Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump dreigt Kharg te vernietigen als er niet snel een deal komt

Trump dreigt Kharg te vernietigen als er niet snel een deal komt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt om het Iraanse eiland Kharg op te blazen als het regime niet snel een deal met hem sluit. Hij eist op Truth Social dat de Straat van Hormuz onmiddellijk wordt heropend voor de scheepvaart.

Trump schrijft dat de Amerikanen "serieus" in gesprek zijn met "een nieuw en redelijker regime" over een einde aan de oorlog die vorige maand begon. Maar als er niet snel een deal komt, "zullen we ons prettige 'verblijf' in Iran beëindigen met het opblazen en compleet vernietigen van alle elektriciteitscentrales, oliebronnen en Kharg-eiland (en mogelijk alle ontziltingsinstallaties!), die we expres nog niet hebben 'aangeraakt'."

Bijna alle ruwe olie die Iran exporteert, wordt via Kharg verscheept. Het eiland wordt gezien als de economische levensader van het land. Trump zei eerder tegen de Financial Times dat hij ook overweegt om het eiland in te nemen.

Aanvallen op energievoorzieningen die door burgers worden gebruikt, worden gezien als oorlogsmisdaden. Trump zei afgelopen week nog dat de Amerikanen in elk geval tot 6 april geen energiecentrales zouden aanvallen, als teken van goede wil bij onderhandelingen met Iran. Teheran ontkent dat er direct onderhandeld wordt.

Meer uit Buitenland

Dodental Spaanse treinramp loopt op, premier belooft maatregelen

TOLEDO (ANP) - Het dodental door het treinongeluk in Spanje is gestegen naar 69, meldt de nieuwssite El País op basis van informatie van de overheid. Er liggen nog vijftig mensen in het ziekenhuis. De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft steun beloofd aan de families van de slachtoffers en zegt ook de veiligheid op het spoor te gaan verbeteren.

8 minuten geleden
Israëlische minister roept op tot aanhouding partijleiders

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische extreemrechtse minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben Gvir heeft opgeroepen tot de aanhouding van de leiders van Arabisch-Israëlische partijen. Ben Gvir verwijst naar beschuldigingen dat ze geld zouden hebben gekregen uit het buitenland. Die zijn niet bewezen.

2 uur geleden
Gegevens 40.000 Amerikaanse ambtenaren gelekt na hack

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Gegevens van meer dan 40.000 medewerkers van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid zijn vrijgegeven na een hack. Distributed Denial of Secrets, dat een platform biedt om gelekte informatie te publiceren, zegt de informatie gekregen te hebben van een hackerscollectief dat zich Department of Peace noemt.

7 uur geleden
Rechter weigert apart houden duizenden stemmen Californië

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Een rechter in Los Angeles heeft een verzoek afgewezen om de stemmen van 20.000 mensen in Californië voorlopig niet mee te tellen in de midterms. Het ministerie van Justitie had daarom gevraagd, omdat de regering van president Donald Trump beweert dat het gaat om mensen die waarschijnlijk geen staatsburgers zijn.

8 uur geleden
Trump ontkent dat Vance met Iran praat over onderhandelingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft contact gezocht met de Iraanse veiligheidschef. Volgens The Wall Street Journal was dat om de vredesbesprekingen nieuw leven in te proberen te blazen. President Donald Trump bevestigt het contact, maar zegt dat Iran hulp nodig heeft met medische voorraden en ontkent dat er onderhandelingen zijn.

10 uur geleden
El País: nog 53 gewonden in ziekenhuizen Spanje na treinongeluk

URDA (ANP) - Nog 53 mensen liggen in ziekenhuizen in Spanje na het dodelijke treinongeluk ten zuiden van Madrid op woensdagochtend, meldt de Spaanse krant El País. 56 mensen zijn inmiddels ontslagen uit ziekenhuizen.

10 uur geleden
Bolsonaro noemt zichzelf werkelijk gekozen president Brazilië

MIAMI (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro noemt zichzelf 'de werkelijk gekozen president van Brazilië', zo schrijft hij in een statement. Hij verloor zondag de presidentsverkiezingen in zijn land en weigerde gehoor te geven aan het rechterlijk bevel om in Brazilië te blijven. Eerder op woensdag landde hij in de Amerikaanse staat Florida.

15 uur geleden