Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: China wil dat ik de presidentsverkiezingen verlies

Trump: China wil dat ik de presidentsverkiezingen verlies

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is ervan overtuigd dat China "er alles aan zal doen" om hem de presidentsverkiezingen dit jaar te laten verliezen. Dat zei hij woensdag (lokale tijd) in een interview met persbureau Reuters.

Volgens Trump willen de Chinezen dat niet hij, maar zijn Democratische rivaal Joe Biden de volgende president wordt. Daarmee zou Peking de druk die Trump op China heeft gelegd over handel en andere zaken willen verlichten, aldus de Republikein. "China zal er alles aan doen om me deze race te laten verliezen."

De president heeft eerder kritiek geuit op China over de reactie van de overheid op de uitbraak van het coronavirus. Deze week zei de president "niet blij te zijn met China" en "te geloven dat het virus bij de bron gestopt had kunnen worden". Peking had volgens Trump de wereld veel eerder attent moeten maken op het longvirus.

Meer uit Buitenland

Zwitserland heeft tot dusver 24 doden van brand geïdentificeerd

ZÜRICH (ANP/AFP/RTR) - De Zwitserse autoriteiten hebben nog zestien omgekomen slachtoffers van de brand op oudejaarsavond in Crans-Montana geïdentificeerd. Daarmee komt het totaal op 24 geïdentificeerde doden. Bij de brand in een café in de wintersportplaats kwamen veertig mensen om het leven en raakten er meer dan honderd veelal zeer ernstig gewond.

51 minuten geleden
President Zuid-Korea bezoekt China, noorden schiet raketten af

SHANGHAI (ANP/AFP/RTR) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung is een vierdaags staatsbezoek aan China begonnen. Hij vertrok kort nadat Noord-Korea weer raketten had afgevuurd. Het is het eerste bezoek van Lee aan China sinds hij in juni president werd. Het is ook het eerste staatsbezoek van een Zuid-Koreaanse president aan China sinds 2019.

2 uur geleden
VK en Frankrijk bombarderen complex Islamitische Staat in Syrië

N i e u w bericht, achtergrond in 3e alinea

6 uur geleden
NYT: veertig doden bij aanvallen VS op Venezuela

CARACAS (ANP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela zijn mogelijk veertig mensen om het leven gekomen. Dat melden anonieme Venezolaanse bronnen aan The New York Times. Verdere details zijn er niet.

6 uur geleden
Tienduizenden huishoudens in Berlijn mogelijk dagen zonder stroom

BERLIJN (ANP/DPA) - Zo'n 50.000 huishoudens en ruim 2000 bedrijven in het zuidwesten van Berlijn zitten sinds zaterdagochtend zonder stroom. Een brand op een brug met stroomkabels zorgde voor de stroomuitval. Netbeheerder Stromnetz houdt er rekening mee dat het herstel van het stroomnet lang kan duren. Een deel van de huishoudens heeft mogelijk pas donderdag weer stroom.

6 uur geleden
Media: Maduro aangekomen in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegtuig met de opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote is aangekomen in New York. Dat berichten Amerikaanse media als MS Now, het voormalige MSNBC.

12 uur geleden
Vicepresident Venezuela: we worden geen kolonie

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez heeft haar land toegesproken na de arrestatie van president Maduro. Ze stelde op televisie dat haar land nooit meer de "kolonie" zal zijn van een rijk.

14 uur geleden