Trump dreigt alle banden met China te verbreken
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op dit moment geen behoefte om met zijn Chinese ambtsgenoot Xi Jinping te praten. Dat zei hij donderdag in een interview met Fox Business Network. Hij dreigde zelfs alle banden met China te verbreken.
De twee grootmachten liggen al enige tijd met elkaar overhoop. De Verenigde Staten geven China de schuld van het coronavirus. Ook zou het land te weinig hebben gedaan om het virus in te dammen.
"Ze hadden dit nooit mogen laten gebeuren", zei Trump. "Er zijn veel dingen die we zouden kunnen doen. We zouden zelfs de hele relatie kunnen verbreken." China is niet gediend van alle aantijgingen. Zo hebben de VS onder meer beweerd dat het coronavirus afkomstig is uit een Chinees laboratorium. China heeft altijd alle beschuldigingen ontkend.
De VS zijn wereldwijd het zwaarst getroffen door het coronavirus. In het land raakten bijna 1,5 miljoen mensen besmet en daarnaast stierven ruim 86.000 mensen aan de gevolgen van het virus.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Het Ierse voorzitterschap van de EU stelt voor om 140 miljard af te halen van de aankomende EU-meerjarenbegroting (2028-2034). Als tijdelijk voorzitter van de EU heeft Ierland de taak om een zogeheten onderhandelingsbox over de begroting te presenteren. Deze zal volgende week worden besproken op een top met EU-leiders.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten klinkt kritiek op het plan van president Donald Trump om diesel uit Rusland te importeren. Dat kan Rusland geld opleveren om oorlog te voeren tegen Oekraïne, vinden critici.
1 uur geledenPANAMA-STAD (ANP/AFP) - De autoriteiten in Panama melden dat zeker 27 mensen gewond zijn geraakt bij de zware aardbeving van vrijdag. Die had een kracht van 7.7 en zorgde voor grote schade en paniek.
1 uur geledenZAPORIZJA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense stad Zaporizja hebben zeker elf levens gekost. Dat melden de regionale autoriteiten, die stellen dat zich drie kinderen onder de slachtoffers bevinden.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP/RTR) - Taiwan wil agressie afschrikken door uitgaven aan defensie op te voeren. Dat zei president Lai Ching-te tijdens een toespraak op de nationale feestdag van zijn democratisch bestuurde eiland.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De politie heeft de Indiase hoofdstad New Delhi afgegrendeld in aanloop naar een jongerenprotest over aanpassingen aan de lijsten met kiesgerechtigden. Metrostations zijn gesloten, mobiel internet is opgeschort en agenten zoeken naar demonstranten in bussen die worden tegengehouden bij toegangspunten tot de stad.
4 uur geledenPANAMA-STAD (ANP/AFP) - Door de zware aardbeving voor de kust van Panama zijn tot nu toe twee mensen gewond geraakt. Er zijn nog geen berichten over eventuele dodelijke slachtoffers. De president van het land, José Raúl Mulino, spreekt desondanks van een "grote ramp" en laat weten dat meerdere wegen volledig verwoest zijn.
5 uur geleden