Trump dreigt met maatregelen tegen China wegens beleid Hongkong
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Trump zegt dat hij deze week nog met maatregelen tegen China komt, naar aanleiding van de bemoeienissen van Peking met Hongkong. Trump zei niet wat voor stappen hij wil zetten en geeft later een toelichting.
Donderdag buigt het Chinese parlement, het Nationaal Volkscongres (NPC), zich over een wetsvoorstel om in Hongkong directer te kunnen ingrijpen in ernstige veiligheidskwesties. Autonoom Hongkong is onderdeel van China, maar heeft een eigen regering en een op westerse leest geschoeid rechtstelsel. Peking wil naar aanleiding van de steeds radicaler wordende anti-Chinese stemming in Hongkong rechtstreeks kunnen ingrijpen. In China is de rechterlijke macht niet onafhankelijk en wordt oppositie door de autoriteiten vervolgd. Die zouden dat via het wetsvoorstel dus ook in Hongkong kunnen doen.
Het plan wordt door velen gezien om via een achterdeur de speciale status van Hongkong te ondermijnen. Peking zou de oppositie of protestbeweging kunnen vervolgen met eigen agenten in een speciaal op te zetten veiligheidsapparaat in Hongkong. Dat zou onder meer allerlei "terroristische activiteiten" moeten bestrijden als "de nationale veiligheid" in gevaar komt.
Meer uit Buitenland
METZ (ANP/AFP) - Paus Leo heeft zijn vierdaagse bezoek aan Frankrijk afgerond. Een AFP-verslaggever ter plaatse meldt dat de religieus leider een uitgeleide kreeg van president Emmanuel Macron op de luchthaven van Metz, waarna hij vertrok richting Rome. Het was het eerste bezoek van de kerkelijk leider aan het land in bijna twee decennia.
3 uur geledenBAIDOA (ANP/DPA) - Zeker 23 mensen zijn gedood bij een gewapend conflict tussen het Somalische staatsleger en milities gelieerd aan een voormalig regionaal leider. Dat meldt persbureau dpa op gezag van een Somalische parlementariër. De onlusten, die meer dan vijf uur aanhielden, vonden plaats in de zuidwestelijke stad Baidoa.
3 uur geledenSAUMOS (ANP/AFP/RTR) - De grootste natuurbrand in Frankrijk sinds 1949 is na twee maanden geblust, melden autoriteiten. De brand brak in juli uit vlakbij het dorp Saumos in de regio Gironde.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De autoriteiten hebben maandag 164 arrestaties verricht bij demonstraties door scholieren op middelbare scholen in Frankrijk. De demonstraties vonden plaats op 180 scholen. Hierbij raakten twaalf leden van de veiligheidsdiensten, twaalf scholieren en drie schoolmedewerkers gewond.
4 uur geledenDOROHUSK (ANP/AFP) - Een grenspost aan de Pools-Oekraïense grens is beschadigd geraakt door een Russische droneaanval. Dat melden de Oekraïense autoriteiten. Eerder meldde het Poolse operationeel commando al dat aan de oostgrens de luchtmacht was ingeschakeld vanwege aanvallen op Oekraïne. Het vliegverkeer op de luchthavens van Lublin en Rzeszów werd daarom preventief opgeschort, om de luchtmacht bewegingsruimte te verschaffen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Door migratiedeals aan te gaan met andere landen zorgen de VS ervoor dat migranten worden onderworpen aan mensenrechtenschendingen, waarschuwen VN-experts. Uitgezette migranten lopen onder meer risico op marteling en vervolging.
5 uur geledenALAMATA (ANP/AFP) - Pro-regeringstroepen in Ethiopië claimen dat ze de strategisch gelegen plaats Alamata in de regio Tigray hebben ingenomen. Regeringstroepen zijn al dagenlang in gevecht met rebellen uit de noordelijke regio Tigray.
6 uur geleden