Trump claimt overwinning in presidentsverkiezingen
PALM BEACH (ANP) - De Republikein Donald Trump heeft de overwinning in de Amerikaanse presidentsverkiezingen geclaimd. Hij gaf een toespraak waarin hij ook zei dat hij meer stemmen heeft gekregen dan zijn rivaal Kamala Harris.
"Dit is de beste politieke beweging aller tijden", zei Trump. "Dit is een politieke overwinning zoals dit land nog nooit gezien heeft. Ik ga voor jullie en voor de toekomst vechten. Dit wordt een gouden tijdperk voor Amerika."
Trump claimde ook dat hij de zogenoemde popular vote heeft gewonnen, dat zou betekenen dat hij de meeste stemmen heeft gekregen. Toen Trump won in 2016 kreeg Hillary Clinton meer stemmen, maar won Trump meer kiesmannen. Hij zei ook dat de Republikeinen het Huis van Afgevaardigden gaan winnen. Daar is het volgens de meeste media nog te vroeg om een winnaar uit te roepen.
Grenzen afsluiten
"We gaan de grenzen afsluiten", beloofde Trump zijn aanhangers in Florida. "We gaan voorkomen dat mensen het land inkomen en we gaan mensen terugsturen. Ze mogen wel terugkomen, maar dan legaal."
In zijn toespraak bedankte Trump onder meer X-eigenaar Elon Musk, vicepresident J.D. Vance en UFC-eigenaar Dana White. Trump deed de toespraak uit zijn hoofd en hij weidde regelmatig uit, onder meer over Musk en de onafhankelijke kandidaat Robert Kennedy, die later zijn steun uitsprak voor Trump.
Tot nog toe heeft alleen de rechtse zender Fox News Trump uitgeroepen tot winnaar van de verkiezingen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Het VK levert nieuwe luchtverdedigingsraketten en -systemen aan Oekraïne, met een waarde van meer dan 500 miljoen pond (ruim 574 miljoen euro). Dat heeft de Britse minister John Healey in Brussel aangekondigd. Het VK doet dat om Oekraïne te beschermen tegen Poetins "brute aanvallen op energiecentrales en woningen", zei Healey.
17 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne heeft opnieuw melding gemaakt van een grote Russische aanval. De luchtmacht meldt dat 's nachts 24 ballistische raketten, een kruisraket en 219 drones zijn afgevuurd. Steden als Kyiv en Odesa zouden tot de hoofddoelen hebben behoord.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Zweden gaat een nieuw wapenpakket voor Oekraïne financieren. Dat heeft de Zweedse minister Pål Jonson (Defensie) donderdag in Brussel aangekondigd. Het gaat om een derde pakket van Zweden voor het zogeheten PURL-inkoopprogramma van de NAVO.
42 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Nederlandse militairen die met hun Reaper-verkenningsdrones aan de NAVO-oostflank patrouilleren, blijven langer in Roemenië. De missie wordt tot eind september verlengd, zegt demissionair defensieminister Ruben Brekelmans.
1 uur geledenEL PASO (ANP) - De sluiting woensdag van het luchtruim bij het Amerikaanse El Paso volgde op onenigheid tussen overheidsdiensten. Dat zeggen bronnen tegen media als CBS News en The New York Times. De grensbewakingsdienst zou een anti-dronelaser hebben ingezet zonder de luchtvaartautoriteiten voldoende tijd te geven om risico's voor het vliegverkeer in te schatten.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Noodweer leidt in het zuiden van Frankrijk tot problemen. 850.000 mensen zitten zonder stroom, meldt BFMTV op basis van energiebedrijf Enedis. Weerdienst Météo France waarschuwt dat lagedrukgebied Nils in grote delen van het land zorgt voor gevaarlijke situaties door harde wind, zware regenval en onweer.
1 uur geledenPRISTINA (ANP/AFP) - Het Kosovaarse parlement heeft de nationalist Albin Kurti opnieuw benoemd tot premier. Daarmee komt een einde aan een politieke impasse in het land, die al een jaar duurde.
10 uur geleden