Trump dreigt Amerikaans congres te schorsen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt het Huis van Afgevaardigden en de Senaat te schorsen om hem zo in staat te stellen een aantal ambtenaren te benoemen. Volgens Trump worden die aanstellingen door de Democraten in het Congres geblokkeerd.
"Ik zal mijn constitutionele bevoegdheid uitoefenen om beide kamers van het Congres te verdagen", aldus de president tijdens een persconferentie in het Witte Huis. Hij stelde dat de Democraten hem ervan weerhouden belangrijke functies in te vullen die noodzakelijk zijn om het land te helpen herstellen van de coronacrisis.
Leden van het Congres zijn sinds vorige maand uit Washington vertrokken omdat alle Amerikanen is aangeraden vooral thuis te blijven om verspreiding van het longvirus tegen te gaan. Wel worden regelmatig pro-forma zittingen gehouden. Zolang deze korte zittingen worden gehouden, kan Trump geen benoemingen doen zonder de Senaat. "De huidige praktijk om de stad te verlaten en nep pro-forma-sessies te houden, is een plichtsverzuim dat het Amerikaanse volk zich tijdens deze crisis niet kan veroorloven", aldus Trump.
Trump wil gebruikmaken van een nooit eerder gebruikt artikel uit de grondwet. Dat stelt dat de president beide kamers kan verdagen als ze het niet eens kunnen worden over een datum om te schorsen. De vraag is of de huidige afwezigheid van het Congres daaronder valt. Trump: "We worden waarschijnlijk voor de rechter gedaagd en we zullen zien wie er wint."
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De FBI doet onderzoek naar twee verdachte voorwerpen die zaterdag buiten bij de woning van de burgemeester van New York, Zohran Mamdani, werden aangetroffen. Het zou volgens Amerikaanse media om geïmproviseerde explosieven gaan die tot ontploffing waren gebracht.
58 minuten geledenBEIROET (ANP) - Bij een gerichte Israëlische aanval op een appartement in een hotelgebouw in de Libanese hoofdstad Beiroet zijn in de nacht van zaterdag op zondag minstens vier doden gevallen. Ook zouden er zeker tien gewonden zijn. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
4 uur geledenDOHA (ANP) - Iran heeft zaterdag tien ballistische raketten en twee kruisraketten afgevuurd op Qatar. Dat bericht het Qatarese ministerie van Defensie. Saudi-Arabië meldt dat het veertien drones heeft onderschept.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.
10 uur geleden