Trump: coronavirus verdwijnt in april
NEW HAMPSHIRE (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat het nieuwe coronavirus in april zal verdwijnen vanwege warmere weer. Op een verkiezingsbijeenkomst in New Hampshire zei hij: "Over het algemeen zorgt de warmte ervoor dat het virus weggaat."
Ook zei Trump in verband met het virus dat Amerika in een "uitstekende staat" is. Afgelopen vrijdag twitterde Trump al dat de Chinese president Xi Jinping succesvol zal zijn in het uitroeien van het virus, omdat er warmer weer aankomt en het virus daardoor zwakker wordt. Dit schreef hij na een telefoongesprek met zijn Chinese ambtsgenoot.
Sinds het nieuwe coronavirus in december opdook in de Chinese stad Wuhan, zijn 910 mensen eraan overleden en meer dan 40.000 mensen besmet. Op twee na vielen alle doden op het vasteland van China, de meesten in de provincie Hubei. In de Verenigde Staten zijn twaalf mensen besmet met het virus.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Inwoners van New York zijn na de aanslagen van 11 september in 2001 misleid over de luchtkwaliteit. Dat tonen volgens The New York Times documenten van in totaal 170.000 pagina's aan die het gemeentebestuur onder burgemeester Zohran Mamdani vrijgeeft.
39 minuten geledenVIACHA (ANP) - Het bevestigde dodental door een explosie op een legerbasis in de Boliviaanse plaats Viacha is opgelopen tot negen. Dat maakten de autoriteiten van het land bekend.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - De zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air dat zondag op de internationale luchthaven van Miami van de landingsbaan schoot en tegen meerdere voertuigen botste, zijn gevonden, aldus voorzitter van de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB Jennifer Homendy maandag.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Personeel van de Eiffeltoren heeft maandag het werk neergelegd uit verontwaardiging over een besluit om vrouwelijk personeel weg te sturen. Dat gebeurde toen een hindoeïstische groep onlangs de populaire bezienswaardigheid bezocht.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron wil dat de toegang tot sociale media voor jongeren onder de 15 jaar in Europa wordt verboden. Dat blijkt uit een brief die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De brief is gericht aan voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. De Franse president vraagt in de brief om een Europese wet, nadat de Franse Grondwettelijke Raad in augustus Frans wetgeving verwierp.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden mensen hebben bij de stadspoort Brandenburger Tor in Berlijn gedemonstreerd tegen de radicaal-rechtse partij Alternative für Deutschland (AfD). De politie schat dat er ongeveer 5000 demonstranten meededen. Het protest verliep zonder grote incidenten.
9 uur geledenHELSINKI (ANP/DPA) - Finland heeft de bouw afgerond van zo'n 200 kilometer hekwerk aan de grens met Rusland. Het project heeft ongeveer 380 miljoen euro gekost, meldt publieke omroep Yle.
9 uur geleden