Trump eist bij rechter verkiezingszege Pennsylvania op
HARRISBURG (ANP/RTR) - Het campagneteam van de Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag bij de rechter geëist dat Trump tot winnaar in de staat Pennsylvania wordt uitgeroepen. Team Trump is van mening dat het parlement van de staat, waar de Republikeinen de meerderheid hebben, de kiesmannen moet selecteren die de uiteindelijke president uitverkiezen.
In de ingediende stukken, vraagt de Trump-campagne de federale rechter te verkiezingsuitslag in Pennsylvania "onvolkomen" te verklaren en te gelasten dat het parlement van de staat de kiesmannen selecteert. Het verzoek is een onderdeel van een reeks aanpassingen door de Trump-campagne aan de rechtszaak in Pennsylvania.
Trumps Democratische uitdager Joe Biden won de verkiezingen met een verwachte hoeveelheid van 306 kiesmannen, tegen 232 voor Trump. Wie 270 of meer kiesmannen heeft, is de winnaar. Als Trump de uitkomst in Pennsylvania (20 kiesmannen) in zijn voordeel weet om te buigen, moet hij in nog twee staten hetzelfde doen om die hoeveelheid kiesmannen te halen. Of Trump dat in Pennsylvania überhaupt voor elkaar krijgt, is zeer de vraag. Joe Biden won er met zo'n 82.000 stemmen verschil.
Sceptisch
Het juridisch team van Trump, onder leiding van zijn persoonlijk advocaat Rudy Giuliani, wil ook weer claims toevoegen aan de rechtszaak die het zondag juist had laten vallen. Zo beweert team Trump nu opnieuw dat Republikeinse waarnemers geen toegang kregen tot het tellen van de briefstemmen, wat eerder door zowel functionarissen als door advocaten van Trump zelf is tegengesproken.
De rechter liet dinsdag ter zitting al weten dat hij sceptisch is over de zaak. Ook deskundigen zien er juridisch weinig heil in. De rechtszaak van Trump rammelt van alle kanten en biedt "geen enkel uitzicht op het veranderen van de uitslag", aldus jurist en hoogleraar Justin Levitt (Loyola Law School).
Wel lijkt Trumps constante gehamer op zijn ongefundeerde beschuldigingen richting de Democraten een effect te hebben op de Republikeinse kiezers. Volgens een opiniepeiling van persbureau Reuters en marktonderzoeker Ipsos zou de helft van hen nu geloven dat Trump van 'zijn' verkiezingsoverwinning is bestolen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Iran is niet van plan de Straat van Hormuz volledig te sluiten, maar het is wel Irans onvervreemdbare recht om de veiligheid op de zeestraat te garanderen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur voor de VN tegen journalisten. Amir Saeid Iravani voegde eraan toe dat "de huidige situatie in de regio, waaronder ook de Straat van Hormuz, niet het resultaat is van Irans rechtmatige zelfverdediging", verwijzend naar de gevechten met Israël en de Verenigde Staten.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Zes Franse militairen zijn gewond geraakt bij een droneaanval in het noorden van Irak. Dat meldt het Franse leger, dat eveneens meldt dat de gewonden zijn overgebracht naar een nabijgelegen medische post.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki zegt zijn veto uit te spreken over wetgeving die zijn land toegang moet geven tot een EU-programma dat de Europese defensie-industrie moet versterken.
2 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - De man die met zijn auto op een synagoge in Michigan inreed, is overleden. Dat bevestigt sheriff Michael Bouchard aan CNN. De politie meldde dat er sprake was van een situatie met een actieve schutter. De verdachte zou na de botsing de Temple Israel-synagoge zijn binnengelopen, waarna er werd geschoten door de beveiliging.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - NASA zegt "op de goede weg" te zijn om de Artemis II-missie de ruimte in te sturen. Aanvankelijk stond een lancering van die maanmissie gepland voor februari, maar die moest worden uitgesteld door technische mankementen. De ruimtevaartorganisatie spreekt nu van op zijn vroegst 1 april. Wel waarschuwde NASA dat er "nog werk te doen is" voordat het zover is.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt een nieuwe aanvalsgolf op de Iraanse hoofdstad Teheran uit te voeren. Op X schrijft de IDF dat de aanvallen gericht zijn op infrastructuur van het Iraanse regime.
5 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij het schietincident bij een synagoge in de Amerikaanse staat Michigan zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen. Dat meldt de county-sheriff aan CNN. "Op dit moment zijn er geen berichten dat iemand gewond is geraakt, op wellicht de schutter na."
6 uur geleden