Trump daagt Biden uit voor debat in presidentiële race van 2024
WASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig president Donald Trump, die heeft geweigerd met een van zijn rivalen te debatteren voor de Republikeinse presidentsnominatie, zei maandag dat hij zo spoedig mogelijk met de Amerikaanse president Joe Biden wilde debatteren. "Ik zou nu graag met hem willen debatteren omdat we moeten debatteren. We moeten debatteren voor het welzijn van het land", zei Trump in een conservatief radioprogramma.
Biden, die in Las Vegas was voor een campagne-evenement, reageerde gevat op Trumps oproep, maar niet concreet: "Als ik hem was, zou ik ook met mij willen debatteren. Hij heeft niets te doen".
Biden hoefde ook niet concreet te reageren. Beide politici zijn immers nog niet formeel genomineerd door hun respectievelijke partijen. Trump is wel met afstand koploper in de Republikeinse race om Biden uit te dagen bij de verkiezingen van 5 november. Biden won zaterdag de Democratische voorverkiezingen in South Carolina en wint naar verwachting de nominatie van zijn partij.
Trump en Biden debatteerden twee keer tijdens de race van 2020. Een derde debat werd geannuleerd toen Trump covid bleek te hebben en weigerde deel te nemen aan een virtueel evenement. Traditioneel zijn er drie presidentiële debatten tussen de kandidaten van de twee grote Amerikaanse partijen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.
1 uur geledenNEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.
7 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.
10 uur geleden