
Trump draagt vertrouweling Pam Bondi voor als Justitieminister
WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft Pam Bondi voorgedragen als nieuwe kandidaat om minister van Justitie te worden in zijn volgende kabinet. Bondi, de voormalig hoofdaanklager van Florida, vervangt Matt Gaetz. Gaetz trok zich donderdag terug nadat ophef was ontstaan rond zijn voordracht.
De 59-jarige Bondi is een trouwe bondgenoot van Trump. Ze hielp hem tijdens zijn vorige presidentschap onder meer bij zijn verdediging in het eerste impeachmentproces tegen hem.
In een verklaring schrijft Trump dat het ministerie van Justitie te lang is gebruikt als een wapen tegen hem en andere Republikeinen. "Niet langer. Pam zal de aandacht van het ministerie van Justitie terugbrengen naar haar oorspronkelijke doel van misdaadbestrijding en Amerika weer veilig maken."
Matt Gaetz gold binnen Trumps Republikeinse partij als omstreden. Zo deed het Huis van Afgevaardigden onderzoek naar beschuldigingen van onder meer seksueel wangedrag en drugsgebruik door de politicus. Ook ontstond politiek getouwtrek over wat er met de resultaten van dat onderzoek moest gebeuren. Gaetz heeft zijn zetel in het Huis inmiddels opgegeven.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn minister van Justitie Pam Bondi zaterdag via sociale media opgedragen zijn politieke vijanden te vervolgen. In een post op Truth Social met de aanhef "Pam" zei hij: "We kunnen niet langer wachten, er moet nu gerechtigheid komen."
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer kondigt volgens omroep BBC zondagmiddag aan dat het Verenigd Koninkrijk de Palestijnse staat erkent. Het VK deelde in juli mee de Palestijnse staat officieel te zullen erkennen als Israël de strijd in Gaza niet zou staken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De restricties die het Amerikaanse ministerie van Defensie gaat opleggen aan journalisten, worden uit uiteenlopende hoeken bekritiseerd. Zo noemde de Republikeinse afgevaardigde Don Bacon de nieuwe regels "zo dom dat ik bijna niet kan geloven dat dit echt is."
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran zal niet meer meewerken met de internationale atoomwaakhond IAEA als het land weer internationale sancties worden opgelegd. Dat zou een streep zetten door de pogingen om weer IAEA-inspecteurs toe te laten, waarschuwt de nationale veiligheidsraad van Iran.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen denkt alle Russische drones die vorige week zijn luchtruim binnendrongen te hebben gevonden. De laatste werd gevonden in het noordoosten van het land, zegt het plaatselijke Openbaar Ministerie.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Na recent gemelde schendingen van het NAVO-luchtruim willen Polen en Roemenië snel gaan werken met een Turks luchtafweersysteem. Het gaat om een geavanceerd verkenningssysteem dat Turkije in 2022 heeft gepresenteerd en Merops heet (Multispectral Extended Range Optical Sight). Het Duitse persbureau dpa meldt dat er "met hulp van Oekraïne" trainingen met het Turkse systeem worden georganiseerd.
15 uur geledenGAZA-STAD (ANP/DPA) - Het Israëlische offensief in Gaza-stad heeft zaterdag tientallen levens gekost. Hulpverleners melden dat minstens 31 doden zijn gevallen in de stad. In de hele Gazastrook zouden 47 mensen zijn gedood op zaterdag.
16 uur geleden