Trump: echte verkiezingsuitslag wordt mogelijk nooit bekend
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vraagtekens gezet bij de betrouwbaarheid van de uitslag van de komende presidentsverkiezingen. De volledige uitslag zal volgens hem misschien nooit bekend worden, omdat op grote schaal per post kan worden gestemd.
"Vanwege het nieuwe en ongekend grote aantal stembiljetten dat dit jaar ongevraagd naar de 'kiezers', of waar dan ook, wordt gestuurd, zal de uitslag van de verkiezingen op 3 november mogelijk nooit nauwkeurig worden vastgesteld", twittert Trump. "Dat is precies wat sommige mensen willen."
Trump, die achterstaat in de peilingen, heeft al langer kritiek op stemmen per post. Dat is volgens hem enorm fraudegevoelig. Experts zeggen dat verkiezingsfraude nauwelijks voorkomt in de Verenigde Staten.
Meer 'post-stemmers' door coronavirus
In 2016 stemde een kwart van de Amerikaanse kiezers via de post. Dat aantal ligt dit jaar mogelijk nog hoger vanwege de coronacrisis. Door via de post te stemmen, hoeven mensen niet fysiek naar een stembureau. Dan hoeven ze ook niet te vrezen dat ze daar het besmettelijke virus oplopen.
Kiezers zijn verdeeld over het poststemmen. Uit een peiling bleek vorige maand dat vooral aanhangers van de Democraten geneigd zijn per post te stemmen. Kiezers die de Republikeinen van Trump steunen, lopen daar minder warm voor.
Republikeinse functionarissen vrezen daar nadeel van te ondervinden als bovengemiddeld veel kiezers vanwege de pandemie thuis blijven. In het kamp van de Democraten wordt gevreesd dat Trump zal klagen over fraude als hij door poststemmen op achterstand komt te staan tijdens het tellen van de stemmen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De politie heeft in de Verenigde Staten nog eens twee mannen aangehouden die worden verdacht van het beramen van een aanval tijdens het kooigevecht bij het Witte Huis op de verjaardag van president Donald Trump. Eerder werden al vijf mannen gearresteerd.
1 uur geledenBELFAST (ANP/AFP) - De voormalige leider van de pro-Britse partij DUP in Noord-Ierland, Jeffrey Donaldson (63), is schuldig bevonden aan achttien zedenmisdrijven, waaronder verkrachting.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - België heeft maandag vijf visa afgegeven voor een delegatie van de Taliban. Die komt voor een EU-overleg naar Brussel, waar veel ophef is ontstaan over het geplande bezoek. Het bezoek vindt volgens diplomatieke bronnen en diverse media mogelijk dinsdag plaats.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu overlegt dinsdagochtend met betrokken ministers over de gevolgen van de ernstige hittegolf. Voor een groot deel van het land is vanwege de hitte code rood van kracht.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse muziekproducent Clive Davis is maandag op 94-jarige leeftijd overleden in zijn woning in New York. Dat heeft zijn familie bevestigd aan The New York Times. De voormalige platenbaas werd eerder deze maand opgenomen vanwege gezondheidsproblemen.
9 uur geledenRAS LAFFAN (ANP/AFP/RTR) - Bij een grote ontploffing in een industriële zone in Qatar zijn zeker dertien doden en 66 gewonden gevallen. De explosie was zondag bij aardgasbedrijf Barzan in de industriewijk Ras Laffan, waar het grootste centrum voor vloeibaar aardgas ter wereld is gevestigd. De export van vloeibaar aardgas wordt niet door dit incident getroffen en er zijn geen gevaarlijke stoffen vrijgekomen, aldus de autoriteiten.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politicus Andy Burnham is in het Britse parlement beëdigd als parlementariër. Dit betekent dat hij officieel Keir Starmer op kan volgen als premier. Burnham won de verkiezing in het district Makerfield vorige week. Hij stelde zich speciaal verkiesbaar om het binnen zijn Labour-partij op te kunnen nemen tegen Starmer.
11 uur geleden