Trump daagt Biden uit voor debat in presidentiële race van 2024
WASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig president Donald Trump, die heeft geweigerd met een van zijn rivalen te debatteren voor de Republikeinse presidentsnominatie, zei maandag dat hij zo spoedig mogelijk met de Amerikaanse president Joe Biden wilde debatteren. "Ik zou nu graag met hem willen debatteren omdat we moeten debatteren. We moeten debatteren voor het welzijn van het land", zei Trump in een conservatief radioprogramma.
Biden, die in Las Vegas was voor een campagne-evenement, reageerde gevat op Trumps oproep, maar niet concreet: "Als ik hem was, zou ik ook met mij willen debatteren. Hij heeft niets te doen".
Biden hoefde ook niet concreet te reageren. Beide politici zijn immers nog niet formeel genomineerd door hun respectievelijke partijen. Trump is wel met afstand koploper in de Republikeinse race om Biden uit te dagen bij de verkiezingen van 5 november. Biden won zaterdag de Democratische voorverkiezingen in South Carolina en wint naar verwachting de nominatie van zijn partij.
Trump en Biden debatteerden twee keer tijdens de race van 2020. Een derde debat werd geannuleerd toen Trump covid bleek te hebben en weigerde deel te nemen aan een virtueel evenement. Traditioneel zijn er drie presidentiële debatten tussen de kandidaten van de twee grote Amerikaanse partijen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Human Rights Watch beschuldigt Israël opnieuw van een oorlogsmisdrijf. Volgens onderzoek van de mensenrechtenorganisatie heeft Israël bij een aanval in Zuid-Libanon "illegaal witte fosformunitie gebruikt". Blootstelling aan witte fosfor kan niet alleen leiden tot verminking, maar soms ook de dood tot gevolg hebben.
12 minuten geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.
6 uur geledenGLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.
9 uur geleden