RTR) - Om te proberen de oorlog in Iran te bezweren overleggen zondag en maandag de ministers van Buitenlandse Zaken van Egypte, Pakistan, Saudi-Arabië en Turkije in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad. Dat heeft de Pakistaanse minister Ishaq Dar bekendgemaakt. De bewindslieden spreken naar verwachting ook met de premier van het land, Shehbaz Sharif.

6 uur geleden
Zelensky meldt defensieafspraken met Verenigde Arabische Emiraten

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en de Verenigde Arabische Emiraten hebben afgesproken dat ze gaan samenwerken op defensiegebied. Dat maakte de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekend na een ontmoeting met president Mohammed bin Zayed ⁠Al Nahyan van de Golfstaat.

8 uur geleden