Trump en Biden op campagne in Georgia voor Senaatsverkiezingen
ATLANTA/DALTON (ANP) - Scheidend Amerikaans president Donald Trump en aankomend president Joe Biden voeren maandag allebei druk campagne in de zuidelijke staat Georgia, waar dinsdag de tweede ronde van de Senaatsverkiezingen plaatsvindt. Als de Democraten de twee Senaatszetels van Georgia niet weten te veroveren, behouden de Republikeinen de meerderheid in de Senaat en zal Biden in de komende jaren van hen afhankelijk zijn voor het goedkeuren van wetgeving en benoemingen.
Als de Democratische kandidaten Jon Ossoff en Raphael Warnock er met de Senaatszetels vandoor gaan, hebben beide partijen 50 zetels in de senaat, en krijgt aankomend vicepresident Kamala Harris de doorslaggevende stem. Een winst voor de Democraten in de van oudsher conservatieve staat is niet ondenkbaar. Joe Biden behaalde er de zege bij de presidentsverkiezingen in november.
Biden hield maandag een drive in-campagnebijeenkomst in Atlanta, de overwegend zwarte hoofdstad van Georgia. Daar zei de aankomend president dat heel Amerika de ogen op de staat gericht heeft. "De macht ligt letterlijk in uw handen", aldus Biden. "Zoals nooit eerder in mijn carrière, kan één staat de koers bepalen voor niet alleen de komende vier jaar maar voor een hele generatie."
Biden beloofde dat de Democraten er bij een Senaatsmeerderheid voor zullen zorgen dat alle Amerikanen een steuncheque van 2000 dollar tegemoet kunnen zien, "om mensen te helpen die diep in de problemen zitten". "Stel je voor wat het voor uw leven betekent", hield de aankomend president zijn publiek voor.
Trump, die zaterdag de minister van Binnenlandse Zaken van Georgia, de Republikein Brad Raffensperger, in een telefoongesprek onder druk zette om de uitslag van de presidentsverkiezingen in de staat aan te passen, reist maandag af naar de plaats Dalton. Trumps vicepresident Mike Pence voerde campagne in de plaats Milner, in een kerk.
"We hebben ze in de smiezen", zei Pence, verwijzend naar Trumps onbewezen aantijgingen van verkiezingsfraude aan het adres van de Democraten. "We gaan de stembureaus beveiligen, we gaan de inzamelpunten beveiligen. Ga morgen stemmen en stem op David Perdue en Kelly Loeffler, en heb vertrouwen", aldus Pence.
De Democraten gaan in de peilingen met een minimale voorsprong aan kop, doordat veel nieuwe Democratische kiezers zich in aanloop naar de verkiezingen in november voor het eerst hebben laten registreren. Net als bij de presidentsverkiezingen zal de uitslag waarschijnlijk een aantal dagen op zich laten wachten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.
5 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Iran heeft onder druk van de Amerikaanse president Donald Trump 800 executies opgeschort, meldt het Witte Huis. Trump waarschuwde Iran eerder voor "ernstige gevolgen" als het regime zou doorgaan met het doden van demonstranten.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd eventuele plannen voor een Amerikaanse aanval op Iran uit te stellen. Dat bericht de krant The New York Times, die zich baseert op informatie van een hooggeplaatste Amerikaanse regeringsfunctionaris.
7 uur geleden