Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump dreigt over macht van 'techreuzen'

Trump dreigt over macht van 'techreuzen'

WASHINGTON (ANP) - Kort voor een hoorzitting in het Amerikaanse Congres (parlement) over de macht van de technologie- en internetgiganten heeft president Trump gedreigd zelf in de sector in te grijpen. Als het Congres niet ingrijpt, om de sector te reguleren, dan doet Trump dat naar eigen zeggen zelf met presidentiële decreten, twitterde hij.

Een speciale commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden hoort in het kader van een onderzoek naar monopolisering en oneerlijke concurrentie Jeff Bezos van Amazon, Tim Cook van Apple, Mark Zuckerberg van Facebook en Sundar Pichai van Google. Het is de eerste keer dat de topmannen alle vier tegelijk gehoord worden.

Het onderzoek richt zich op de enorme omvang van de ondernemingen die ervan verdacht worden hun machtspositie in de sector en in de media te verstevigen door kleinere concurrenten te benadelen of uit te schakelen. De juridische 'antitrust' subcommissie van het Huis vraagt zich ook af of deze eventuele oneerlijke concurrentie consumenten schade berokkent. De voorzitter van de subcommissie, de Democraat David Cicilline, is bekend als een fel criticus van het monopolie van de techreuzen. Hij noemde recent nog praktijken van Apple regelrechte "snelwegroof".

Zuckerberg van Facebook zal het socialemediabedrijf woensdag verdedigen door te zeggen dat het wordt geconfronteerd met intense concurrentie. Hij wijst ook op het gevaar van de groei van China als een internetsupermacht. De schriftelijke getuigenis van Zuckerberg stelt dat Facebook op de Amerikaanse manier succesvol is geworden door met niets te beginnen en producten te leveren die mensen waardevol vinden. Zuckerberg verdedigt ook overnames door Facebook omdat die bedrijven zoals WhatsApp en Instagram helpen groeien. Beide zijn eigendom van Facebook.

Topman Bezos van Amazon heeft benadrukt dat zijn bedrijf een klein deel van de totale retailmarkt inneemt en concurreert met retailers zoals supermarktgigant Walmart, die twee keer zo groot is. Hij zegt ook dat het coronavirus een boost heeft gegeven aan e-commercebedrijven over het hele spectrum en niet alleen aan Amazon.

Meer uit Buitenland

Epstein-dossier: FBI negeerde in 1996 klacht over kinderporno

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een vrouw die in de jaren negentig voor Jeffrey Epstein werkte, diende in 1996 een klacht in bij de FBI over zijn interesse in kinderporno. De FBI deed er niets mee. Dat blijkt uit het recent vrijgegeven dossier over de in 2019 overleden Amerikaanse zedendelinquent. Justitie had Epstein destijds al zo'n tien jaar op de korrel.

1 uur geleden
17 jaar voor Pakistaanse oud-premier Khan en zijn vrouw om fraude

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan en zijn vrouw Bushra Bibi zijn elk veroordeeld tot zeventien jaar gevangenisstraf in verband met de aankoop van luxe staatsgeschenken tegen een te lage prijs. Dat melden de rechtbank en de advocaten van Khan.

1 uur geleden
Tienduizenden aanwezigen bij uitvaart studentenleider Bangladesh

DHAKA (ANP/RTR) - Tienduizenden mensen woonden zaterdag de uitvaart bij van de vermoorde Bengalese studentenleider en verkiezingskandidaat Sharif Osman Hadi. Hij werd vorige week door gemaskerde aanvallers in zijn hoofd geschoten terwijl hij zijn verkiezingscampagne aftrapte. Zijn dood zes dagen later leidde tot gewelddadige protesten in het land.

1 uur geleden
Oekraïne meldt aanval op boorplatform en schip in Kaspische Zee

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oekraïne zegt een aanval te hebben uitgevoerd op een Russisch boorplatform en een militair patrouilleschip in de Kaspische Zee. Volgens het land maakt het deel uit van een reeks aanvallen in het gebied, maar het is de eerste die officieel door de Oekraïense krijgsmacht is erkend.

3 uur geleden
Russische gezant onderweg naar Miami voor Oekraïne-gesprekken

MIAMI (ANP/AFP) - De Russische gezant Kirill Dmitriev is onderweg naar het Amerikaanse Miami om deel te nemen aan gesprekken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne, meldt hij op X.

4 uur geleden
Politici VS kritisch na vrijgave deel Epstein-documenten

WASHINGTON (ANP/RTR) - Zowel Democratische als Republikeinse politici zijn kritisch nadat de Amerikaanse overheid slechts een deel van de Epstein-documenten heeft vrijgegeven. Tot nu toe zijn rond de 300.000 pagina's openbaar gemaakt. Het Congres gaf vorige maand opdracht alle documenten vrij te geven, met 19 december als deadline.

4 uur geleden
Meerdere doden bij Amerikaanse aanvallen op IS in Syrië

DAMASCUS (ANP/AFP) - Bij grootschalige Amerikaanse luchtaanvallen op terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië zijn zeker vijf doden gevallen, meldt het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. De Verenigde Staten voerden de aanvallen vrijdag uit als vergelding, nadat drie Amerikanen om het leven waren gekomen bij een aanslag in de Syrische stad Palmyra vorige week.

5 uur geleden