Trump claimt overwinning in presidentsverkiezingen
PALM BEACH (ANP) - De Republikein Donald Trump heeft de overwinning in de Amerikaanse presidentsverkiezingen geclaimd. Hij gaf een toespraak waarin hij ook zei dat hij meer stemmen heeft gekregen dan zijn rivaal Kamala Harris.
"Dit is de beste politieke beweging aller tijden", zei Trump. "Dit is een politieke overwinning zoals dit land nog nooit gezien heeft. Ik ga voor jullie en voor de toekomst vechten. Dit wordt een gouden tijdperk voor Amerika."
Trump claimde ook dat hij de zogenoemde popular vote heeft gewonnen, dat zou betekenen dat hij de meeste stemmen heeft gekregen. Toen Trump won in 2016 kreeg Hillary Clinton meer stemmen, maar won Trump meer kiesmannen. Hij zei ook dat de Republikeinen het Huis van Afgevaardigden gaan winnen. Daar is het volgens de meeste media nog te vroeg om een winnaar uit te roepen.
Grenzen afsluiten
"We gaan de grenzen afsluiten", beloofde Trump zijn aanhangers in Florida. "We gaan voorkomen dat mensen het land inkomen en we gaan mensen terugsturen. Ze mogen wel terugkomen, maar dan legaal."
In zijn toespraak bedankte Trump onder meer X-eigenaar Elon Musk, vicepresident J.D. Vance en UFC-eigenaar Dana White. Trump deed de toespraak uit zijn hoofd en hij weidde regelmatig uit, onder meer over Musk en de onafhankelijke kandidaat Robert Kennedy, die later zijn steun uitsprak voor Trump.
Tot nog toe heeft alleen de rechtse zender Fox News Trump uitgeroepen tot winnaar van de verkiezingen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Leden van de voormalige Russische Wagner Groep houden zich tegenwoordig vooral bezig met sabotage in Europese landen, schrijft zakenkrant Financial Times. Westerse inlichtingenfunctionarissen zeggen tegen de Britse krant dat Rusland het netwerk van Wagner gebruikt om mensen te rekruteren die operaties op NAVO-grondgebied kunnen uitvoeren.
6 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De man die ervan wordt beschuldigd het vuur te hebben geopend op een joodse viering op Bondi Beach in Sydney, is maandag voor het eerst in de rechtszaal verschenen. De 24-jarige Naveed Akram was via een videoverbinding te zien.
3 uur geledenCOURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.
18 uur geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.
18 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.
18 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.
21 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.
22 uur geleden