Trump claimt dat miljarden zijn gestolen bij USAID
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zonder bewijs te leveren, gesteld dat het er op lijkt dat miljarden dollars zijn gestolen bij overheidsdiensten als USAID, de dienst voor ontwikkelingshulp. Trump stelde in een bericht op Truth Social dat veel van het geld is gebruikt om de "nepnieuwsmedia" om te kopen zodat er positief zou worden bericht over zijn politieke tegenstanders, de Democraten.
Trump noemde een aantal media bij naam. Hij zei dat nieuwssite Politico,"een links vod", kennelijk 8 miljoen dollar heeft gekregen. "Kreeg de New York Times geld? Wie nog meer?", vroeg Trump zich af. Hij zei dat het mogelijk het grootste schandaal in de geschiedenis is. "De Democraten kunnen zich hier niet voor verbergen. Het is te groot en te smerig", vervolgde de president, die de meeste woorden in hoofdletters schreef.
Eerder heeft ook techmiljardair Elon Musk, die een taskforce voor overheidsefficiëntie aanstuurt, al uitgehaald naar USAID. Hij noemde de dienst op X een "criminele organisatie" die "moet sterven".
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.
4 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
20 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
21 uur geleden