Trump draagt Paul Atkins voor als baas van beurswaakhond SEC
WASHINGTON (ANP) - De aanstaande Amerikaanse president Donald Trump draagt Paul Atkins voor als nieuw hoofd van de Securities and Exchange Commission (SEC), die toezicht houdt op de financiële markten in de Verenigde Staten. Atkins is volgens Trump een voorstander van "regulering op basis van gezond verstand".
Volgens Trump gelooft Atkins in de "beloftes van robuuste, innovatieve kapitaalmarkten die inspelen op de behoeften van beleggers". Daarnaast erkent Atkins volgens de aankomende president dat cryptomunten en andere innovaties "cruciaal zijn om Amerika grootser dan ooit tevoren" te maken.
Atkins was eerder commissaris van de SEC en vervulde die rol tussen 2002 en 2008. Hij stond toen bekend als criticus van regelgeving die hij te streng vond voor hedgefondsen, aandelenhandel of interne controles van de boeken. Hij bekritiseerde ook delen van de Dodd-Frank Act. Dat was wetgeving die in de nasleep van de financiële crisis van 2008 werd ingevoerd om grote banken minder risico's te laten nemen.
Gensler
Atkins' benoeming moet nog worden goedgekeurd in de Amerikaanse Senaat. Als hij inderdaad de leiding krijgt over de SEC, zal dat een contrast vormen met de termijn van de huidige voorzitter Gary Gensler. Die stond kritisch tegenover de cryptobranche en voerde rechtszaken tegen enkele grote handelsplatforms voor cryptomunten.
Tijdens de verkiezingscampagne zei Trump af te willen van Gensler. De SEC-voorzitter kondigde onlangs zelf zijn vertrek aan. Gensler legt zijn functie neer op 20 januari, de dag van de inauguratie van Trump.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV gaat staken bij makers van melkproducten, kaas, yoghurt en babyvoeding. De vakbond had een ultimatum gesteld aan de Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO) in een conflict over een nieuwe cao. Wanneer de stakingen plaatsvinden en welke omvang deze zullen hebben, kan een woordvoerder van FNV nog niet zeggen.
3 uur geledenMARTORELL (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Jonathan Andic, de zoon van Mango-oprichter Isak Andic, treedt tijdelijk af als vicevoorzitter van de raad van bestuur van de Spaanse modeketen. Dat laat hij weten in een brief, gepubliceerd door persbureau EFE. Jonathan wordt in verband gebracht met de dood van zijn vader in december 2024.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Personeelstekorten blijven in Nederland problemen geven voor werkgevers. Dat meldt werkgeversvereniging AWVN na een ledenonderzoek. Bijna driekwart van de werkgevers krijgt volgens de onderzoekers hun planning niet rond.
5 uur geleden