
Trump dreigt China met extra heffing van 50 procent
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt de importtarieven voor China met nog eens 50 procent te verhogen, tenzij Beijing zijn vergeldingsheffingen op Amerikaanse importen intrekt. Hij geeft China tot dinsdag de tijd om de invoerheffingen van 34 procent op Amerikaanse goederen ongedaan te maken, staat in een post van Trump op zijn platform Truth Social.
"Bovendien zullen alle gesprekken met China over hun verzoeken voor vergaderingen met ons worden beëindigd! Onderhandelingen met andere landen, die ook verzoeken voor besprekingen hebben ingediend, zullen onmiddellijk beginnen", aldus Trump.
De totale Amerikaanse heffingen op Chinese goederen zouden met de laatste extra heffing dit jaar uitkomen op 104 procent, heeft het Witte Huis gezegd. Daarmee is de handelsoorlog tussen de twee grootste economieën van de wereld in volle gang. Trump bekritiseerde maandag de economische praktijken van Beijing en sprak van de "illegale subsidiëring van bedrijven" door China. De nieuwe importheffing van 50 procent gaat volgens Trump woensdag in.
Trump kwam vorige week met een reeks nieuwe heffingen voor buitenlandse producten en auto's op wat hij "Liberation Day" voor de VS noemde. Op de financiële markten zorgen die nieuwe heffingen voor vrees voor een wereldwijde recessie, waardoor enorme koersverliezen worden geleden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De uitspraken van Fed-voorzitter Jerome Powell hebben vrijdag voor een jubelstemming gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. De baas van de Amerikaanse centrale bank hintte voorzichtig op een renteverlaging in september, waarbij hij wees op toenemende risico's voor de arbeidsmarkt ondanks de aanhoudende zorgen over inflatie.
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat Intel ermee heeft ingestemd de Amerikaanse regering een belang van 10 procent in de chipfabrikant te geven. "Ze hebben ermee ingestemd en ik denk dat het een geweldige deal voor hen is", zei Trump vrijdag tegen verslaggevers in het Witte Huis.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL stopt vanaf zaterdag tijdelijk met het versturen van pakketten naar de Verenigde Staten in verband met nieuwe Amerikaanse regels. Dat bevestigt een woordvoerder van het postbedrijf na berichtgeving van BNR. Het blijft nog wel mogelijk om brieven te sturen naar het land.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA/AFP) - Bierbrouwers betreuren de Amerikaanse importheffingen van 15 procent. "We vinden het jammer, zeker ook voor de Amerikaanse bierdrinker, dat het niet gelukt is nu al afspraken te maken om bier onder een nultarief te brengen", heeft directeur Meint Waterlander van brancheorganisatie Nederlandse Brouwers laten weten.
3 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP/RTR) - Canada schrapt per 1 september alle importheffingen op Amerikaanse goederen die vallen onder het huidige Noord-Amerikaanse vrijhandelsverdrag. Dat heeft de Canadese premier Mark Carney vrijdag aangekondigd, nadat verschillende media hierover al hadden bericht.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn vrijdag overwegend positief de handel uitgegaan. Beleggers reageerden enthousiast op uitspraken van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell en kauwden nog na op de formele bekrachtiging van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie op donderdag.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een van de nieuwe eigenaren van schoenenmerk Van Lier, ondernemer Nick de Ronde Bresser, is van plan het bedrijf voort te zetten met een "lichtere" opzet. Dat betekent dat er waarschijnlijk geen eigen fysieke winkels komen en de distributie wordt uitbesteed aan een externe partij. De Ronde Bresser richtte dertien jaar geleden het schoenenmerk MIPACHA op en krijgt ook de dagelijkse leiding over Van Lier.
5 uur geleden