Trump: Brits NHS niet op tafel bij handelsdeal
LONDEN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei dinsdag dat de Britse nationale gezondheidsdienst NHS niet op tafel ligt tijdens gesprekken over een handelsovereenkomst tussen de twee landen. "We hebben er absoluut niets mee te maken, en dat zouden we ook niet willen. Zelfs als je het ons op een zilveren presenteerblaadje overhandigt, willen we er niets mee te maken hebben."
De grootste Britse oppositiepartij Labour beschuldigde de Conservatieve regering er onlangs van de National Health Service te bespreken in handelsoverleg met de Verenigde Staten.
Trump maakte zijn opmerkingen in Londen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de NAVO-top. Hem werd gevraagd of de NHS op tafel zou kunnen liggen in handelsgesprekken na de brexit van het Verenigd Koninkrijk. "Nee, helemaal niet. Ik heb er zelfs nooit over nagedacht, eerlijk gezegd", zei Trump.
Beschuldiging Corbyn
Oppositieleider Jeremy Corbyn zei over ruim 450 pagina's aan documenten te beschikken die dat bewijzen. Hij zei te vrezen dat Amerikaanse bedrijven toegang krijgen tot het Britse gezondheidsstelsel, waardoor mogelijk meer betaald moet gaan worden voor geneesmiddelen.
Zowel premier Boris Johnson als minister Liz Truss (Internationale Handel) ontkende eerder al de beschuldigingen. Corbyn verspreidde volgens hen onzinverhalen. Ook Trump ontkent nu interesse te hebben in de NHS.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Nog voordat de verbouwing van het Binnenhof klaar is, is het complex te klein voor alle organisaties die erin moeten. Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) zei in een debat met de Tweede Kamer: "De Tweede Kamer is gegroeid, de Eerste Kamer is gegroeid, de Raad van State is gegroeid, alles is gegroeid. Dus het gaat niet passen, tenzij we in afgeslankte vorm teruggaan."
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Commissaris van de Koning in Groningen René Paas vindt dat het kabinet "een crisissituatie zou moeten uitroepen" om de opvang van asielzoekers met spoed te kunnen regelen in de gemeenten. Volgens hem vragen de provincies dit "tot nu toe vergeefs". Paas zei woensdag tijdens een vragenuurtje in de Provinciale Staten "dat de situatie nu alle trekken vertoont van een crisis. Daar is de aarzeling bij de Staat te groot".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is teleurstellend dat niet alle asielzoekers in Ter Apel kunnen worden opgevangen, vindt asielminister Bart van den Brink. De CDA-minister weet niet waar de mensen voor wie geen plek is kunnen blijven. Het kan zijn dat zij buiten in het gras voor de opvanglocatie moeten slapen, zei Van den Brink.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De controle van het gebruik van bestrijdingsmiddelen in de landbouw schiet tekort, ziet de Algemene Rekenkamer. Zeven van de veertien belangrijkste regels voor het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen zijn moeilijk te controleren door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Dat noemt de controleur van de overheid zorgelijk.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De wachttijden voor asielaanvragen zijn de afgelopen jaren steeds langer geworden en lopen mogelijk verder op als het Europese migratiepact binnenkort van kracht wordt, meldt de Rekenkamer in het jaarlijkse verantwoordingsonderzoek. Asielzoekers die niet uit een veilig land komen en ook niet in een ander Europees land asiel hebben aangevraagd, moeten inmiddels gemiddeld 67 weken wachten. Daardoor wordt ook de screening op terrorisme veel later uitgevoerd dan afgesproken.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet belooft nog altijd meer dan het kan waarmaken. Dat concludeert de Algemene Rekenkamer in zijn jaarlijkse verantwoordingsonderzoek. Doelen voor de korte termijn worden niet gehaald, doelen voor de lange termijn verdwijnen uit zicht. Dat komt doordat in de bedrijfsvoering "de basis niet op orde is", aldus de controleur van de rijksoverheid.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) wil dat Defensie en de Algemene Rekenkamer met elkaar in gesprek gaan over de aanbestedingen. "Ik zet ze beide in een hok, ga erbij zitten en dan gaan we het oplossen", aldus Heinen. "Ik wil dit volgend jaar niet nog een keer horen."
7 uur geleden