Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Trump-effect' stuwt crypto-investeringen, verwacht Coinbase-baas

'Trump-effect' stuwt crypto-investeringen, verwacht Coinbase-baas

DAVOS (ANP/RTR) - Het presidentschap van Donald Trump in de Verenigde Staten zal veel crypto-investeringen aantrekken. Die verwachting sprak topman Brian Armstrong van cryptobeurs Coinbase uit tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos.

"Je kunt niet om het Trump-effect heen", stelde Armstrong. "Het feit dat de leider van 's werelds grootste economie onomwonden zegt dat hij de eerste cryptopresident wil worden, heeft een enorme impact." Hij voegde daaraan toe dat de recente flinke stijging van de bitcoin grotendeels te danken was aan Trumps inauguratie.

De bitcoin bereikte maandag een nieuw record en was toen meer dan 109.000 dollar waard. Sinds november, toen Trump de Amerikaanse presidentsverkiezingen won, schommelde de waarde tussen de 90.000 en 100.000 dollar. De nieuwe Amerikaanse president beloofde tijdens zijn verkiezingscampagne de regels voor cryptomunten te versoepelen en van de VS de "cryptohoofdstad" van de wereld te maken.

Meer uit Financieel

Geen bonussen voor personeel Qatar Airways door Iranoorlog

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar Airways keert dit jaar geen bonussen uit aan de bijna 60.000 medewerkers. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de verstoring van het luchtruim heeft de luchtvaartmaatschappij tienduizenden vluchten moeten annuleren en liep daardoor miljarden aan inkomsten mis.

31 minuten geleden
Lionel Messi tweede voetbalmiljardair na Cristiano Ronaldo

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Argentijnse voetballer Lionel Messi is de tweede voetballer ooit die zich miljardair mag noemen. Dat blijkt uit de Bloomberg Billionaires Index. De Portugees Cristiano Ronaldo ging hem voor.

43 minuten geleden
ACM berispt energiebedrijf voor laat melden marktgevoelige info

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt heeft een internationaal energiebedrijf berispt voor het te laat naar buiten brengen van marktgevoelige informatie. De marktwaakhond noemt het bedrijf niet bij naam, maar meldt dat de onderneming zowel elektriciteit produceert als energie verhandelt.

51 minuten geleden
Voorzitter Eurogroep: kans op stagflatie, maar EU veerkrachtig

NICOSIA (ANP) - Voorzitter Kyriakos Pierrakakis van de Eurogroep erkent dat er sprake is van "stagflatoire druk", maar voegt daar meteen aan toe dat Europa veerkrachtig is. "De groeiprognoses zijn naar beneden bijgesteld en de inflatieprognoses naar boven, maar we bevinden ons nog steeds in een positieve groeizone", zei hij vrijdag bij aankomst in Nicosia.

1 uur geleden
Fusie tussen Estée Lauder en eigenaar Jean Paul Gaultier mislukt

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse cosmeticamerk Estée Lauder en het Spaanse Puig, bekend van merken als Jean Paul Gaultier en Charlotte Tilbury, gaan niet fuseren. De bedrijven waren in gesprek, maar deze zijn beëindigd. Over de redenen deden de merken geen uitspraken.

1 uur geleden
Frankrijk overweegt winstbelasting energiebedrijven om Iranoorlog

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk overweegt mogelijk een winstbelasting in te voeren voor bedrijven die profiteren van de flink gestegen energieprijzen door de Iranoorlog. Dat heeft de Franse minister van Financiën vrijdag gezegd.

1 uur geleden
Japan krijgt eerste olie uit Midden-Oosten geleverd sinds oorlog

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan krijgt voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten weer een lading ruwe olie uit die regio geleverd. Het schip komt volgens het Japanse ministerie van Handel maandag aan.

1 uur geleden