Trump dreigt met heffingen Canadese zuivel en hout vanaf vrijdag
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd Canada vrijdag al wederkerige importheffingen op te leggen op zuivel en hout. Eerder zei hij pas op 2 april wederkerige importheffingen te willen invoeren. Dat zijn heffingen voor landen die tarieven hebben opgelegd op dezelfde Amerikaanse producten.
Trump klaagde vrijdag over de volgens hem erg hoge heffingen van Canada op Amerikaanse zuivel en hout. "Canada heeft ons jarenlang afgezet met heffingen op hout en zuivelproducten. Ze zullen met precies dezelfde heffingen te maken krijgen, tenzij ze ermee stoppen", zegt hij tegen journalisten in het Oval Office. "We kunnen dit vandaag al invoeren of we wachten tot maandag of dinsdag."
Met de importheffingen op zuivel uit Canada wil Trump Amerikaanse boeren beschermen. De meeste wederkerige heffingen wil Trump nog wel op 2 april laten ingaan.
Fentanylsmokkel
Eerder deze week voerden de VS importheffingen in van 25 procent op Canadese en Mexicaanse producten. Hij vindt dat de buurlanden te weinig doen tegen fentanylsmokkel en illegale migratie richting de VS. Donderdag had Trump Canadese en Mexicaanse producten die onder een Noord-Amerikaans vrijhandelsverdrag vallen tot 2 april vrijgesteld van die importheffingen.
Verder gaan volgende week woensdag importheffingen van 25 procent in op staal en aluminium voor alle landen. Vorige maand tekende Trump hierover een decreet. Functionarissen uit Mexico spreken volgende week met Amerikaanse handelsvertegenwoordigers om te onderhandelen over die heffingen. "Mexico importeert meer dan wat de VS uit Mexico importeert. We voeren deze gesprekken omdat er geen rechtvaardiging is voor het heffen van tarieven op aluminium en staal", heeft de Mexicaanse minister van Economische Zaken Marcelo Ebrard vrijdag gezegd.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
22 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
1 dag geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.
1 dag geleden