Trump doet mee aan verkiezingen op 3 november, bezweert zegsvrouw
WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Amerikaanse president Trump doet mee aan de verkiezingen van 3 november. Dat bezweert de zegsvrouw van het Witte Huis, nadat bij de president een coronabesmetting is vastgesteld. Volgens de woordvoerster voelt Trump zich goed.
Hij zou met het Amerikaanse volk willen spreken. Op de een of andere manier zullen de Amerikanen iets van hem horen, aldus de zegsvrouw.
Of de twee nog resterende debatten tussen Trump en zijn uitdager Biden doorgaan, daarover is nog niets besloten, benadrukte de woordvoerster. De twee hielden hun eerste debat eerder deze week. De andere twee staan voor 15 en 22 oktober op de agenda.
Het debat tussen vicepresident Pence en kandidaat-vicepresident Harris op woensdag 7 oktober gaat vooralsnog gewoon door, aldus de organisatie. Beide politici maakten onafhankelijk van elkaar bekend dat ze negatief zijn getest.
Volgens de leider van de herverkiezingscampagne van Trump worden alle tot nu toe geplande campagne-evenementen met de president uitgesteld of via internet (virtueel) gehouden.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU/NEW DELHI (ANP/DPA) - De autoriteiten in Nepal en India hebben na ernstig noodweer melding gemaakt van meer dan honderd doden. Zware regenval leidde tot overstromingen en aardverschuivingen.
8 minuten geledenLYMAN (ANP) - Oekraïne zegt 250 Russische militairen gevangen te hebben genomen nadat zij zich hadden overgegeven, melden Ukrainska Pravda en The Kyiv Independent. Volgens de Oekraïense krijgsmacht lagen de Russen nog te slapen toen de Oekraïners de aanval inzetten.
17 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Het Hongaarse parlement heeft de onschendbaarheid van premier Péter Magyar en twee oud-ministers ingetrokken. Daardoor kan een strafrechtelijk onderzoek naar ze worden ingesteld. Magyar, wiens partij een ruime meerderheid heeft in het parlement, vroeg zelf om zijn onschendbaarheid in te trekken. Hij zegt dat de beschuldigingen tegen hem neerkomen op "politieke karaktermoord" en wil dat zijn naam wordt gezuiverd.
19 minuten geledenABUJA (ANP/AFP) - In het noorden van Nigeria zijn afgelopen weekend opnieuw tientallen mensen ontvoerd door gewapende bendes. Bij twee losse incidenten zijn 47 boeren en 40 vrouwen gekidnapt.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse oud-president François Hollande overweegt om mee te doen aan de presidentsverkiezingen van volgend jaar. Hij zegt tegen de Italiaanse krant La Repubblica nog geen besluit te hebben genomen, maar alleen te willen deelnemen als hij ook denkt te kunnen winnen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse delegatie bij de Verenigde Naties in New York heeft geen plannen voor onderhandelingen met de Verenigde Staten. Dat schrijft het Iraanse persbureau IRNA, dat zich baseerde op een bron.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft geen plannen om wapens te verkopen aan China. Dat wordt vanuit het Witte Huis benadrukt nadat de Amerikaanse ambassadeur in China zich daarover had uitgesproken, berichten de kranten The Wall Street Journal en The New York Times.
2 uur geleden