Trump: eind dit jaar nog coronavaccin
WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dit jaar nog een vaccin te hebben voor het coronavirus. Dat zei hij tijdens een viering van Onafhankelijkheidsdag op het Witte Huis in Washington.
"We zijn onvoorstelbaar goed bezig", aldus Trump over de zoektocht naar een geneesmiddel voor het longvirus. Meerdere vaccins worden momenteel getest, stelde president. Viroloog Anthony Fauci zei eerder dat een vaccin mogelijk begin 2021 klaar kan zijn.
Trump uitte in zijn speech ter gelegenheid van 4 juli opnieuw kritiek op demonstranten die protesteren tegen politiegeweld en racisme in de VS. Dergelijke protesten vinden al weken plaats sinds de dood van George Floyd. Ook in Washington werd zaterdag weer gedemonstreerd.
Radicaal links
"We zijn in het proces radicaal links te verslaan", zei Trump, die in grote lijnen dezelfde boodschap verkondigde als bij een bijeenkomst in South Dakota een dag eerder. "De marxisten, de anarchisten, de opruiers, de plunderaars en de mensen die in veel gevallen absoluut geen idee hebben wat ze aan het doen zijn."
Ondanks het feit dat de afgelopen dagen recordaantallen nieuwe corona-infecties werden gemeld in de VS en de president onder vuur ligt vanwege zijn aanpak van de virusuitbraak, prees Trump de "vooruitgang" die zijn regering volgens hem boekt in de bestrijding van het longvirus. De Republikein haalde ook weer uit naar China, waar het virus voor het eerst opdook. Volgens Trump heeft Peking de ernst van de uitbraak van begin af aan verdoezeld en moet het land "volledig verantwoordelijk" gehouden worden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten klinkt kritiek op het plan van president Donald Trump om diesel uit Rusland te importeren. Dat kan Rusland geld opleveren om oorlog te voeren tegen Oekraïne, vinden critici.
13 minuten geledenPANAMA-STAD (ANP/AFP) - De autoriteiten in Panama melden dat zeker 27 mensen gewond zijn geraakt bij de zware aardbeving van vrijdag. Die had een kracht van 7.7 en zorgde voor grote schade en paniek.
55 minuten geledenZAPORIZJA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense stad Zaporizja hebben zeker acht levens gekost. Dat melden de regionale autoriteiten, die stellen dat zich drie kinderen onder de slachtoffers bevinden.
56 minuten geledenTAIPEI (ANP/AFP) - Taiwan wil agressie afschrikken door uitgaven aan defensie op te voeren. Dat zei president Lai Ching-te tijdens een toespraak op de nationale feestdag van zijn democratisch bestuurde eiland.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De politie heeft de Indiase hoofdstad New Delhi afgegrendeld in aanloop naar een jongerenprotest over aanpassingen aan de lijsten met kiesgerechtigden. Metrostations zijn gesloten, mobiel internet is opgeschort en agenten zoeken naar demonstranten in bussen die worden tegengehouden bij toegangspunten tot de stad.
3 uur geledenPANAMA-STAD (ANP/AFP) - Door de zware aardbeving voor de kust van Panama zijn tot nu toe twee mensen gewond geraakt. Er zijn nog geen berichten over eventuele dodelijke slachtoffers. De president van het land, José Raúl Mulino, spreekt desondanks van een "grote ramp" en laat weten dat meerdere wegen volledig verwoest zijn.
4 uur geledenDESTIN (ANP) - Orkaan Isaias is rond 20.30 uur (lokale tijd) aan land gekomen nabij de stad Destin in Florida, meldt de Amerikaanse National Weather Service (NWS) in een update op X. Het was op dat moment 03.30 uur Nederlandse tijd. De weerdienst waarschuwt voor levensgevaarlijke overstromingen, zowel langs de kust als verder landinwaarts.
7 uur geleden