Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump claimt overwinning in presidentsverkiezingen

Trump claimt overwinning in presidentsverkiezingen

PALM BEACH (ANP) - De Republikein Donald Trump heeft de overwinning in de Amerikaanse presidentsverkiezingen geclaimd. Hij gaf een toespraak waarin hij ook zei dat hij meer stemmen heeft gekregen dan zijn rivaal Kamala Harris.

"Dit is de beste politieke beweging aller tijden", zei Trump. "Dit is een politieke overwinning zoals dit land nog nooit gezien heeft. Ik ga voor jullie en voor de toekomst vechten. Dit wordt een gouden tijdperk voor Amerika."

Trump claimde ook dat hij de zogenoemde popular vote heeft gewonnen, dat zou betekenen dat hij de meeste stemmen heeft gekregen. Toen Trump won in 2016 kreeg Hillary Clinton meer stemmen, maar won Trump meer kiesmannen. Hij zei ook dat de Republikeinen het Huis van Afgevaardigden gaan winnen. Daar is het volgens de meeste media nog te vroeg om een winnaar uit te roepen.

Grenzen afsluiten

"We gaan de grenzen afsluiten", beloofde Trump zijn aanhangers in Florida. "We gaan voorkomen dat mensen het land inkomen en we gaan mensen terugsturen. Ze mogen wel terugkomen, maar dan legaal."

In zijn toespraak bedankte Trump onder meer X-eigenaar Elon Musk, vicepresident J.D. Vance en UFC-eigenaar Dana White. Trump deed de toespraak uit zijn hoofd en hij weidde regelmatig uit, onder meer over Musk en de onafhankelijke kandidaat Robert Kennedy, die later zijn steun uitsprak voor Trump.

Tot nog toe heeft alleen de rechtse zender Fox News Trump uitgeroepen tot winnaar van de verkiezingen.

Meer uit Buitenland

Finland geeft drone-waarschuwing af, land in verhoogde paraatheid

HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.

1 uur geleden
Trump: fantastische handelsakkoorden met China gesloten

BEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.

1 uur geleden
Trump: ik ga niet veel meer geduld hebben met Iran

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.

2 uur geleden
Vliegveld Palm Beach in Florida vanaf juli vernoemd naar Trump

PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.

5 uur geleden
Hooggerechtshof VS: abortuspil mag toch per post

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.

6 uur geleden
Trump: relatie met China hopelijk sterker en beter dan ooit

BEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

6 uur geleden
Denemarken en Australiƫ naar finale Eurovisie Songfestival

WENEN (ANP) - Denemarken en Australiƫ zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.

8 uur geleden