Trump eist excuses van coureur Wallace voor 'hoax'
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Nascar-coureur Darrell 'Bubba' Wallace excuses moet maken. Volgens Trump was het incident met de vermeende strop die vorige maand voorafgaand aan een race in Alabama werd aangetroffen in de pitbox van Wallace allemaal verzonnen.
"Heeft Bubba Wallace zich al verontschuldigd tegenover al die geweldige Nascar-coureurs en officials die hem te hulp schoten, naast hem stonden en bereid waren om alles voor hem op te offeren, maar er vervolgens achter kwamen dat het allemaal gewoon weer een HOAX was?", schrijft de president op Twitter. "Dit en het besluit over de vlag heeft geleid tot de laagste kijkcijfers OOIT!"
Een medewerker van het team van Wallace trof vorige maand op het circuit van Talladega in de pitbox een stuk touw aan, dat leek op een strop. Wallace dacht aan een doodsbedreiging. De enige zwarte coureur in de Nascar-series had zich in de weken daarvoor regelmatig uitgesproken tegen racisme en ongelijkheid, naar aanleiding van de dood van George Floyd in Minneapolis. Op verzoek van Wallace werd ook de zogeheten confederatievlag, die in de ogen van veel zwarte Amerikanen een symbool van racisme is, in de ban gedaan bij de Nascar-circuits.
Garagedeur
Uit onderzoek van de FBI bleek later dat het betreffende stuk touw al maanden in de betreffende pitbox hing en bedoeld was om de garagedeur open te maken. Wallace, die de garage een week voor de race kreeg toegewezen, zei opgelucht te zijn "dat het niet was waar we voor vreesden".
Wallace kreeg extra beveiliging op het circuit en zijn auto werd voor de race van top tot teen geïnspecteerd, om er zeker van te zijn dat er niet mee was geknoeid.
Meer uit Sport
TAMPERE (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn uitgeschakeld op het EK. De ploeg van bondscoach Joel Banks leed in Tampere tegen gastland Finland de vierde nederlaag dit toernooi. Net als maandag tegen Servië gaf Oranje een voorsprong uit handen en ging het na vijf sets onderuit: 25-18 21-25 26-24 20-25 11-15.
3 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is de enige Nederlandse atlete bij de tien genomineerden voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. Femke Broeders-Bol, die vorig jaar voor de derde keer werd gekozen tot Europa's beste atlete, ontbreekt in het lijstje met namen. Bij de mannen is geen Nederlander genomineerd.
9 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De wereldkampioenschappen atletiek in 2029 zijn toegewezen aan de Keniaanse hoofdstad Nairobi. Het wordt de eerste keer dat de WK plaatsvinden op het Afrikaanse continent. De mondiale atletiekbond World Athletics wees op een vergadering in Boedapest ook alvast de gaststad aan voor de WK atletiek in 2031. Dat is München in Duitsland geworden.
13 uur geledenBAD WIMPFEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Felix Gall verruilt Decathlon CMA CGM voor de Duitse WorldTour-formatie Lidl-Trek. De 28-jarige Oostenrijker eindigde zondag als derde in het klassement van de Ronde van Spanje, achter de Spanjaard Enric Mas en de Sloveen Primož Roglič. Eerder dit jaar werd hij al tweede in de Ronde van Italië.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF roept het kabinet op meer geld te investeren in sport en bewegen. Sport moet breed op de rijksbegroting om de maatschappelijke waarde van sport beter te benutten, luidt het pleidooi van de sportkoepel in een paginagrote advertentie in het AD.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt dit seizoen niet in actie op de ijsbaan. Dat heeft de olympisch kampioene op de 1000 meter maandag bekendgemaakt via haar eigen YouTubekanaal. De 27-jarige Leerdam wil zich voorlopig richten op andere aspecten van haar leven.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes wil George Russell nog niet afschrijven voor de wereldtitel in de Formule 1. De Brit staat tweede in het kampioenschap, maar inmiddels wel met 81 punten achterstand op zijn teamgenoot Kimi Antonelli. "Het is een mechanische sport; je kunt crashen of uitvallen. En zolang het in punten mathematisch gezien nog kan, verdient George alle steun van het team", zei Wolff op de website van de Formule 1.
1 dag geleden