
Trump en Biden maken elkaar uit voor ongedierte en Hitler
WASHINGTON (ANP/AFP) - De voormalige Amerikaanse president Donald Trump heeft woedende reacties gekregen op uitlatingen waarin hij zijn politieke tegenstanders "ongedierte" noemt. President Joe Biden beschuldigt hem ervan de Duitse dictator Hitler en diens Italiaanse evenknie Mussolini na te praten.
In een boodschap op sociale media op Veteranendag beloofde Trump "de communisten, marxisten, fascisten en het radicaal-links tuig uit te roeien die als ongedierte binnen de grenzen van ons land leven, liegen, stelen en bedriegen tijdens verkiezingen en er alles aan zullen doen, legaal of illegaal, om Amerika en de Amerikaanse Droom te vernietigen". De ex-president, die stevig op koers ligt de presidentskandidaat te worden van de Republikeinen, herhaalde de opmerkingen later afgelopen weekeinde tijdens een toespraak in New Hampshire.
Het team van Biden reageerde furieus: "In een weekend waarin de meeste Amerikanen de helden van onze natie eerden, papegaaide Donald Trump de autocratische taal van de twee dictators Adolf Hitler en Benito Mussolini. Veel Amerikaanse veteranen gaven hun leven om precies het soort on-Amerikaanse ideeën te bestrijden waar Trump nu voorstander van is." Het Witte Huis voegde er afzonderlijk aan toe dat de opmerking van Trump "gruwelijk herkenbaar zou zijn voor Amerikaanse veteranen die in de jaren veertig het uniform van hun land aantrokken". Wetenschappers benadrukken dat de nazi's de Joden als ongedierte bestempelden.
Het Trump-campagneteam hekelde op zijn beurt degenen die de historische vergelijking maakten: "Hun trieste, ellendige bestaan zal worden verpletterd wanneer president Trump terugkeert naar het Witte Huis."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt heel snel een tweede overlegronde te willen als zijn aankomende gesprek met de Russische leider Vladimir Poetin goed verloopt. Daar kan dan ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bij aanwezig zijn, vertelde Trump op een bijeenkomst in het Kennedy Center.
24 minuten geledenGENÈVE (ANP/DPA) - Het aantal burgers dat vorige maand in Oekraïne gewond raakte of omkwam, lag op het hoogste niveau sinds mei 2022. In juli zijn 286 doden en 1388 gewonden geregistreerd, aldus de VN-monitoringsmissie in Oekraïne.
54 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft tevreden teruggeblikt op het digitale overleg met de Amerikaanse president Donald Trump, zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky en andere Europese leiders. Ze sprak op X over een "erg goed gesprek".
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt woensdag bij het overleg met zijn ambtgenoot Donald Trump en Europese leiders de situatie aan het front te hebben besproken. Er zijn berichten dat Rusland deze week plots relatief veel terreinwinst boekte. Volgens Zelensky heeft hij de andere leiders voorgehouden dat de Russische president Vladimir Poetin "bluft" door zijn troepen te laten oprukken voor zijn eigen gesprek met Trump.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij inzet op een bestand in Oekraïne als hij vrijdag met de Russische president Vladimir Poetin praat. Dat maakte de Franse president Emmanuel Macron bekend na digitaal overleg tussen Trump, de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en andere Europese leiders. Trump zou ook hebben verklaard dat alleen onderhandeld kan worden over grondgebied als Oekraïne daarbij betrokken is.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Brandbestrijders in verscheidene delen van Spanje proberen natuurbranden meester te worden. Er zijn al dagen bossen en landerijen in brand gevlogen door veelal onbekende oorzaak, aldus Spaanse media.
4 uur geledenDONETSK (ANP/AFP) - De Russische krijgsmacht heeft dinsdag 110 vierkante kilometer veroverd in Oekraïne, volgens een analyse van persbureau AFP op basis van de denktank Institute for the Study of War (ISW). Dat is de grootste terreinwinst in 24 uur sinds mei 2024.
5 uur geleden