Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump-campagne verliest kort geding over tellen stemmen in Nevada

Trump-campagne verliest kort geding over tellen stemmen in Nevada

CARSON CITY (ANP/BLOOMBERG) - Het Hooggerechtshof van de Amerikaanse staat Nevada heeft een eis van president Trumps campagneteam afgewezen om het tellen van de stemmen stil te leggen in Clark County, het grootste district van de staat Nevada. Trumps campagneteam had op de avond van de verkiezingsdag een kort geding aangespannen om het tellen in Clark County te stoppen. Er is onenigheid over de nauwkeurigheid van technologie die wordt gebruikt om handtekeningen te controleren en de toegang van verkiezingswaarnemers, van wie sommigen stellen dat zij weg worden gehouden uit de stembureaus.

De Trump-campagne en de afdeling van de Republikeinse partij in Nevada hadden aan het Hooggerechtshof van de staat gevraagd de behandeling van hun zaak te versnellen. Afgelopen week weigerde een lagere rechtbank dat te doen, omdat er te weinig bewijs zou zijn dat ambtenaren in Clark County iets verkeerd hebben gedaan.

Trumps campagneteam stelde dat het onherstelbare schade lijdt als door dat oordeel geen streep zou worden gezet. Het wilde dat het Hooggerechtshof van Nevada Clark County zou verbieden nog langer "stembiljetten te authenticeren met behulp van kunstmatige intelligentie" en nog stemmen te tellen zonder dat waarnemers "het proces op zinvolle wijze kunnen observeren".

Onwettig

"Behalve dat het onwettig is, schieten de waarnemingsregels tekort in het verzekeren van transparantie en integriteit, aangezien die niet toestaan dat het publiek de verkiezingsfunctionarissen zien tijdens sleutelmomenten in het verwerken van stembiljetten", aldus de Trump-campagne.

De zaak werd aanvankelijk vorige week aangespannen omdat ambtenaren van Clark Count geweigerd zouden hebben om volledige observatie van het stemmen tellen toe te staan, zoals verplicht is onder de wetgeving van Nevada. De rechter zei vorige week over die bewering dat er te weinig bewijs voor is. Aaron Ford, de hoofdaanklager van Nevada en een Democraat, beschrijft de rechtszaak als "een poging van de Trump-campagne om het verkiezingsproces in Clark County te verstoren".

Trump heeft aangekondigd dat hij geen mogelijkheid onbenut zal laten om via de rechter af te dwingen dat het verkiezingsproces verloopt zoals hij dat wil. Rechtszaken zijn er vooralsnog met name op gericht om te voorkomen dat de regels rond het stemmen per brief worden versoepeld.

Stem per brief

Meer Amerikanen dan ooit hebben bij de verkiezingen hun stem per brief uitgebracht vanwege de corona-epidemie. President Donald Trump en zijn Republikeinse partijgenoten beweren, in weerwil van wat experts zeggen, dat het stemmen per post verkiezingsfraude in de hand werkt.

Volgens de Democraten is dat een excuus van de Republikeinen om Democratische kiezers uit te sluiten en zo de verkiezingen naar hun hand te zetten. Het stemmen per post is op die manier uitgegroeid tot een van de grote twistappels in aanloop naar de presidentsverkiezingen.

Meer uit Buitenland

Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

7 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

8 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

9 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

11 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

12 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

13 uur geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

14 uur geleden