Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: coronavirus verdwijnt in april

Trump: coronavirus verdwijnt in april

NEW HAMPSHIRE (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat het nieuwe coronavirus in april zal verdwijnen vanwege warmere weer. Op een verkiezingsbijeenkomst in New Hampshire zei hij: "Over het algemeen zorgt de warmte ervoor dat het virus weggaat."

Ook zei Trump in verband met het virus dat Amerika in een "uitstekende staat" is. Afgelopen vrijdag twitterde Trump al dat de Chinese president Xi Jinping succesvol zal zijn in het uitroeien van het virus, omdat er warmer weer aankomt en het virus daardoor zwakker wordt. Dit schreef hij na een telefoongesprek met zijn Chinese ambtsgenoot.

Sinds het nieuwe coronavirus in december opdook in de Chinese stad Wuhan, zijn 910 mensen eraan overleden en meer dan 40.000 mensen besmet. Op twee na vielen alle doden op het vasteland van China, de meesten in de provincie Hubei. In de Verenigde Staten zijn twaalf mensen besmet met het virus.

Meer uit Buitenland

Man die op Belgische snelweg dreigde met bom geeft zich over

SPRIMONT (ANP) - De man die op een Belgische snelweg dreigde met een wapen en met explosieven, heeft zich overgegeven. Hij deed dat na onderhandelingen, zonder geweld, meldt de gemeente Sprimont op Facebook.

23 minuten geleden
Nieuwssite: brand gesticht in toerismekantoor Lyon

LYON (ANP) - Bij de protesten in Frankrijk is brand gesticht bij het toerismebureau in Lyon, meldt BFMTV. De nieuwssite spreekt ook van een plundering. Gemaskerde lieden zouden de ramen ingeslagen hebben, brand veroorzaakt hebben en vervolgens naar binnen zijn gegaan.

31 minuten geleden
Hongaarse premier bereid Oekraïens graan door te laten na verzoek

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft een aantal buurlanden gevraagd om graantransporten over land door te laten, zegt de Hongaarse premier Péter Magyar. Die zegt daarmee akkoord te kunnen gaan.

37 minuten geleden
Politie gebruikt geweld bij Franse en Belgische protesten

PARIJS/BRUSSEL (ANP/BELGA) - Protesten in Franse en Belgische steden zijn zaterdag ontaard in gewelddadige confrontaties met de politie, waarbij traangas en een waterkanon zijn ingezet.

1 uur geleden
Belgische weg dicht om mogelijke dreiging met wapens en explosief

SPRIMONT (ANP/BELGA) - Een stuk snelweg ten zuiden van Luik is afgesloten, omdat daar een automobilist dreigt met een wapen en explosieven. Er werden ook sporen van springstoffen gevonden, zegt de openbaar aanklager.

2 uur geleden
Paus wordt ontslagen uit het ziekenhuis

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo mag het ziekenhuis in Rome zaterdag verlaten, waar hij deze week aan longkanker is geopereerd. Volgens zijn artsen is hij voldoende hersteld van de ingreep, zo maakt het Vaticaan bekend.

3 uur geleden
Zelensky zegt dat soepelere sancties VS Poetin aanmoedigen

KYIV (ANP) - De Amerikaanse versoepeling van de sancties tegen Rusland zal volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky alleen maar leiden tot meer aanvallen op zijn land. Hij spreekt van "beloningen" voor de Russische president Vladimir Poetin.

3 uur geleden