Trump eist deal over Gaza: haal de gijzelaars terug
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangedrongen op een akkoord over de Gazastrook. "Sluit de deal in Gaza, haal de gijzelaars terug", schreef hij in hoofdletters op zijn platform Truth Social.
Trump trad niet in detail over wat hij bedoelde, maar had vrijdag aangegeven dat een bestand tussen Israël en Hamas in zijn ogen dichtbij is. "We verwachten dat er binnen een week een staakt-het-vuren komt", verklaarde hij volgens Amerikaanse media.
De president beklaagde zich later ook over de vervolging van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Hij is op dit moment bezig met het onderhandelen over een deal met Hamas, waarbij ook de gijzelaars zullen worden vrijgelaten", aldus Trump.
De gijzelaars waren in oktober 2023 ontvoerd uit Israël. Het ging toen om ruim 250 mensen, maar later zijn herhaaldelijk gijzelaars geruild, gered of omgekomen. Inmiddels zou zich nog een vijftigtal gijzelaars in Gaza bevinden, maar die zouden niet allemaal meer in leven zijn.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse defensieminister John Healey zegt dat de mesaanval in een trein op zaterdag "een op zichzelf staande aanval" lijkt te zijn. Door het geweld belandden tien mensen in het ziekenhuis, onder wie negen in levensgevaarlijke toestand.
6 minuten geledenPEER (ANP) - In België zijn opnieuw meldingen binnengekomen over drones boven de militaire vliegbasis van Kleine-Brogel. Defensieminister Theo Francken heeft dat bevestigd, een dag nadat hij een vergelijkbaar incident op dezelfde locatie meldde.
49 minuten geledenHANOI (ANP/RTR) - Het dodental door de zware overstromingen in centraal Vietnam is gestegen naar 35, melden rampenbestrijdingsfunctionarissen zondag. Vijf mensen worden nog vermist. De overstromingen zijn het gevolg van een recordhoeveelheid regen. In de Centraal-Vietnamese stad Hué viel afgelopen week op een gegeven moment zelfs 1,7 meter regen binnen 24 uur.
3 uur geledenPROVIDENCE (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Rhode Island heeft de regering van president Donald Trump opdracht gegeven om maandag met een plan te komen waarin staat hoe zij op die dag de voedselhulp aan arme Amerikanen zal uitkeren. Eventueel mogen de betalingen deels tot woensdag duren. De rechter erkende in zijn vonnis dat het uitblijven van tijdige voedselhulpbetalingen "onomkeerbare schade" veroorzaakt.
7 uur geledenNOVI SAD (ANP/AFP) - Tienduizenden Serviërs hebben de dodelijke instorting van het dak van een treinstation in Novi Sad herdacht, precies een jaar geleden. Bij het incident kwamen zestien mensen om het leven. De tragedie werd een symbool voor de diepgewortelde corruptie in het Balkanland en leidde na massaprotesten uiteindelijk tot de val van de regering.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij het ministerie van Defensie heeft gevraagd zich voor te bereiden op mogelijke militaire actie in Nigeria als de regering van het Afrikaanse land "de moord op christenen blijft toestaan". De Amerikaanse regering zet ook onmiddellijk alle hulp en bijstand aan Nigeria stop, aldus Trump in een bericht op Truth Social.
11 uur geledenBOLZANO (ANP/DPA) - Twee Duitse bergbeklimmers die vermist waren na een lawine in Zuid-Tirol zijn dood verklaard, melden Italiaanse functionarissen. Dat brengt het dodental door de lawine op vijf. Eerder zaterdag werd bekend dat drie andere Duitse bergbeklimmers waren omgekomen.
12 uur geleden