Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Trump-effect' stuwt crypto-investeringen, verwacht Coinbase-baas

'Trump-effect' stuwt crypto-investeringen, verwacht Coinbase-baas

DAVOS (ANP/RTR) - Het presidentschap van Donald Trump in de Verenigde Staten zal veel crypto-investeringen aantrekken. Die verwachting sprak topman Brian Armstrong van cryptobeurs Coinbase uit tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos.

"Je kunt niet om het Trump-effect heen", stelde Armstrong. "Het feit dat de leider van 's werelds grootste economie onomwonden zegt dat hij de eerste cryptopresident wil worden, heeft een enorme impact." Hij voegde daaraan toe dat de recente flinke stijging van de bitcoin grotendeels te danken was aan Trumps inauguratie.

De bitcoin bereikte maandag een nieuw record en was toen meer dan 109.000 dollar waard. Sinds november, toen Trump de Amerikaanse presidentsverkiezingen won, schommelde de waarde tussen de 90.000 en 100.000 dollar. De nieuwe Amerikaanse president beloofde tijdens zijn verkiezingscampagne de regels voor cryptomunten te versoepelen en van de VS de "cryptohoofdstad" van de wereld te maken.

Meer uit Financieel

Impact oorlog Midden-Oosten op haven Antwerpen-Brugge nog beperkt

ANTWERPEN (ANP) - De haven van Antwerpen-Brugge begon eind maart de eerste gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten te voelen. Dit had een beperkt effect op de overslag in het eerste kwartaal. Die daalde met 3,2 procent ten opzichte van een jaar eerder. De haven schrijft de daling toe aan weersomstandigheden, een staking en zwakke export.

3 minuten geleden
ING verwacht forse afname handelsoverschot eurozone door oorlog

AMSTERDAM (ANP) - Het handelsoverschot van de eurozone zal dit jaar waarschijnlijk sterk dalen door de oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwen de economen van ING. Het overschot, oftewel het positieve verschil tussen de export en import, kan zelfs omslaan in een handelstekort als de Iranoorlog lang blijft voortslepen. Een tekort op de handelsbalans ontstaat wanneer er minder goederen en diensten worden geëxporteerd dan ingevoerd.

12 minuten geleden
Honderdduizenden aanmeldingen voor massaclaim tegen Odido

AMSTERDAM (ANP) - Meer dan 350.000 mensen hebben zich sinds maandag aangemeld voor de massaclaim tegen Odido. Dat meldt voorzitter Eliëtte Vaal van Consumers United in Court (CUIC), de privacystichting die een collectieve procedure tegen het telecombedrijf in het leven heeft geroepen. De stichting is de massaclaim gestart na een datalek waarbij gegevens van ruim 6 miljoen accounts zijn buitgemaakt.

17 minuten geleden
Kifid: nalatige slachtoffers bankfraude sneller gecompenseerd

DEN HAAG (ANP) - Het klachteninstituut Kifid heeft de eisen voor banken aangescherpt bij de beoordeling van bankhelpdeskfraude, waardoor consumenten sneller recht hebben op terugbetaling van hun schade. Dit geldt ook wanneer de klant nalatig is geweest.

51 minuten geleden
Woningcorporaties vrezen financieel vast te lopen

DEN HAAG (ANP) - Woningcorporaties zijn bang dat ze op termijn financieel vastlopen en daardoor minder kunnen investeren in bijvoorbeeld nieuwe woningen. Om jaarlijks tienduizenden sociale huurwoningen te kunnen bouwen, steken ze zich in de schulden. Daardoor komt bij meer corporaties een financiële ondergrens in zicht die ze moeten bewaken om goedkoop te kunnen lenen, meldt brancheorganisatie Aedes.

59 minuten geleden
Duizenden werknemers Samsung demonstreren voor hoger loon

SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Duizenden werknemers van het grote Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics hebben donderdag gedemonstreerd om een hoger loon en hogere bonussen te eisen. Als Samsung niet instemt met de eisen, dreigen vakbonden met een langdurige staking bij de producent van onder meer computerchips en elektronica.

1 uur geleden
Viaplay verdient meer aan streamingdienst na start F1-seizoen

STOCKHOLM (ANP) - Viaplay heeft in de eerste maanden van dit jaar meer verdiend aan zijn streamingdienst. Klanten sloten duurdere abonnementen af om bijvoorbeeld Formule 1 te kijken, waardoor de omzet van de dienst met 8 procent groeide. De inkomsten van het gehele bedrijf bleven echter nagenoeg gelijk, omdat de televisiekanalen slecht bleven presteren.

1 uur geleden