Trump: echte verkiezingsuitslag wordt mogelijk nooit bekend
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vraagtekens gezet bij de betrouwbaarheid van de uitslag van de komende presidentsverkiezingen. De volledige uitslag zal volgens hem misschien nooit bekend worden, omdat op grote schaal per post kan worden gestemd.
"Vanwege het nieuwe en ongekend grote aantal stembiljetten dat dit jaar ongevraagd naar de 'kiezers', of waar dan ook, wordt gestuurd, zal de uitslag van de verkiezingen op 3 november mogelijk nooit nauwkeurig worden vastgesteld", twittert Trump. "Dat is precies wat sommige mensen willen."
Trump, die achterstaat in de peilingen, heeft al langer kritiek op stemmen per post. Dat is volgens hem enorm fraudegevoelig. Experts zeggen dat verkiezingsfraude nauwelijks voorkomt in de Verenigde Staten.
Meer 'post-stemmers' door coronavirus
In 2016 stemde een kwart van de Amerikaanse kiezers via de post. Dat aantal ligt dit jaar mogelijk nog hoger vanwege de coronacrisis. Door via de post te stemmen, hoeven mensen niet fysiek naar een stembureau. Dan hoeven ze ook niet te vrezen dat ze daar het besmettelijke virus oplopen.
Kiezers zijn verdeeld over het poststemmen. Uit een peiling bleek vorige maand dat vooral aanhangers van de Democraten geneigd zijn per post te stemmen. Kiezers die de Republikeinen van Trump steunen, lopen daar minder warm voor.
Republikeinse functionarissen vrezen daar nadeel van te ondervinden als bovengemiddeld veel kiezers vanwege de pandemie thuis blijven. In het kamp van de Democraten wordt gevreesd dat Trump zal klagen over fraude als hij door poststemmen op achterstand komt te staan tijdens het tellen van de stemmen.
Meer uit Buitenland
BEIROET/SIDON (ANP/AFP/RTR) - Door een Israëlische luchtaanval op een dichtbevolkte Palestijnse wijk aan de rand van de Libanese stad Sidon zijn volgens plaatselijke media zeker dertien doden gevallen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft vrijwel unaniem gestemd voor het vrijgeven van de bij het ministerie van Justitie beschikbare documenten over de in een cel overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein (1953-2019). President Donald Trump was hier geen voorstander van, maar hij verzocht onlangs de Republikeinen in het Huis voor het vrijgeven te stemmen, "omdat we niets te verbergen hebben".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump botste bij de ontvangst van de Saudische kroonprins in het Witte Huis hard met de pers. "Je bent een verschrikkelijk persoon en een verschrikkelijke verslaggever", beet hij een journaliste van ABC News toe die kritische vragen had gesteld. Hij riep vervolgens op tot het intrekken van de uitzendlicentie van haar werkgever. "Jullie nieuws is zo nep en zo fout. We hebben een geweldige commissaris die daar eens naar moet kijken."
4 uur geledenBELÉM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva keert woensdag terug naar de klimaattop in Belém. Hij hoopt met het ingelaste bezoek vermoedelijk de onderhandelingen een duwtje te geven richting een akkoord. Conceptteksten die voorzitter André Corrêa do Lago heeft rondgestuurd, maken duidelijk dat landen het over diverse belangrijke kwesties nog niet eens zijn.
4 uur geledenBELÉM (ANP) - Oekraïne eist een vergoeding van 43 miljard dollar van Rusland voor alle klimaatschade die het land heeft veroorzaakt sinds de invasie in Oekraïne. Viceminister Pavlo Kartashov van Economie, Milieu en Landbouw heeft dat dinsdag aangekondigd op de klimaattop in Belém. "Rusland voert in veel opzichten een vuile oorlog en ook ons klimaat is een slachtoffer", zei hij.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense leger meldt aanvallen op doelen in Rusland met Amerikaanse ballistische raketten van het type ATACMS. Het leger heeft niet eerder dergelijke aanvallen gemeld, die Washington eerder niet toestond. De vorige Amerikaanse president, Joe Biden, schafte een jaar geleden in de nadagen van zijn regering de beperking op de inzet van de Amerikaanse ballistische raketten buiten Oekraïne af. De destijds kandidaat-president Donald Trump bekritiseerde die stap van Biden.
6 uur geledenHALLE (ANP/DPA) - Bondskanselier Friedrich Merz wil nationale richtlijnen voor de beveiliging van kerstmarkten. In de afgelopen jaren zijn aanslagen gepleegd op kerstmarkten. Vorig jaar bijvoorbeeld reed een man op de markt in Maagdenburg in op bezoekers. Daarbij vielen zes doden en raakten honderden mensen gewond. In een aantal gemeenten in Duitsland zijn er twijfels gerezen of de beveiliging van de populaire markten niet te duur wordt om ze nog toe te staan.
7 uur geleden