Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump eert hond die hielp bij vangst IS-leider

Trump eert hond die hielp bij vangst IS-leider

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwelkomde maandag een ongewone gast in het Witte Huis; Conan, de militaire diensthond die hielp de leider van Islamitische Staat, Abu Bakr al-Baghdadi, op te sporen.

"Dit is Conan, nu waarschijnlijk 's werelds beroemdste hond," zei Trump, geflankeerd door zijn vrouw Melania, vicepresident Mike Pence, Conan en een geleider. "We zijn zeer vereerd dat we Conan hier op bezoek hebben en dat we Conan een certificaat en een onderscheiding hebben gegeven die we in het Witte Huis gaan neerzetten," vertelde Trump tegen verslaggevers op de trappen naar de tuin van het Witte Huis.

Baghdadi, een onbekende Irakees die zichzelf uitriep tot "kalief" van alle moslims als leider van de Islamitische Staat, stierf vorige maand. Hij bracht een zelfmoordvest tot ontploffing nadat hij een doodlopende tunnel binnenvluchtte toen speciale Amerikaanse elitetroepen binnenkwamen.

"Conan is een echte held," zei Pence over de hond, die tijdens de operatie gewond was geraakt.

Meer uit Buitenland

Brussel roept Israël op te stoppen met aanvallen op Libanon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie roept Israël opnieuw op de aanvallen in Libanon te stoppen, nu er een tijdelijk staakt-het-vuren is afgesproken in het Midden-Oosten. De VS en Israël hebben toegezegd Iran niet meer aan te vallen. Israël stelt dat het staakt-het-vuren niet geldt voor Libanon.

22 minuten geleden
Arabische landen hopen op verbetering na bestand Iran

CAÏRO (ANP/DPA/AFP) - Arabische landen zijn blij dat Iran en de Verenigde Staten hebben afgesproken om elkaar twee weken niet aan te vallen. Het Qatarese ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt van een "eerste stap richting de-escalatie". Saudi-Arabië hoopt dat er een deal komt te liggen die de regio weer stabiliteit brengt. Ook Oman, Egypte en Irak hebben zich voorzichtig positief uitgelaten. De Verenigde Arabische Emiraten hebben volgens een functionaris reden om blij te zijn.

1 uur geleden
Griekenland verbiedt sociale media voor kinderen onder 15 jaar

ATHENE (ANP/AFP) - Griekenland gaat vanaf 1 januari 2027 sociale media verbieden voor alle kinderen onder de 15 jaar, meldt premier Kyriakos Mitsotakis. Hij spreekt in een video op TikTok van een "moeilijke, maar noodzakelijke maatregel".

1 uur geleden
Zelensky: staakt-het-vuren maakt gesprekken mogelijk

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is blij dat er een staakt-het-vuren is gekomen tussen Iran, de Verenigde Staten en Israël, en hoopt iets vergelijkbaars te bereiken met Rusland. Het onderbreken van gevechten maakt ruimte voor diplomatieke gesprekken, schrijft hij op X.

1 uur geleden
Oekraïne vindt het nu ook tijd voor bestand met Rusland

KYIV (ANP) - Oekraïne stelt dat het, na het sluiten van een staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, ook tijd wordt voor Rusland om akkoord te gaan met een bestand. Minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha prijst op X de Amerikaanse "daadkracht" en schrijft dat dit het moment is om met die daadkracht ook Moskou te forceren akkoord te gaan met een wapenstilstand.

1 uur geleden
Israëlische krijgsmacht zegt Iran niet meer aan te vallen

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt de aanvallen op Iran gestaakt te hebben. In de nacht van dinsdag op woensdag zijn er nog doelen aangevallen, maar dat was volgens de IDF om Iraanse aanvallen te voorkomen. De aanvallen op Libanon gaan door, benadrukt de IDF op Telegram.

2 uur geleden
EU-chef verwelkomt tijdelijk staakt-het-vuren VS en Iran

BRUSSEL (ANP) - Ursula von der Leyen verwelkomt het tijdelijke staakt-het-vuren dat de VS en Iran hebben afgesproken. De voorzitter van de Europese Commissie schrijft op X dat de overeenkomst zorgt voor "de broodnodige de-escalatie".

2 uur geleden