Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump claimt overwinning in presidentsverkiezingen

Trump claimt overwinning in presidentsverkiezingen

PALM BEACH (ANP) - De Republikein Donald Trump heeft de overwinning in de Amerikaanse presidentsverkiezingen geclaimd. Hij gaf een toespraak waarin hij ook zei dat hij meer stemmen heeft gekregen dan zijn rivaal Kamala Harris.

"Dit is de beste politieke beweging aller tijden", zei Trump. "Dit is een politieke overwinning zoals dit land nog nooit gezien heeft. Ik ga voor jullie en voor de toekomst vechten. Dit wordt een gouden tijdperk voor Amerika."

Trump claimde ook dat hij de zogenoemde popular vote heeft gewonnen, dat zou betekenen dat hij de meeste stemmen heeft gekregen. Toen Trump won in 2016 kreeg Hillary Clinton meer stemmen, maar won Trump meer kiesmannen. Hij zei ook dat de Republikeinen het Huis van Afgevaardigden gaan winnen. Daar is het volgens de meeste media nog te vroeg om een winnaar uit te roepen.

Grenzen afsluiten

"We gaan de grenzen afsluiten", beloofde Trump zijn aanhangers in Florida. "We gaan voorkomen dat mensen het land inkomen en we gaan mensen terugsturen. Ze mogen wel terugkomen, maar dan legaal."

In zijn toespraak bedankte Trump onder meer X-eigenaar Elon Musk, vicepresident J.D. Vance en UFC-eigenaar Dana White. Trump deed de toespraak uit zijn hoofd en hij weidde regelmatig uit, onder meer over Musk en de onafhankelijke kandidaat Robert Kennedy, die later zijn steun uitsprak voor Trump.

Tot nog toe heeft alleen de rechtse zender Fox News Trump uitgeroepen tot winnaar van de verkiezingen.

Meer uit Buitenland

Drie doden bij Israëlische aanval in zuiden van Libanon

CHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.

6 uur geleden
Federale overheid VS versoepelt beleid tegenover marihuana

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.

10 uur geleden
EU-leiding verwelkomt lening van 90 miljard euro aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.

11 uur geleden
Ook 20e sanctiepakket voor Rusland rond na staken Hongaars verzet

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.

11 uur geleden
VN: 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door oorlog

BANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.

11 uur geleden
Hongarije en Slowakije ontvangen weer Russische olie

BOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.

12 uur geleden
Man gooit vloeistof naar ex-kroonprins Iran in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.

12 uur geleden