Trump eist bij rechter verkiezingszege Pennsylvania op
HARRISBURG (ANP/RTR) - Het campagneteam van de Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag bij de rechter geëist dat Trump tot winnaar in de staat Pennsylvania wordt uitgeroepen. Team Trump is van mening dat het parlement van de staat, waar de Republikeinen de meerderheid hebben, de kiesmannen moet selecteren die de uiteindelijke president uitverkiezen.
In de ingediende stukken, vraagt de Trump-campagne de federale rechter te verkiezingsuitslag in Pennsylvania "onvolkomen" te verklaren en te gelasten dat het parlement van de staat de kiesmannen selecteert. Het verzoek is een onderdeel van een reeks aanpassingen door de Trump-campagne aan de rechtszaak in Pennsylvania.
Trumps Democratische uitdager Joe Biden won de verkiezingen met een verwachte hoeveelheid van 306 kiesmannen, tegen 232 voor Trump. Wie 270 of meer kiesmannen heeft, is de winnaar. Als Trump de uitkomst in Pennsylvania (20 kiesmannen) in zijn voordeel weet om te buigen, moet hij in nog twee staten hetzelfde doen om die hoeveelheid kiesmannen te halen. Of Trump dat in Pennsylvania überhaupt voor elkaar krijgt, is zeer de vraag. Joe Biden won er met zo'n 82.000 stemmen verschil.
Sceptisch
Het juridisch team van Trump, onder leiding van zijn persoonlijk advocaat Rudy Giuliani, wil ook weer claims toevoegen aan de rechtszaak die het zondag juist had laten vallen. Zo beweert team Trump nu opnieuw dat Republikeinse waarnemers geen toegang kregen tot het tellen van de briefstemmen, wat eerder door zowel functionarissen als door advocaten van Trump zelf is tegengesproken.
De rechter liet dinsdag ter zitting al weten dat hij sceptisch is over de zaak. Ook deskundigen zien er juridisch weinig heil in. De rechtszaak van Trump rammelt van alle kanten en biedt "geen enkel uitzicht op het veranderen van de uitslag", aldus jurist en hoogleraar Justin Levitt (Loyola Law School).
Wel lijkt Trumps constante gehamer op zijn ongefundeerde beschuldigingen richting de Democraten een effect te hebben op de Republikeinse kiezers. Volgens een opiniepeiling van persbureau Reuters en marktonderzoeker Ipsos zou de helft van hen nu geloven dat Trump van 'zijn' verkiezingsoverwinning is bestolen.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR) - China heeft geërgerd gereageerd op uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over een geënterd vrachtschip. Trump verklaarde deze week bij CNBC dat het vaartuig "bepaalde spullen" aan boord had. "Misschien wel een cadeautje uit China", opperde hij over de lading, zonder verder in detail te treden.
16 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein heeft volgens de BBC ook in Londen slachtoffers van seksueel misbruik gehuisvest. De Britse omroep heeft onderzoek gedaan naar de Epstein-documenten die in de Verenigde Staten zijn gepubliceerd en vond daar vier huizen in de Britse hoofdstad waar vrouwen werden ondergebracht. Zes van hen verklaarden later te zijn misbruikt.
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon worden mogelijkheden bekeken om NAVO-bondgenoten van de VS te straffen die onvoldoende steun zouden hebben gegeven tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Dat laat een Amerikaanse functionaris weten aan persbureau Reuters. Het gaat om opties als het schorsen van Spanje als NAVO-lid en het herzien van het Amerikaanse standpunt over de Britse claim op de Falklandeilanden.
52 minuten geledenODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.
4 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
8 uur geledenCHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
14 uur geleden