Trump: Democratische Partij is vijand van de democratie
GRAND RAPIDS (ANP) - Tijdens de eerste campagnebijeenkomst sinds de aanslag op zijn leven, wees Donald Trump zaterdagavond het idee van de hand dat hij een bedreiging is voor de democratie. Tegenover een juichende menigte verklaarde hij in Grand Rapids, Michigan: "Ik heb vorige week een kogel opgevangen voor de democratie".
De oud-president liet verder weten dat hij "helemaal geen extremist is" en haalde uit naar de Democratische Partij, die onder druk staat om Joe Biden te vervangen als kandidaat. "Ze hebben een paar problemen. Nummer één is dat ze geen idee hebben wie hun kandidaat is. Die vent haalt de stemmen binnen, en nu willen ze dat weer terugdraaien. Zoals jullie zien is de Democratische Partij niet de partij van de democratie. Ze zijn echt de vijand van democratie."
De Republikeinse presidentskandidaat droeg een kleiner, vleeskleurig verband over zijn rechteroor, dat geraakt werd toen vorige week een 20-jarige schutter tijdens een rally in Pennsylvania op hem schoot. Een omstander kwam daarbij om en de schutter werd gedood.
Volgens persbureau AFP was er flink wat beveiliging op de been in en rond de Van Andel Arena in Grand Rapids, maar was de grotere aanwezigheid van politie en andere diensten niet erg zichtbaar in de evenementenhal. Na de aanslag in Pennsylvania rees de vraag of de geheime dienst daar tekort is geschoten.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef Antonio Guterres heeft de Verenigde Staten en Rusland opgeroepen snel een nieuw nucleair akkoord te sluiten. Het bestaande verdrag staat op het punt te verlopen, wat volgens hem een "ernstig moment voor de internationale vrede en veiligheid" is.
38 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.
4 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken zegt dat vrijdag in Oman gesproken wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios hebben leiders in het Midden-Oosten voorkomen dat de onderhandelingen zouden mislukken.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De humanitaire situatie in Cuba zal verslechteren, of zelfs instorten, als er niet in de oliebehoefte wordt voorzien, waarschuwt de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, volgens zijn woordvoerder. De Verenigde Staten dreigen met importheffingen voor landen die olie aan Cuba leveren.
5 uur geleden