Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump draagt Paul Atkins voor als baas van beurswaakhond SEC

Trump draagt Paul Atkins voor als baas van beurswaakhond SEC

WASHINGTON (ANP) - De aanstaande Amerikaanse president Donald Trump draagt Paul Atkins voor als nieuw hoofd van de Securities and Exchange Commission (SEC), die toezicht houdt op de financiële markten in de Verenigde Staten. Atkins is volgens Trump een voorstander van "regulering op basis van gezond verstand".

Volgens Trump gelooft Atkins in de "beloftes van robuuste, innovatieve kapitaalmarkten die inspelen op de behoeften van beleggers". Daarnaast erkent Atkins volgens de aankomende president dat cryptomunten en andere innovaties "cruciaal zijn om Amerika grootser dan ooit tevoren" te maken.

Atkins was eerder commissaris van de SEC en vervulde die rol tussen 2002 en 2008. Hij stond toen bekend als criticus van regelgeving die hij te streng vond voor hedgefondsen, aandelenhandel of interne controles van de boeken. Hij bekritiseerde ook delen van de Dodd-Frank Act. Dat was wetgeving die in de nasleep van de financiële crisis van 2008 werd ingevoerd om grote banken minder risico's te laten nemen.

Gensler

Atkins' benoeming moet nog worden goedgekeurd in de Amerikaanse Senaat. Als hij inderdaad de leiding krijgt over de SEC, zal dat een contrast vormen met de termijn van de huidige voorzitter Gary Gensler. Die stond kritisch tegenover de cryptobranche en voerde rechtszaken tegen enkele grote handelsplatforms voor cryptomunten.

Tijdens de verkiezingscampagne zei Trump af te willen van Gensler. De SEC-voorzitter kondigde onlangs zelf zijn vertrek aan. Gensler legt zijn functie neer op 20 januari, de dag van de inauguratie van Trump.

Meer uit Financieel

Bitcoin minder waard ondanks cryptovriendelijker beleid Trump

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De bitcoin heeft zijn waarde in 2025 niet kunnen vasthouden, ondanks het cryptovriendelijkere beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Met nog enkele dagen te gaan voor de jaarwisseling, wordt de grootste cryptomunt ter wereld zondag verhandeld voor een kleine 88.000 dollar. Begin dit jaar was de munt nog ruim 93.000 dollar waard.

3 uur geleden
Pomphouders slaan extra voorraad in om accijnsverhoging

EINDHOVEN (ANP) - Pomphouders verspreid over het land hebben extra voorraad ingeslagen, omdat in de laatste dagen van het jaar mogelijk meer automobilisten hun tank willen volgooien. Per 1 januari gaan de brandstofaccijnzen omhoog. Toch verwacht voorzitter Martin van Eijk van pomphoudersbrancheorganisatie Drive geen lange rijen.

6 uur geleden
Nieuw Chileens bedrijf moet beschikbaarheid lithium verbeteren

SANTIAGO (ANP/AFP) - In Chili is een nieuw bedrijf opgezet om de winning van lithium op te voeren, een metaal dat wordt gebruikt in batterijen voor elektrische voertuigen en mobiele telefoons. Het gaat om een samenwerking tussen het Chileense staatsbedrijf Codelco, 's werelds grootste koperproducent, en de particuliere mijnbouwer SQM, waarin Chinees kapitaal is geïnvesteerd.

9 uur geleden
Duitse ethische hackers willen een Digitale Onafhankelijkheidsdag

HAMBURG (ANP/DPA) - De Chaos Computer Club (CCC), naar eigen zeggen Europa's grootste hackerscollectief, heeft in Duitsland opgeroepen tot een maandelijkse Digitale Onafhankelijkheidsdag. De organisatie, die zich hard maakt voor digitale rechten en cyberveiligheid, wil mensen aansporen hun afhankelijkheid van de dominante digitale platforms te heroverwegen.

10 uur geleden
Enquête: Duitse ondernemers rekenen nog niet op herstel economie

BERLIJN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de middelgrote bedrijven in Duitsland verwacht volgend jaar een economische neergang. Dit blijkt uit een enquête van de ondernemersvereniging BVMW onder meer dan duizend ondernemers. Directeur Christoph Ahlhaus van de belangenorganisatie stelt dat "oppervlakkige hervormingen niet langer voldoende zijn om Duitsland weer op de rails te krijgen".

11 uur geleden
Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

1 dag geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.

1 dag geleden