Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump-campagne verliest kort geding over tellen stemmen in Nevada

Trump-campagne verliest kort geding over tellen stemmen in Nevada

CARSON CITY (ANP/BLOOMBERG) - Het Hooggerechtshof van de Amerikaanse staat Nevada heeft een eis van president Trumps campagneteam afgewezen om het tellen van de stemmen stil te leggen in Clark County, het grootste district van de staat Nevada. Trumps campagneteam had op de avond van de verkiezingsdag een kort geding aangespannen om het tellen in Clark County te stoppen. Er is onenigheid over de nauwkeurigheid van technologie die wordt gebruikt om handtekeningen te controleren en de toegang van verkiezingswaarnemers, van wie sommigen stellen dat zij weg worden gehouden uit de stembureaus.

De Trump-campagne en de afdeling van de Republikeinse partij in Nevada hadden aan het Hooggerechtshof van de staat gevraagd de behandeling van hun zaak te versnellen. Afgelopen week weigerde een lagere rechtbank dat te doen, omdat er te weinig bewijs zou zijn dat ambtenaren in Clark County iets verkeerd hebben gedaan.

Trumps campagneteam stelde dat het onherstelbare schade lijdt als door dat oordeel geen streep zou worden gezet. Het wilde dat het Hooggerechtshof van Nevada Clark County zou verbieden nog langer "stembiljetten te authenticeren met behulp van kunstmatige intelligentie" en nog stemmen te tellen zonder dat waarnemers "het proces op zinvolle wijze kunnen observeren".

Onwettig

"Behalve dat het onwettig is, schieten de waarnemingsregels tekort in het verzekeren van transparantie en integriteit, aangezien die niet toestaan dat het publiek de verkiezingsfunctionarissen zien tijdens sleutelmomenten in het verwerken van stembiljetten", aldus de Trump-campagne.

De zaak werd aanvankelijk vorige week aangespannen omdat ambtenaren van Clark Count geweigerd zouden hebben om volledige observatie van het stemmen tellen toe te staan, zoals verplicht is onder de wetgeving van Nevada. De rechter zei vorige week over die bewering dat er te weinig bewijs voor is. Aaron Ford, de hoofdaanklager van Nevada en een Democraat, beschrijft de rechtszaak als "een poging van de Trump-campagne om het verkiezingsproces in Clark County te verstoren".

Trump heeft aangekondigd dat hij geen mogelijkheid onbenut zal laten om via de rechter af te dwingen dat het verkiezingsproces verloopt zoals hij dat wil. Rechtszaken zijn er vooralsnog met name op gericht om te voorkomen dat de regels rond het stemmen per brief worden versoepeld.

Stem per brief

Meer Amerikanen dan ooit hebben bij de verkiezingen hun stem per brief uitgebracht vanwege de corona-epidemie. President Donald Trump en zijn Republikeinse partijgenoten beweren, in weerwil van wat experts zeggen, dat het stemmen per post verkiezingsfraude in de hand werkt.

Volgens de Democraten is dat een excuus van de Republikeinen om Democratische kiezers uit te sluiten en zo de verkiezingen naar hun hand te zetten. Het stemmen per post is op die manier uitgegroeid tot een van de grote twistappels in aanloop naar de presidentsverkiezingen.

Meer uit Buitenland

Israël opent grens pas na zoektocht lichaam laatste gijzelaar

JERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.

42 minuten geleden
1 miljoen huishoudens VS zonder stroom door winterstorm, 5 doden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).

4 uur geleden
Obama: dodelijk geweld tegen burgers Minneapolis is alarmsignaal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft de dood van een tweede burger door federale agenten in Minneapolis scherp veroordeeld. In een samen met zijn vrouw Michelle afgegeven verklaring zei Obama dat de dodelijke incidenten een "wake-upcall" moeten zijn, omdat de fundamentele Amerikaanse waarden "steeds meer onder vuur liggen".

5 uur geleden
Rechterlijke macht Iran: geen genade voor opgepakte demonstranten

TEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechterlijke macht in Iran heeft duidelijk gemaakt dat er "zo snel mogelijk" processen volgen tegen de mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten tegen het islamitische regime. Zij die schuldig worden bevonden, worden "zonder de minste genade" gestraft, zei hij tegen persbureau Mizan.

6 uur geleden
Israël zoekt lichaam laatste gijzelaar op begraafplaats in Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten zoeken op een begraafplaats in Gaza naar de overblijfselen van de laatste overleden gijzelaar die door Hamas nog niet is overgedragen aan Israël. Dat heeft het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt.

6 uur geleden
VN-hulpkonvooi bereikt Koerdische stad in Syrië na gevechten

KOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.

7 uur geleden
Ngo meldt vrijlating zeker 80 politieke gevangenen in Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.

8 uur geleden