Trump daagt Biden uit voor debat in presidentiële race van 2024
WASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig president Donald Trump, die heeft geweigerd met een van zijn rivalen te debatteren voor de Republikeinse presidentsnominatie, zei maandag dat hij zo spoedig mogelijk met de Amerikaanse president Joe Biden wilde debatteren. "Ik zou nu graag met hem willen debatteren omdat we moeten debatteren. We moeten debatteren voor het welzijn van het land", zei Trump in een conservatief radioprogramma.
Biden, die in Las Vegas was voor een campagne-evenement, reageerde gevat op Trumps oproep, maar niet concreet: "Als ik hem was, zou ik ook met mij willen debatteren. Hij heeft niets te doen".
Biden hoefde ook niet concreet te reageren. Beide politici zijn immers nog niet formeel genomineerd door hun respectievelijke partijen. Trump is wel met afstand koploper in de Republikeinse race om Biden uit te dagen bij de verkiezingen van 5 november. Biden won zaterdag de Democratische voorverkiezingen in South Carolina en wint naar verwachting de nominatie van zijn partij.
Trump en Biden debatteerden twee keer tijdens de race van 2020. Een derde debat werd geannuleerd toen Trump covid bleek te hebben en weigerde deel te nemen aan een virtueel evenement. Traditioneel zijn er drie presidentiële debatten tussen de kandidaten van de twee grote Amerikaanse partijen.
Meer uit Buitenland
TALLINN (ANP) - De NAVO zal diep in Rusland toeslaan als dat land de Baltische landen binnenvalt. Dat zegt de Estse minister van Buitenlandse Zaken Margus Tsahkna in een interview met de Britse krant The Telegraph. "We kunnen het niet laten gebeuren dat Rusland de Baltische landen binnenvalt en we dan pas terugvechten", aldus Tsahkna.
45 minuten geledenROME (ANP/RTR/DPA) - Italië is klaar om te helpen bij het opleiden van Palestijnse politieagenten in de Gazastrook, zegt minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani. Het land wil op die manier bijdragen aan de wederopbouw van Gaza en het creëren van een stabiele situatie.
58 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet het besluit van de Israëlische regering voor de bezette Westelijke Jordaanoever als een "nieuwe escalatie", die erop gericht is de Israëlische controle verder te vergroten. Dat zei een woordvoerder maandag namens de Commissie.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) is maandag begonnen met een reeks militaire oefeningen in de Straat van Hormuz, melden staatsmedia. De oefeningen beginnen vlak voor een nieuw overleg tussen de VS en Iran om de opgelopen spanningen tussen de beide landen te bekoelen.
1 uur geledenKOBLENZ (ANP/DPA) - In een Duits dorp zijn tijdens carnavalsfeesten tientallen mensen getroffen door pepperspray, meldt de politie. 59 mensen moesten worden behandeld door de hulpdiensten; negen van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Volgens de Hongaarse premier Viktor Orbán en de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zijn de betrekkingen tussen hun landen nog nooit zo goed geweest als nu. Orbán sprak tijdens een gezamenlijke persconferentie in Boedapest van een "gouden tijdperk" voor de relatie tussen Hongarije en de Verenigde Staten.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - In Parijs is het Institut du monde arabe doorzocht vanwege het lopende onderzoek naar Jack Lang, voormalig directeur van die cultuurinstelling. De oud-minister van Cultuur zou nauwere banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben onderhouden dan hij eerder had beweerd. Het instituut werd doorzocht terwijl Lang afscheid nam van het personeel.
2 uur geleden