Trump: China wil dat ik de presidentsverkiezingen verlies
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is ervan overtuigd dat China "er alles aan zal doen" om hem de presidentsverkiezingen dit jaar te laten verliezen. Dat zei hij woensdag (lokale tijd) in een interview met persbureau Reuters.
Volgens Trump willen de Chinezen dat niet hij, maar zijn Democratische rivaal Joe Biden de volgende president wordt. Daarmee zou Peking de druk die Trump op China heeft gelegd over handel en andere zaken willen verlichten, aldus de Republikein. "China zal er alles aan doen om me deze race te laten verliezen."
De president heeft eerder kritiek geuit op China over de reactie van de overheid op de uitbraak van het coronavirus. Deze week zei de president "niet blij te zijn met China" en "te geloven dat het virus bij de bron gestopt had kunnen worden". Peking had volgens Trump de wereld veel eerder attent moeten maken op het longvirus.
Meer uit Buitenland
TSJERNIHIV (ANP/RTR) - Het grootste deel van de Oekraïense regio Tsjernihiv is zonder stroom komen te zitten na een Russische droneaanval, meldt de lokale gouverneur. Er zijn reparatiewerkzaamheden bezig om de schade te herstellen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat bevestigt het Iraanse persbureau Mehr na berichtgeving van The Wall Street Journal.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
16 uur geleden