Trump: coronavaccin mogelijk over drie à vier weken
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag gezegd dat er mogelijk een coronavaccin is in drie à vier weken. Daarmee herhaalde hij voorspellingen van volksgezondheidsfunctionarissen en farmareus Pfizer eerder deze maand.
Trump deed de uitspraak in een bijeenkomst met burgers in Philadelphia die was georganiseerd door nieuwszender ABC News. De president zei daarbij dat een eventueel vaccin snel klaar zou zijn voor distributie.
"We zijn heel dichtbij een vaccin", aldus Trump. "Als je de waarheid wil weten: de vorige regering zou misschien jaren nodig hebben gehad om met een vaccin te komen vanwege de FDA (Food and Drug Administration, red.) en alle goedkeuringen. En wij zijn weken verwijderd van het vaccin, weet je, het kunnen drie weken zijn, vier weken."
Trump neemt de medicijnwaakhond FDA de laatste tijd vaker onder vuur. Hij wil dat de FDA versneld een vaccin en een remedie tegen het coronavirus goedkeurt. Binnen de FDA en de medische gemeenschap is bezorgdheid dat een dergelijke versnelde goedkeuring ten koste gaat van de effectiviteit en de veiligheid van de uiteindelijke vaccins of medicijnen. Volgens Trump willen zijn critici niet dat er een middel tegen corona komt voor de presidentsverkiezingen in november en is er een samenzwering tegen hem.
Zelf ligt de president recentelijk onder vuur nadat uit geluidsopnames door de vermaarde journalist Bob Woodward bleek dat Trump al vroegtijdig wist hoe gevaarlijk het nieuwe coronavirus is, maar dat opzettelijk bagatelliseerde.
De Verenigde Staten zijn van alle landen het zwaarst getroffen door het longvirus. Volgens de gegevens van Johns Hopkins University is het coronavirus in de VS bij bijna 6,6 miljoen personen vastgesteld. Meer dan 195.000 mensen zijn tot dusver overleden, ruim een vijfde van het wereldwijde dodental.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Zuid-Korea roept zijn ambassadeur terug uit Oekraïne. Dat meldt het land te midden van een diplomatieke rel met Kyiv.
4 minuten geledenRJAZAN (ANP/RTR) - Bij een nachtelijke droneaanval op de Russische regio Rjazan, ten zuidoosten van Moskou, is een groot datacenter van Yandex geraakt. Dat meldt het bedrijf achter Ruslands bekendste zoekmachine. Het datacenter ligt volledig stil door de aanval, aldus het bedrijf, dat toevoegt dat het werkt aan een oplossing.
3 uur geledenPRYLOEKY (ANP/RTR) - Het dodental in de noordelijke Oekraïense stad Pryloeky is opgelopen tot 22. Dat melden de Oekraïense hulpdiensten op Telegram. Eerder werden nog veertien doden gemeld. In de stad verwoestte een Russische raket een vijf verdiepingen tellend appartementencomplex.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - El Niño wordt de komende tijd nog krachtiger voordat het in december zijn hoogtepunt bereikt. Dat hebben de Verenigde Naties gemeld. De VN waarschuwen dat het verschijnsel mogelijk een van de sterkste is sinds in elk geval 1950.
4 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/AFP) - President Donald Trump is tijdens een bijeenkomst in Texas herhaaldelijk onderbroken door demonstranten. Volgens Amerikaanse media werden zo'n twaalf mensen afgevoerd. Een van hen werd fysiek aangevallen door een oudere Trump-aanhanger toen hij de arena probeerde te verlaten.
5 uur geledenHUNTSVILLE (ANP/AFP) - Een 46-jarige Amerikaan is woensdag met een dodelijke injectie geëxecuteerd. Het is de eerste executie sinds de mislukte executie van Christa Pike in Tennessee, een week eerder.
5 uur geledenCAMBRIDGE (ANP) - Margaret Hamilton, de baanbrekende onderzoekster die hielp het vakgebied software-engineering te creëren en wier code de Apollo-astronauten van NASA op de maan liet landen, is overleden. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder CNN. Ze werd 90 jaar.
8 uur geleden