
'Trump eindelijk scherp en gedisciplineerd, maar te laat'
WASHINGTON (ANP) - Veel Amerikaanse media en hun deskundigen zijn onder de indruk van het plotseling kalme optreden van president Trump in het laatste debat voor de verkiezingen. Maar zijn scherpe en gedisciplineerde stijl komt volgens een aantal waarnemers te laat met nog slechts elf dagen te gaan voor de verkiezingen. De president was beheerst en voorbereid, maar hij had een 'game-changer' nodig en die was er niet, zei een analist in de media.
Een politiek strateeg van de Republikeinse partij stelt ook "een dramatische verandering in de toon" van Trump vast en hoopt dat dit op de valreep in ieder geval de Republikeinse meerderheid in de Senaat helpt handhaven. Maar Trump kan nog steeds winnen, voegde de strateeg er minder overtuigd aan toe. De Amerikanen kiezen behalve de president ook de 435 leden van het Huis van Afgevaardigden en ruim een derde van de Senaat.
The Philadelphia Inquirer merkte weliswaar op dat Trump voor zijn doen bedaard overkwam, maar hij is nog steeds dezelfde Trump. De president zei herhaaldelijk in het debat geen politicus te zijn en presenteert zich nog steeds als een 'outsider'. Tegenspeler Joe Biden noemde hem een incompetente leider die in meerdere crises heeft gefaald, vooral tijdens de pandemie. The New York Times ziet, niet als enige, in de twee rivalen volslagen tegenovergestelde visies op het land. Biden en Trump willen vrijwel alles anders aanpakken, of niet aanpakken, zoals het coronavirus, de economische coronacrisis, de klimaatverandering, immigratie, rassenkwesties, de misdaad en het rechtstelsel.
Trump viel Biden ook aan over de schimmige zaken van diens zoon Hunter, die jaren geleden vermogens heeft verdiend in landen waar zijn vader als vicepresident destijds als gezant van president Obama over de vloer kwam. Biden heeft eerder gezegd niets van de zaken van Hunter af te weten. Maar Trump stelde dat Biden de Amerikanen uitleg moet geven. Biden zei enkel dat "er niets onethisch is gebeurd".
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties overlegt deze vrijdag over de Israëlische aanvallen op Iran. De raad komt bijeen op verzoek van Iran.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/DPA/AFP) - Door de Israëlische aanvallen op Iran zijn tientallen doden en honderden gewonden gevallen, melden Iraanse staatsmedia. Staatspersbureau Fars meldt meer dan zeventig doden en 320 gewonden. Nournews heeft het over 78 doden en 329 gewonden, alleen al in de regio rond Teheran. En persbureau ISNA meldt op basis van de gouverneur dat in de stad Tabriz en omgeving zeker acht doden en twaalf gewonden zijn gevallen.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Hezbollah zal Israël niet aanvallen om de grootscheepse aanvallen op Iran te vergelden, zegt een ingewijde. Ook de Houthi-rebellen en Hamas, andere nauwe bondgenoten van Iran, hebben geen wraak aangekondigd.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron roept Israël en Iran in een bericht op X op tot "maximale terughoudendheid" om de stabiliteit in het Midden-Oosten niet verder in gevaar te brengen. Hij benadrukt ook dat Israël het recht heeft "zichzelf te verdedigen en zijn veiligheid te garanderen".
2 uur geledenAHMEDABAD (ANP/AFP) - In de Indiase stad Ahmedabad is de zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat donderdag neerstortte op een woonwijk. De autoriteiten doen nog onderzoek naar de oorzaak van de crash en het totale dodental.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte heeft het Internationaal Strafhof (ICC) verzocht om tijdelijke vrijlating in een ander land. Hij zit nu in een detentiecentrum in Scheveningen, maar stelt dat hij vanwege zijn hoge leeftijd (80 jaar) voorwaardelijk vrij zou moeten komen. Duterte belooft niet te vluchten.
2 uur geledenBERLIJN/STOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Meerdere Israëlische ambassades en consulaten melden voor onbepaalde tijd hun deuren te sluiten na de nachtelijke Israëlische aanval op Iran. Onder meer de ambassades in Berlijn en Stockholm zijn gesloten en roepen op hun websites Israëlische burgers in het buitenland op voorzichtig te zijn en geen Israëlische symbolen te tonen.
2 uur geleden