Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump dreigt over macht van 'techreuzen'

Trump dreigt over macht van 'techreuzen'

WASHINGTON (ANP) - Kort voor een hoorzitting in het Amerikaanse Congres (parlement) over de macht van de technologie- en internetgiganten heeft president Trump gedreigd zelf in de sector in te grijpen. Als het Congres niet ingrijpt, om de sector te reguleren, dan doet Trump dat naar eigen zeggen zelf met presidentiële decreten, twitterde hij.

Een speciale commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden hoort in het kader van een onderzoek naar monopolisering en oneerlijke concurrentie Jeff Bezos van Amazon, Tim Cook van Apple, Mark Zuckerberg van Facebook en Sundar Pichai van Google. Het is de eerste keer dat de topmannen alle vier tegelijk gehoord worden.

Het onderzoek richt zich op de enorme omvang van de ondernemingen die ervan verdacht worden hun machtspositie in de sector en in de media te verstevigen door kleinere concurrenten te benadelen of uit te schakelen. De juridische 'antitrust' subcommissie van het Huis vraagt zich ook af of deze eventuele oneerlijke concurrentie consumenten schade berokkent. De voorzitter van de subcommissie, de Democraat David Cicilline, is bekend als een fel criticus van het monopolie van de techreuzen. Hij noemde recent nog praktijken van Apple regelrechte "snelwegroof".

Zuckerberg van Facebook zal het socialemediabedrijf woensdag verdedigen door te zeggen dat het wordt geconfronteerd met intense concurrentie. Hij wijst ook op het gevaar van de groei van China als een internetsupermacht. De schriftelijke getuigenis van Zuckerberg stelt dat Facebook op de Amerikaanse manier succesvol is geworden door met niets te beginnen en producten te leveren die mensen waardevol vinden. Zuckerberg verdedigt ook overnames door Facebook omdat die bedrijven zoals WhatsApp en Instagram helpen groeien. Beide zijn eigendom van Facebook.

Topman Bezos van Amazon heeft benadrukt dat zijn bedrijf een klein deel van de totale retailmarkt inneemt en concurreert met retailers zoals supermarktgigant Walmart, die twee keer zo groot is. Hij zegt ook dat het coronavirus een boost heeft gegeven aan e-commercebedrijven over het hele spectrum en niet alleen aan Amazon.

Meer uit Buitenland

Spoedoverleg Poolse veiligheidsdiensten om dreiging tegen premier

WARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - Poolse veiligheidsdiensten voeren zondag crisisoverleg na informatie over een mogelijke aanslag die zou zijn gepland op premier Donald Tusk en minister van Defensie Władysław Kosiniak-Kamysz, meldt een woordvoerder.

6 minuten geleden
Doden en tientallen gewonden door zwaar busongeluk in Turkije

BURSA (ANP/AFP) - Door een ernstig ongeluk in het westen van Turkije zijn zondag zeker elf mensen om het leven gekomen en raakten minstens 27 mensen gewond, melden de autoriteiten.

2 uur geleden
Paus ondergaat 'in komende dagen' operatie om knobbeltje in long

VATICAANSTAD (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo XIV ondergaat "in de komende dagen" een operatie, nadat artsen tijdens een recente medische controle een knobbeltje in zijn long hebben ontdekt. De paus maakte dat zelf bekend tijdens het zondagsgebed op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad.

2 uur geleden
Zelensky: aanvalsstop raffinaderijen mogelijk als Rusland inbindt

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft benadrukt dat zijn land bereid is aanvallen op raffinaderijen in Rusland te stoppen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump eist. Rusland moet dan wel stoppen met het bestoken van de Oekraïense energievoorziening, schrijft hij op X.

2 uur geleden
Meer dan honderd doden gemeld na kapseizen boot bij Djibouti

DJIBOUTI (ANP) - Zeker 109 migranten zijn om het leven gekomen toen een boot met migranten kapseisde voor de kust van Djibouti. Meer dan 116 mensen worden vermist, meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM).

3 uur geleden
Migrantenkamp Ceuta ontruimd voor komst koning

CEUTA (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten hebben het laatste grote kamp van migranten ontruimd in de exclave Ceuta. Dat gebeurde twee dagen voordat de Spaanse koning en koningin het Noord-Afrikaanse gebied bezoeken.

4 uur geleden
Houthi's na dodelijke aanval: gebruik geen Saudische luchthavens

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's in Jemen hebben reizigers en luchtvaartmaatschappijen weer gemaand geen gebruik te maken van luchthavens in buurland Saudi-Arabië. De waarschuwing volgt op de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad.

5 uur geleden