Trump: eind dit jaar nog coronavaccin
WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dit jaar nog een vaccin te hebben voor het coronavirus. Dat zei hij tijdens een viering van Onafhankelijkheidsdag op het Witte Huis in Washington.
"We zijn onvoorstelbaar goed bezig", aldus Trump over de zoektocht naar een geneesmiddel voor het longvirus. Meerdere vaccins worden momenteel getest, stelde president. Viroloog Anthony Fauci zei eerder dat een vaccin mogelijk begin 2021 klaar kan zijn.
Trump uitte in zijn speech ter gelegenheid van 4 juli opnieuw kritiek op demonstranten die protesteren tegen politiegeweld en racisme in de VS. Dergelijke protesten vinden al weken plaats sinds de dood van George Floyd. Ook in Washington werd zaterdag weer gedemonstreerd.
Radicaal links
"We zijn in het proces radicaal links te verslaan", zei Trump, die in grote lijnen dezelfde boodschap verkondigde als bij een bijeenkomst in South Dakota een dag eerder. "De marxisten, de anarchisten, de opruiers, de plunderaars en de mensen die in veel gevallen absoluut geen idee hebben wat ze aan het doen zijn."
Ondanks het feit dat de afgelopen dagen recordaantallen nieuwe corona-infecties werden gemeld in de VS en de president onder vuur ligt vanwege zijn aanpak van de virusuitbraak, prees Trump de "vooruitgang" die zijn regering volgens hem boekt in de bestrijding van het longvirus. De Republikein haalde ook weer uit naar China, waar het virus voor het eerst opdook. Volgens Trump heeft Peking de ernst van de uitbraak van begin af aan verdoezeld en moet het land "volledig verantwoordelijk" gehouden worden.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft ingestemd met de benoeming van Jevheni Chmara als nieuwe minister van Defensie. Chmara is de opvolger van Mychajlo Fedorov, die in een herschikking van het kabinet werd ontslagen. Dat leidde tot een politieke crisis en protesten die nog altijd niet voorbij lijken.
18 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft het plaatsvervangend hoofd van zijn kantoor ontslagen. Die Iryna Moedra was volgens Oekraïense media een van de verdachten in een nieuw onderzoek van de anti-corruptiedienst (NABU).
42 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO is voorbereid op aanvallen met Iraanse raketten, zegt de alliantie. Zij heeft projectielen die Iran op Turkije afvuurde ook steeds uit de lucht gehaald, brengt een NAVO-functionaris in herinnering. Of de luchtverdediging versterkt moet worden, laat de bron in het midden. Daar wordt voortdurend aan gewerkt, zegt het bondgenootschap steevast.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland en Oekraïne hebben opnieuw een gevangenenruil gedaan, meldt het Russische persbureau Interfax. Beide landen leverden 103 krijgsgevangenen aan de andere partij.
1 uur geledenSION (ANP/BELGA) - De Zwitserse autoriteiten hebben met DNA-onderzoek de identiteit vastgesteld van twee mannen van wie de stoffelijke resten eind juli bij Saas-Grund in het kanton Valais werden gevonden. Het gaat zoals verwacht om een in 1992 39-jarige en een destijds 41-jarige Belg. Er werden volgens Belgische media in juli ook documenten aangetroffen die op hun identiteit wezen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense anti-corruptiedienst (NABU) heeft een onderzoek geopend naar meerdere parlementariërs en adviseurs van president Volodymyr Zelensky. De dienst noemt geen namen, maar volgens Oekraïense media als The Kyiv Independent en Ukrainska Pravda vinden er huiszoekingen plaats bij de pro-Russische politicus Vadym Stolar en het plaatsvervangend hoofd van het presidentiële kantoor, Iryna Moedra.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Advocaten van de tot levenslang veroordeelde 'champignonmoordenaar' Erin Patterson (51) hebben in hoger beroep in Melbourne gesproken over een gerechtelijke dwaling.
3 uur geleden