Trump eist deal over Gaza: haal de gijzelaars terug
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangedrongen op een akkoord over de Gazastrook. "Sluit de deal in Gaza, haal de gijzelaars terug", schreef hij in hoofdletters op zijn platform Truth Social.
Trump trad niet in detail over wat hij bedoelde, maar had vrijdag aangegeven dat een bestand tussen Israël en Hamas in zijn ogen dichtbij is. "We verwachten dat er binnen een week een staakt-het-vuren komt", verklaarde hij volgens Amerikaanse media.
De president beklaagde zich later ook over de vervolging van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Hij is op dit moment bezig met het onderhandelen over een deal met Hamas, waarbij ook de gijzelaars zullen worden vrijgelaten", aldus Trump.
De gijzelaars waren in oktober 2023 ontvoerd uit Israël. Het ging toen om ruim 250 mensen, maar later zijn herhaaldelijk gijzelaars geruild, gered of omgekomen. Inmiddels zou zich nog een vijftigtal gijzelaars in Gaza bevinden, maar die zouden niet allemaal meer in leven zijn.
Meer uit Buitenland
BERCHTESGADEN (ANP/DPA) - De brand in het voormalige theehuis van Adolf Hitler, bekend als het Adelaarsnest, is in de nachtelijke uren opgelaaid. Het heeft "opnieuw kamerhoog gebrand", aldus de Duitse politie. De brandweer rukte uit en bluste de brand.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - In het centrum van Barcelona hebben jongeren zaterdagmiddag en -avond winkels geplunderd en containers en auto's in brand gestoken. Dat melden verschillende Spaanse media, waaronder El Confidencial.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Westelijke Jordaanoever wordt afgesloten tijdens de parlementaire verkiezingen in Israël dinsdag. Dat kondigde het Israëlische leger in de nacht van zaterdag op zondag aan.
3 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - De politie in de Portugese hoofdstad Lissabon heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het centrum van de stad een tentenkamp van een woonprotest ontruimd.
3 uur geledenRIYAAD (ANP/AFP) - Op het vliegveld van de Saudische hoofdstad Riyaad waren zondag explosies te horen, juist toen het weer open zou gaan na aanvallen van de Jemenitische Houthi's.
3 uur geledenCLEVELAND (ANP/AFP) - De voormalige Amerikaanse president Barack Obama heeft tijdens een rally voor Democratische kandidaten voor de midtermverkiezingen in Ohio en Michigan ernstige kritiek geleverd op president Donald Trump.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne heeft zich niet aan de voorwaarden gehouden om Starlink te mogen gebruiken. Dat zegt Elon Musk, topman van SpaceX, dat eigenaar van Starlink is.
12 uur geleden