Trump: Democratische Partij is vijand van de democratie
GRAND RAPIDS (ANP) - Tijdens de eerste campagnebijeenkomst sinds de aanslag op zijn leven, wees Donald Trump zaterdagavond het idee van de hand dat hij een bedreiging is voor de democratie. Tegenover een juichende menigte verklaarde hij in Grand Rapids, Michigan: "Ik heb vorige week een kogel opgevangen voor de democratie".
De oud-president liet verder weten dat hij "helemaal geen extremist is" en haalde uit naar de Democratische Partij, die onder druk staat om Joe Biden te vervangen als kandidaat. "Ze hebben een paar problemen. Nummer één is dat ze geen idee hebben wie hun kandidaat is. Die vent haalt de stemmen binnen, en nu willen ze dat weer terugdraaien. Zoals jullie zien is de Democratische Partij niet de partij van de democratie. Ze zijn echt de vijand van democratie."
De Republikeinse presidentskandidaat droeg een kleiner, vleeskleurig verband over zijn rechteroor, dat geraakt werd toen vorige week een 20-jarige schutter tijdens een rally in Pennsylvania op hem schoot. Een omstander kwam daarbij om en de schutter werd gedood.
Volgens persbureau AFP was er flink wat beveiliging op de been in en rond de Van Andel Arena in Grand Rapids, maar was de grotere aanwezigheid van politie en andere diensten niet erg zichtbaar in de evenementenhal. Na de aanslag in Pennsylvania rees de vraag of de geheime dienst daar tekort is geschoten.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
5 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
12 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
13 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
14 uur geleden