Trump daagt Biden uit voor debat
WASHINGTON (ANP) - Nu de Amerikaanse presidentsverkiezingen van november zo goed als zeker tussen dezelfde twee mannen gaan als vier jaar geleden heeft Donald Trump zijn rivaal Joe Biden uitgedaagd om in debat met hem te gaan. "Wanneer dan ook, waar dan ook", schrijft de oud-president op zijn socialmediaplatform Truth Social.
"Het is voor het welzijn van ons land belangrijk dat Joe Biden en ik debatteren over kwesties die zo essentieel zijn voor Amerika en het Amerikaanse volk", zegt Trump, die woensdag zijn laatste Republikeinse uitdager Nikki Haley zag afhaken. "Ik kijk uit naar een reactie."
Trump en Biden hebben nog niet officieel de nominatie van hun partij binnen, maar dat lijkt een kwestie van tijd omdat er geen serieuze tegenkandidaten meer zijn. Naar verwachting halen ze beiden binnen enkele weken bij de voorverkiezingen genoeg gedelegeerden binnen om de kandidaat van hun partij te worden.
Tijdens de voorverkiezingen van de Republikeinen weigerde Trump nog om te debatteren met de partijgenoten die het tegen hem opnamen. Telkens als zij een debat hielden plande Trump een ander campagnemoment op hetzelfde moment.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
7 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
7 uur geledenRIGA (ANP/RTR/AFP) - De Letse president Edgars Rinkēvičs heeft Andris Kulbergs, lid van de conservatieve oppositie, voorgedragen als de volgende minister-president. De zittende premier Evika Siliņa maakte deze week bekend terug te treden na een politieke crisis rond Oekraïense drones die het Letse luchtruim waren binnengevlogen.
8 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
9 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
9 uur geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
11 uur geleden