
Trump deelt AI-video met zijn visie voor toekomst Gaza
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een opvallende video gedeeld met zijn visie voor de naoorlogse Gazastrook. Op de met kunstmatige intelligentie (AI) gemaakte beelden zijn onder meer wolkenkrabbers, gouden beelden van Trump en feestende mensen te zien.
Trump plaatste de 33 seconden durende video op zijn platform Truth Social. Deze toont eerst de verwoestingen in Gaza, maar gaat al snel over op wat Trump eerder omschreef als de "Rivièra van het Midden-Oosten". Er worden onder meer stranden en straten met palmbomen getoond. Ook zijn er mannelijke buikdansers met baarden.
Trump is meermaals in de video te zien, onder meer met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. In een van de scènes drinken de leiders bij een zwembad in hun zwembroeken cocktails op ligbedden. Elon Musk komt in meerdere scènes voor, etend of omgeven door geldbiljetten. Het begeleidende liedje bevat teksten zoals "Donald komt eraan om je te bevrijden", "Trump Gaza is eindelijk hier" en "Trump Gaza is nummer één".
De president liet eerder al weten de controle over de Gazastrook te willen overnemen en dit gebied te willen ontwikkelen. Ook zei hij dat de bevolking daar weg moet, waar internationaal veel kritiek op is gekomen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft ervoor gestemd dat de Palestijnse leider Mahmoud Abbas de vergadering via een videoverbinding toespreekt. "De staat Palestina mag een van tevoren opgenomen toespraak van zijn president toesturen", zo luidde de boodschap van de Algemene Vergadering. Die wordt dan komende week in de vergaderzaal getoond.
32 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas noemt de Russische schendingen van het Estse luchtruim "een extreem gevaarlijke provocatie". Volgens haar probeert de Russische president Vladimir Poetin het Westen te "testen" met dit soort acties. "We moeten geen zwakte tonen", schrijft ze op X.
34 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR/DPA) - De VN-Veiligheidsraad heeft besloten de sancties die het eerder oplegde aan Iran, opnieuw in te stellen. Een voorstel om de sancties te laten vervallen, is verworpen. Tenzij binnen een paar dagen een andere uitweg wordt gevonden, gaan daarmee de sancties aan het eind van de maand weer in.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Irak claimt in buurland Syrië samen met een door de VS geleide coalitie een belangrijke commandant te hebben gedood van de terroristische beweging Islamitische Staat. De Iraakse antiterrorismebestrijders melden dat commandant Omar Abdul Qader Bassam is gedood. Hij wordt ook Abdul Rahman al-Halabi genoemd.
1 uur geledenTALLINN (ANP/RTR/AFP) - De Estse regering meldt dat het luchtruim geschonden is door drie Russische MiG-gevechtsvliegtuigen. Die zouden vrijdag twaalf minuten boven de Finse Golf hebben gevlogen. Estland noemt de schending "ongekend brutaal".
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland overweegt zonder Frankrijk verder te werken aan een nieuw Europees gevechtsvliegtuig. Er is zoveel ruzie over de verdeling van het werk, dat Duitsland Frankrijk liever inruilt voor het VK of Zweden, zeggen ingewijden tegen Politico en andere media.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België koopt afleidings- en misleidingsmiddelen om de fregatten te beschermen die het samen met Nederland laat bouwen. De 'decoy-verdedigingssystemen' doen zich bijvoorbeeld voor als echte doelwitten en zetten de vijand zo op het verkeerde been. Nederland besloot al meteen om zijn nieuwe fregatten ermee uit te rusten.
3 uur geleden