'Trump denkt na over vervanger Mike Pompeo'
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt na over een vervanger voor buitenlandminister Mike Pompeo. Volgens The Washington Post houdt Trump er nadrukkelijk rekening mee dat Pompeo zich volgend jaar namens de staat Kansas verkiesbaar stelt voor de Senaat.
Pompeo gaf begin deze maand aan dat hij niet voor de Senaatszetel zal gaan, toch zeggen ingewijden dat hij dat wel degelijk overweegt. Zo heeft hij sinds kort een nieuw persoonlijk Twitteraccount met een landelijke foto van Kansas als achtergrond.
Vooral de huidige voorzitter van de Senaat, Mitch McConnell, zou bij Pompeo erop aandringen mee te doen aan de verkiezingen volgend jaar. Die vreest dat de zetel van Kansas anders naar de Democraten gaat. McConnell zei eerder al dat de Senaat de beste opstap is naar het presidentschap, omdat gesuggereerd werd dat Pompeo mee wil doen aan de presidentverkiezingen in 2024.
In de tussentijd kijkt Trump al naar wie Pompeo op Buitenlandse Zaken kan opvolgen. Volgens The Washington Post maakt Robert O'Brien, de in september aangestelde nationale veiligheidsadviseur, de meeste kans. Maar ook minister van Financiën Steven Mnuchin gooit volgens de krant hoge ogen, al heeft hij wel een andere kijk op de relatie met China dan Pompeo en O'Brien.
Meer uit Buitenland
LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.
23 minuten geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
5 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
7 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
11 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
13 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
22 uur geleden