Trump dreigt met nieuwe heffingen voor 'anti-Amerikaanse' landen
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn platform Truth Social laten weten dat de importheffingen voor verschillende landen maandag vanaf 12.00 uur lokale tijd (18.00 uur Nederlandse tijd) per brief bekend worden gemaakt. Trump dreigt ook met aanvullende tarieven van 10 procent voor landen die zich aansluiten bij het "anti-Amerikaanse beleid" van de BRICS.
BRICS is een economische samenwerkingsorganisatie van Brazilië, Rusland, India, China, Zuid-Afrika, Indonesië, Iran, de Verenigde Arabische Emiraten, Egypte en Ethiopië en wordt gezien als tegenhanger van de G7. Zondag veroordeelden BRICS-leiders juist de recente Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran. Ook waarschuwden ze dat de wereldhandel wordt bedreigd door de toename van importheffingen.
Trump lijkt met zijn dreigement richting de BRICS op deze enigszins verhulde kritiek op zijn beleid te reageren. Maar de president gaf geen verduidelijking of extra informatie over de verwijzing naar "anti-Amerikaanse beleidsmaatregelen" in zijn socialmediabericht.
Deadline
Trump kwam in april al met allerlei heffingen voor verschillende landen. Hij beperkte die later en stelde een deadline van 9 juli om akkoorden over handelstarieven te bereiken. Lukt dit niet, dan dreigen hoge Amerikaanse importheffingen in te gaan.
Handelsminister Howard Lutnick liet weten dat de tarieven die Trump zal aankondigen, vanaf 1 augustus ingaan. "Trump is nu bezig de hoogte van de heffingen te bepalen", aldus Lutnick tegen verslaggevers.
Maar Washington staat ook op het punt om meerdere handelsakkoorden te sluiten, verklaarde minister van Financiën Scott Bessent zondag in een gesprek met nieuwszender CNN. "We verwachten de komende dagen enkele grote aankondigingen."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De inflatie kan dit jaar fors hoger uitvallen door de oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt het Centraal Planbureau (CPB) in zijn nieuwe raming. De prijzen voor olie en gas zijn hard gestegen na de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op Iran en tegenacties van dat laatste land. Als de prijzen zich ontwikkelen volgens de marktverwachtingen van begin maart, zou de inflatie 0,6 procentpunt hoger kunnen uitvallen.
50 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat langer niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Nederlandse luchtvaartmaatschappij zal nu tot en met zaterdag niet naar die bestemmingen worden gevlogen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran zorgt voor de grootste verstoring van het aanbod van olie in de geschiedenis van de wereldwijde oliemarkt. Dat zegt het Internationaal Energieagentschap (IEA) donderdag in het maandelijkse olierapport. Het rapport volgt op de aankondiging van de leden van het agentschap om een record van 400 miljoen vaten vrij te geven uit de noodreserves in een poging de oliemarkt te kalmeren.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders evacueren de bemanning op schepen in het Midden-Oosten voorlopig niet. Dat laat een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) weten. Schepen in de Perzische Golf zijn sinds het uitbreken van de Iranoorlog doelwit van aanvallen. Donderdag kwam een opvarende om het leven bij een aanval op twee tankers voor de kust van Irak.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - India is in gesprek met Iran om de veilige doorgang te verzekeren van minstens twintig tankers die in de Straat van Hormuz liggen, melden ingewijden. Donderdagochtend viel Iran twee olietankers aan in Iraakse wateren en woensdagochtend werd ook een Thais schip geraakt dat in de straat lag. Door de smalle waterweg stroomt normaal gesproken een vijfde van de wereldwijde olie, maar is sinds de Iranoorlog in principe gesloten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oorlog in Iran en de onrust die dit wereldwijd veroorzaakt, zorgt ervoor dat meer mensen kiezen voor een vakantiebestemming in Europa. Ook worden er meer pakketreizen geboekt, zegt reisorganisatie Sunweb. Ook TUI en Corendon zien veranderingen in het zoek- en boekgedrag.
3 uur geledenWIJCHEN (ANP) - Trailerfabrikant Nooteboom gaat samen met de Duitse wapenfabrikant Rheinmetall zware militaire trailers bouwen. Het familiebedrijf uit Wijchen stapt met Rheinmetall in een snelgroeiende markt.
3 uur geleden