Trump: chaos als ik word vervolgd
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Donald Trump waarschuwt dat er chaos uitbreekt als hij wordt vervolgd voor pogingen om de verkiezingsuitslag van 2020 ongedaan te maken. Hij deed dat na een zitting van een federaal hof van beroep waar zijn advocaten de rechters proberen te overtuigen dat Trump immuniteit geniet voor vervolging omdat hij toen president van de Verenigde Staten was.
Een lagere rechtbank oordeelde in eerste aanleg dat de strafrechtelijke aanklacht tegen Trump kan worden doorgezet omdat hij zich niet kan beroepen op immuniteit. De huidige president Joe Biden won de verkiezingen van 2020. Toenmalig president Trump zette overheidsfunctionarissen onder druk om de uitslag niet te certificeren. Op 6 januari 2021, de dag dat de verkiezingsuitslag officieel door het Congres zou worden bekrachtigd, riep Trump zijn aanhangers op naar het Capitool te gaan om daar van zich te laten horen.
"Je kan ons land niet terugnemen met zwakte. Je moet kracht laten zien", zei Trump tegen zijn supporters, die daarna het Congresgebouw bestormden met vijf doden tot gevolg.
Immuniteit
Trumps advocaten zeiden dat hij niet vervolgd kan worden omdat presidenten immuniteit genieten. De rechters van het hof lieten zich sceptisch uit over de argumentatie van Trumps advocaten. Zo vroeg een van de magistraten zich af of in de redenering van de advocaten een president "een politieke rivaal zou mogen liquideren" zonder vervolgd te worden. Volgens de advocaten had Trump eerst door het Huis van Afgevaardigden en de Senaat afgezet moeten worden, alleen dan zou hij vervolgd kunnen worden voor dingen die hij deed als president.
De strafzaak tegen Trump had eigenlijk op 4 maart moeten beginnen, maar door het hoger beroep is nog onduidelijk wanneer de zaak nu echt inhoudelijk kan beginnen.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP) - In de Indiase hoofdstad New Delhi is een woongebouw ingestort, waarbij zeker drie doden zijn gevallen. Dat melden diverse Indiase media, waaronder de krant The Hindu en de nieuwszenders NDTV en WION.
20 minuten geledenMAAGDENBURG (ANP) - Alternative für Deutschland (AfD) is volgens prognoses de grootste partij geworden bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt. De radicaalrechtse partij kreeg 44 tot 44,5 procent van de stemmen, melden de Duitse nieuwszenders ARD en ZDF.
37 minuten geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - De opkomst bij de verkiezingen in de deelstaat Saksen-Anhalt is nu al hoger dan bij de vorige verkiezingen in 2021. Om 16.00 uur had 65,3 procent van de kiezers gestemd, aldus de kiescommissie.
57 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De eerste gespreksronde tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner is afgelopen. In Kyiv stond het beëindigen van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne op de agenda. De gesprekken waren "inhoudelijk" en "bemoedigend", en krijgen een vervolg, zei Witkoff na afloop van de besprekingen.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn onderhandelingsteam zitten om tafel met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner over een einde aan de oorlog in Oekraïne.
3 uur geledenMAAGDENBURG (ANP) - De opkomst bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt is vooralsnog hoger dan bij de vorige stembusgang in 2021. Om 12.00 uur had 34,7 procent van de stemgerechtigden gestemd. Vijf jaar geleden was dat op hetzelfde tijdstip 22,4 procent.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner zijn aangekomen in Kyiv. Dat melden internationale persbureaus op basis van verslaggevers ter plaatse. In de nacht van zaterdag op zondag vlogen zij van Moskou naar het Poolse Rzeszów, vanwaaruit ze verder zijn gereisd naar Oekraïne. De onderhandelaars arriveerden op het station in Kyiv, waar zij werden opgewacht door het Oekraïense onderhandelingsteam.
6 uur geleden