Trump eist drugstest van Biden
WASHINGTON (ANP) - Donald Trump eist dat zijn Democratische tegenstrever Joe Biden komende week een drugstest ondergaat. De Amerikaanse president zegt dat zelf "natuurlijk" ook te doen.
De twee gaan dinsdagavond (Amerikaanse tijd) in debat in aanloop naar de presidentsverkiezingen op 3 november. Trump wil dat ‘Sleepy Joe’, zoals hij zijn 77-jarige uitdager steevast noemt, voor of na dat debat een test ondergaat, omdat zijn optredens in debatten zacht gezegd "ongelijkmatig" zijn geweest. Alleen drugs kunnen dat verschil hebben veroorzaakt, suggereert de president op Twitter zonder met bewijzen te komen.
Trump deed hetzelfde voorstel een maand geleden ook al. Hij zei toen dat hem was opgevallen dat Biden het opeens veel beter deed in debatten met andere Democraten. In 2016 daagde Trump zijn toenmalige tegenkandidaat Hillary Clinton uit ook een drugstest te ondergaan. Dat voorstel werd terzijde geschoven.
Trump maakt al langer beschimpende opmerkingen over Biden, die zelf ook geregeld terugslaat. Er staan drie debatten gepland tussen de twee presidentskandidaten. Het eerste is dinsdag in Cleveland, Ohio en de tweede confrontatie is op 15 oktober in Miami in Florida. Een week later volgt het laatste debat in Nashville, Tennessee.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De onafhankelijke toezichtsraad van techgigant Meta ziet dat het nogal eens misgaat bij het modereren van berichten rond de Amerikaanse en Braziliaanse verkiezingen. Hier wordt soms te streng of juist te laks mee omgegaan, wat vergaande gevolgen kan hebben.
45 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Volgens hoge functionarissen in Iran heeft Teheran de onderhandelingen met de VS opzettelijk gerekt om Donald Trump politiek te verzwakken in aanloop naar de Amerikaanse Congresverkiezingen in november. Bovendien heeft Iran er geen vertrouwen in dat de Amerikanen zich aan gemaakte afspraken zullen houden als er een akkoord is gesloten om de oorlog te beëindigen.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Demonstranten zijn in Jakarta en andere Indonesische steden de straat op gegaan uit woede over de natuurbranden en de slechte luchtkwaliteit die daardoor is ontstaan. Honderdduizenden mensen hebben de afgelopen paar maanden ademhalingsproblemen opgelopen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk breidt de hulp aan Saudi-Arabië uit nu de Houthi's in Jemen aanvallen blijven uitvoeren. Het Britse ministerie van Defensie meldt dat gevechtsvliegtuigen worden ingezet om te helpen bij de verdediging van steden en infrastructuur. "Deze toestellen krijgen een verdedigende rol en zullen geen offensieve aanvallen uitvoeren op de Houthi's."
1 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - De Portugese politie heeft in Lissabon opgetreden tegen burgers die demonstreren tegen hoge kosten van huisvesting. Er zijn tientallen arrestaties verricht.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse luchtmacht gaat het Saudische luchtruim beschermen tegen aanvallen van de Houthi's in Jemen. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Premier Andy Burnham heeft gevraagd om de missie.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Door het oplaaien van de burgeroorlog in Jemen zijn meer dan 250.000 mensen ontheemd geraakt. De cijfers van VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR hebben betrekking op de periode tussen 1 augustus en 17 oktober.
3 uur geleden