Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump drong aan op wijzigen uitslag Georgia in zijn voordeel

Trump drong aan op wijzigen uitslag Georgia in zijn voordeel

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft er zaterdag bij een hoge verkiezingsofficial in de staat Georgia op aangedrongen genoeg stemmen te "vinden" om hem alsnog tot winnaar in de staat uit te roepen. Dat schrijft The Washington Post zondag op basis van een opname van het telefoongesprek dat Trump voerde met de minister van Binnenlandse Zaken van Georgia, Brad Raffensperger.

Trump probeerde met vleien, smeken en ten slotte door dreigementen met strafrechtelijke gevolgen zijn partijgenoot over te halen om zijn nederlaag tegen Joe Biden ongedaan te maken. De Democraat versloeg Trump in de swing state Georgia na twee hertellingen, die volgens Raffensperger "eerlijk en nauwkeurig" waren, zo hield hij de president voor in hun telefoongesprek van een uur.

Zonder met bewijzen te komen, beweert Trump al weken dat zijn nederlaag te wijten is aan grootschalige verkiezingsfraude. "Ik kan Georgia niet verloren hebben", zei Trump in het telefoongesprek meerdere malen. "Wij hebben met honderdduizenden stemmen gewonnen."

"Trumps minachting voor de democratie komt bloot te liggen. Voor de zoveelste keer. Op tape", zo reageerde Democraat Adam Schiff, voorzitter van de Inlichtingencommissie van het Huis van Afgevaardigden, op het nieuws over het telefoongesprek. "Druk uitoefenen op een verkiezingsofficial om stemmen te 'vinden' is mogelijk crimineel."

Democraten hopen dat de krappe zege van Biden in Georgia een voorteken is voor de verkiezingen van dinsdag in deze staat, wanneer nog twee zetels in de Senaat te vergeven zijn. Vooral voor de aanstaande president is het belangrijk dat de Democraten beide zetels winnen. De Republikeinen hebben genoeg aan één senator om de meerderheid in de Senaat te behouden.

Meer uit Buitenland

Amerikaans overheidspersoneel ook weg uit Qatar en Koeweit

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben overheidspersoneel zonder kritieke functie opdracht gegeven Qatar en Koeweit te verlaten. Eerder waren er al berichten dat medewerkers in Bahrein, Irak en Jordanië moesten vertrekken.

47 minuten geleden
Israëlische troepen trekken dieper Zuid-Libanon in

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israëlische militairen zijn verder het zuiden van Libanon ingetrokken, meldt Times of Israel. Het Israëlische leger was al actief in dat gebied, maar heeft zijn troepen nu verder vooruitgeschoven om een soort bufferzone te creëren.

52 minuten geleden
VN: tientallen burgerdoden in Afghanistan sinds begin conflict

KABUL (ANP) - De opgelaaide strijd met Pakistan heeft in Afghanistan aan zeker 42 burgers het leven gekost. Ook raakten in enkele dagen tijd 104 mensen gewond, onder wie vrouwen en kinderen. Dat meldt VN-missie UNAMA, die benadrukt dat het gaat om voorlopige cijfers.

1 uur geleden
Hezbollah meldt aanval op bases Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese organisatie Hezbollah meldt dat het aanvallen heeft uitgevoerd op drie Israëlische bases. Dat zou een reactie zijn op "criminele" Israëlische aanvallen op doelen in Libanon.

1 uur geleden
Witkoff hekelt opstelling Iran in onderhandelingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff zegt dat hij perplex stond over hoe Iran de onderhandelingen met de VS begon over het Iraanse nucleaire programma. De Iraanse onderhandelaars hadden het meteen over hun "onvervreemdbare recht om al hun nucleaire brandstof te verrijken", blikte hij terug in een interview met Fox News. De Amerikanen zouden zich vervolgens hebben beroepen op hun "onvervreemdbare recht" om in te grijpen.

1 uur geleden
Netanyahu: oorlog met Iran zal niet eindeloos duren

NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - In een interview met Fox News zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu dat de oorlog met Iran niet "eindeloos" zal zijn, maar wel "even kan duren". Netanyahu sprak van een "snelle en beslissende actie" en noemde de oorlog een "toegangspoort naar vrede".

2 uur geleden
VS: commandoposten van Revolutionaire Garde verwoest

TAMPA (ANP/AFP) - Het Amerikaanse leger heeft commandoposten van de Iraanse Revolutionaire Garde, Iraanse luchtverdedigings- en raketlanceerlocaties en militaire luchthavens verwoest tijdens de oorlog met Iran. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) op X. CENTCOM is het Amerikaanse militaire commando dat verantwoordelijk is voor operaties in onder meer het Midden-Oosten.

2 uur geleden