Trump draagt Paul Atkins voor als baas van beurswaakhond SEC
WASHINGTON (ANP) - De aanstaande Amerikaanse president Donald Trump draagt Paul Atkins voor als nieuw hoofd van de Securities and Exchange Commission (SEC), die toezicht houdt op de financiƫle markten in de Verenigde Staten. Atkins is volgens Trump een voorstander van "regulering op basis van gezond verstand".
Volgens Trump gelooft Atkins in de "beloftes van robuuste, innovatieve kapitaalmarkten die inspelen op de behoeften van beleggers". Daarnaast erkent Atkins volgens de aankomende president dat cryptomunten en andere innovaties "cruciaal zijn om Amerika grootser dan ooit tevoren" te maken.
Atkins was eerder commissaris van de SEC en vervulde die rol tussen 2002 en 2008. Hij stond toen bekend als criticus van regelgeving die hij te streng vond voor hedgefondsen, aandelenhandel of interne controles van de boeken. Hij bekritiseerde ook delen van de Dodd-Frank Act. Dat was wetgeving die in de nasleep van de financiƫle crisis van 2008 werd ingevoerd om grote banken minder risico's te laten nemen.
Gensler
Atkins' benoeming moet nog worden goedgekeurd in de Amerikaanse Senaat. Als hij inderdaad de leiding krijgt over de SEC, zal dat een contrast vormen met de termijn van de huidige voorzitter Gary Gensler. Die stond kritisch tegenover de cryptobranche en voerde rechtszaken tegen enkele grote handelsplatforms voor cryptomunten.
Tijdens de verkiezingscampagne zei Trump af te willen van Gensler. De SEC-voorzitter kondigde onlangs zelf zijn vertrek aan. Gensler legt zijn functie neer op 20 januari, de dag van de inauguratie van Trump.
Meer uit Financieel
POTSDAM (ANP/BLOOMBERG) - Een veelgeciteerde studie die de gevolgen van klimaatverandering voor de wereldeconomie berekende, is ingetrokken na kritiek van wetenschappers. Het onderzoek werd door wetenschappers van het Potsdam Instituut voor Klimaateffectenonderzoek ingetrokken vanwege "aanzienlijke" problemen. De studie werd vorig jaar april gepubliceerd in het gerenommeerde wetenschappelijke tijdschrift Nature.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Telecomaanbieder Odido kampte woensdagochtend met een storing bij het mobiele netwerk. Volgens een woordvoerder van Odido is de technische storing inmiddels verholpen. Er was volgens de zegsman geen sprake van een cyberaanval. Hij spreekt van een "vervelende situatie" door de storing.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voormalige ING-topman Ralph Hamers wordt niet verder strafrechtelijk vervolgd voor zijn rol in het eerdere witwasschandaal bij de bank. Het gerechtshof Den Haag heeft woensdag het verzoek van het Openbaar Ministerie (OM) om de oud-ING-baas niet verder te vervolgen toegewezen.
1 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - Noorwegen stelt de verstrekking van vergunningen voor de winning van grondstoffen op de zeebodem met minstens vier jaar uit. De regering sloot daarover een deal met kleinere partijen in het parlement als onderdeel van een begrotingsakkoord. Vorig jaar was Noorwegen nog het eerste Europese land dat zeegebieden had aangewezen voor de winning van grondstoffen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement en de EU-lidstaten hebben in de nacht van dinsdag op woensdag een voorlopig akkoord gesloten over de importstop van Russisch vloeibaar gas (lng) voor 1 januari 2027. Dat voorstel had de Europese Commissie gedaan in september. De import van Russisch gas via pijpleidingen wordt per 30 september 2027 verboden, zo is besloten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beursgraadmeters in Amsterdam zijn woensdag hoger geopend, in navolging van de koerswinsten op Wall Street dinsdag. De beurshandel daar kreeg een opsteker van een herstel van de bitcoin. Afgelopen weken ging de toonaangevende cryptomunt hard omlaag, wat voor grote onrust zorgde bij beleggers.
4 uur geledenEDE (ANP) - Heijmans heeft opdracht gekregen van netbeheerder TenneT om de komende vijf jaar belangrijke onderdelen te produceren voor hoogspanningsstations in een nieuwe fabriek in Ede. Het contract voor de levering van de zogeheten hoogspanningsvelden heeft een waarde van bijna 80 miljoen euro, maakten het bouw- en infrabedrijf en TenneT woensdag bekend.
4 uur geleden