Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump eist aftreden Fed-bestuurder om verdenking hypotheekfraude

Trump eist aftreden Fed-bestuurder om verdenking hypotheekfraude

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump eist dat Fed-bestuurder Lisa Cook haar functie neerlegt. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Bill Pulte, het hoofd van de Amerikaanse Federal Housing Finance Agency (FHFA) en een trouwe bondgenoot van Trump, had eerder om een onderzoek naar Cook gevraagd. Volgens hem heeft de Fed-bestuurder mogelijk hypotheekfraude gepleegd.

"Cook moet aftreden, nu!!!", schrijft de president op Truth Social. De verdenkingen tegen Cook hebben betrekking op twee hypotheken van de Fed-bestuurder. Het hoofd van de toezichthouder beweerde in zijn oproep om onderzoek te doen dat Cook "bankdocumenten en eigendomsgegevens heeft vervalst om gunstigere leningsvoorwaarden te verkrijgen, mogelijk hypotheekfraude volgens de strafwet".

Het is nog niet duidelijk of er inderdaad een onderzoek wordt ingesteld tegen Cook. Eerder beschuldigde de Trump-regering enkele prominente Democraten van hypotheekfraude, onder wie politieke tegenstanders van Trump. Met het vertrek van Cook, in 2022 aangesteld door toenmalig president Joe Biden, zou er een nieuwe vacature komen bij de Fed.

Trump heeft de laatste tijd druk uitgeoefend op de Fed om de rente te verlagen. Eerder stapte Fed-bestuurder Adriana Kugler al op, waarna de president reageerde "heel tevreden" te zijn met de vrijgekomen plek. Voor haar heeft Trump Stephen Miran voorgedragen, die nu nog voorzitter is van een raad die de Amerikaanse president adviseert over economisch beleid. Ook drong de president meermaals aan op het vertrek van Fed-voorzitter Jerome Powell.

Meer uit Financieel

AVV kondigt acties vrachtpiloten KLM aan na verlopen ultimatum

LEIDSCHENDAM (ANP) - Vrachtpiloten bij KLM gaan actievoeren, heeft vakbond AVV woensdag aangekondigd. Volgens de bond is KLM niet tegemoetgekomen aan de eisen in een ultimatum dat dinsdag is afgelopen. AVV, die het gros van de vrachtpiloten vertegenwoordigt, wil beginnen met werkonderbrekingen van vier uur op Schiphol.

9 minuten geleden
Oud-Jumbo-topman Van Eerd in beroep tegen celstraf

AMSTERDAM (ANP) - Frits van Eerd gaat in hoger beroep tegen de celstraf die de rechtbank in Groningen hem heeft opgelegd in een witwaszaak. De rechter veroordeelde de voormalige topman van supermarktketen Jumbo eerder deze maand tot twee jaar cel voor witwassen, omkoping en valsheid in geschrifte.

39 minuten geleden
Warenhuisketen Target zakt op terughoudend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Warenhuisketen Target verloor woensdag kort na de opening van Wall Street 9,5 procent na de publicatie van een tegenvallend kwartaalrapport. Het bedrijf zag zijn omzet met bijna 2 procent dalen en kondigde ook het vertrek van topman Brian Cornell aan.

2 uur geleden
Topman: Picnic weg uit Nederland als cao voor supers gaat gelden

HILVERSUM (ANP) - Boodschappenbezorger Picnic kan niet in Nederland blijven als het bedrijf toch aan de cao voor supermarkten moet voldoen. Dat zei topman Michiel Muller in het radioprogramma Sven op 1. De regering gaf Picnic eerder dispensatie, waardoor het bedrijf zich niet aan de cao voor supermarktpersoneel hoefde te houden. Bij het ministerie van Sociale Zaken ligt een nieuw verzoek van Picnic om dispensatie.

2 uur geleden
Hoofdeconoom ABN AMRO treedt tijdelijk terug om plek op lijst D66

AMSTERDAM (ANP) - De hoofdeconoom van ABN AMRO, Sandra Phlippen, treedt tijdelijk terug omdat ze lijstduwer wordt voor D66 bij de Tweede Kamerverkiezingen. Dit bevestigt ze na berichtgeving door het FD. Ze schrijft ook mee aan het verkiezingsprogramma.

3 uur geleden
Britse reclamewaakhond verbiedt 'racistische' reclame Sanex

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse reclamewaakhond heeft een reclame voor Sanex-douchegel van het Amerikaanse consumentengoederenconcern Colgate-Palmolive verboden. De spot zou hebben gesuggereerd dat zwarte huid "problematisch" en witte huid "superieur" was.

3 uur geleden
Hacker had toegang tot 800.000 accounts van telecombedrijf België

EVERE (ANP/BELGA) - De Belgische telecomaanbieder Orange Belgium heeft eind vorige maand een cyberaanval op een van zijn IT-systemen ontdekt. Een hacker kreeg hierbij toegang tot zo'n 850.000 klantenaccounts, meldt het bedrijf woensdag.

4 uur geleden