'Trump-effect' stuwt crypto-investeringen, verwacht Coinbase-baas
DAVOS (ANP/RTR) - Het presidentschap van Donald Trump in de Verenigde Staten zal veel crypto-investeringen aantrekken. Die verwachting sprak topman Brian Armstrong van cryptobeurs Coinbase uit tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos.
"Je kunt niet om het Trump-effect heen", stelde Armstrong. "Het feit dat de leider van 's werelds grootste economie onomwonden zegt dat hij de eerste cryptopresident wil worden, heeft een enorme impact." Hij voegde daaraan toe dat de recente flinke stijging van de bitcoin grotendeels te danken was aan Trumps inauguratie.
De bitcoin bereikte maandag een nieuw record en was toen meer dan 109.000 dollar waard. Sinds november, toen Trump de Amerikaanse presidentsverkiezingen won, schommelde de waarde tussen de 90.000 en 100.000 dollar. De nieuwe Amerikaanse president beloofde tijdens zijn verkiezingscampagne de regels voor cryptomunten te versoepelen en van de VS de "cryptohoofdstad" van de wereld te maken.
Meer uit Financieel
SINGAPORE - (ANP) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen oplopen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.
17 uur geledenNEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.
17 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
1 dag geleden