Trump: coronavirus verdwijnt in april
NEW HAMPSHIRE (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat het nieuwe coronavirus in april zal verdwijnen vanwege warmere weer. Op een verkiezingsbijeenkomst in New Hampshire zei hij: "Over het algemeen zorgt de warmte ervoor dat het virus weggaat."
Ook zei Trump in verband met het virus dat Amerika in een "uitstekende staat" is. Afgelopen vrijdag twitterde Trump al dat de Chinese president Xi Jinping succesvol zal zijn in het uitroeien van het virus, omdat er warmer weer aankomt en het virus daardoor zwakker wordt. Dit schreef hij na een telefoongesprek met zijn Chinese ambtsgenoot.
Sinds het nieuwe coronavirus in december opdook in de Chinese stad Wuhan, zijn 910 mensen eraan overleden en meer dan 40.000 mensen besmet. Op twee na vielen alle doden op het vasteland van China, de meesten in de provincie Hubei. In de Verenigde Staten zijn twaalf mensen besmet met het virus.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de nacht van maandag op dinsdag meer dan 390 drones op Moskou afgevuurd. Dat zei burgemeester Sergej Sobjanin op Telegram.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump staat positiever dan voorheen tegenover zijn Oekraïense collega Volodymyr Zelensky. Dat schrijft The Wall Street Journal in het licht van de ontmoeting die de twee dinsdag zullen hebben in het Witte Huis.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse Federale Recherche (BKA) classificeert 410 mensen als personen die een islamistische terroristische of extremistische bedreiging vormen. Dat publiceerde de mediagroep RND dinsdag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is maandagavond plaatselijke tijd in Washington geland. Dat melden diverse Israëlische media, waaronder The Times of Israel. Dinsdag heeft hij in het Witte Huis een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump.
5 uur geledenSEATTLE (ANP) - De aangehouden verdachte voor de schietpartij zondag in het Amerikaanse Seattle is vijftien jaar oud. Dat maakte burgemeester Katie Wilson maandag bekend.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Alle honderd leden van de Amerikaanse Senaat zijn uitgenodigd voor een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dinsdag. Dat zeiden twee medewerkers van de Senaat.
7 uur geledenMADRID (ANP) - De inwoners van negen Spaanse dorpen die waren geëvacueerd vanwege de grote natuurbranden mogen weer naar huis, melden Spaanse media als EFE en El País. Het gaat om gemeenten in de provincie Toledo, net ten zuiden van waar het vuur woedt.
9 uur geleden