Trump bombardeert Iran opnieuw als land doorgaat met kernwapen
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij Iran "absoluut" opnieuw zou bombarderen als uit inlichtingen blijkt dat het land nog steeds uranium kan verrijken tot het geschikt is voor kernwapens.
Hij reageerde tijdens een persconferentie op de vraag of hij nieuwe luchtaanvallen zou overwegen als de bombardementen van vorige week niet succesvol blijken te zijn. De Amerikaanse aanvallen waren bedoeld om de nucleaire ambities van Iran te beëindigen. Volgens Trump is alles weggevaagd. Sommige Amerikaanse media benadrukken dat dat nog niet is vastgesteld.
Volgens Trump is de Iraanse ayatollah Ali Khamenei tot moes geslagen door de Verenigde Staten en Israël. Het zou nu "een geweldig moment" zijn om het conflict te stoppen.
Strafmaatregelen
De Amerikaanse president maakte ook bekend dat hij niet meer werkt aan een mogelijke verlichting van de sancties tegen Iran. De strafmaatregelen waren jaren geleden opgelegd om het land onder druk te zetten.
Trump zei dat hij onmiddellijk alle voorbereidingen had gestaakt nadat Khamenei had gezegd dat zijn land een overwinning had behaald op de Verenigde Staten. Trump noemde dat een "verklaring van woede, haat en walging." Een opheffing van sancties en andere maatregelen hadden Iran een veel betere kans gegeven op een volledig en snel herstel, schreef Trump op platform Truth Social.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Burgemeester van New York Zohran Mamdani heeft de regering-Trump opgeroepen om de Israëlische premier Benjamin Netanyahu te arresteren als die in september naar New York komt voor de algemene vergadering van de Verenigde Naties. De reden is dat het gemeentebestuur niet wettelijk bevoegd is Netanyahu te laten arresteren, zoals Mamdani wilde, aldus The New York Times.
2 uur geledenCOTIGNAC/CORRENS (ANP/AFP) - In het departement Var, in het zuiden van Frankrijk, is dinsdag een zich snel uitbreidende natuurbrand uitgebroken. Honderden mensen zijn hun huizen ontvlucht, terwijl bijna duizend brandweerlieden en blusvliegtuigen de brand bestrijden.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De gewezen Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov is blij dat president Volodymyr Zelensky een nieuwe commandant der strijdkrachten heeft aangewezen. Op sociale media spreekt Fedorov van "een frisse wind en een bron van nieuwe hoop in de strijd van het vrije volk voor vrijheid en gerechtigheid".
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth schat dat de Iranoorlog de VS tot dusver zo'n 37,5 miljard dollar (circa 32,5 miljard euro) heeft gekost. Halverwege mei werd nog gesproken over een bedrag van bijna 29 miljard dollar.
8 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vervangt zijn commandant der strijdkrachten, Oleksandr Syrsky. Dat meldt hij op Telegram. De functie zal worden overgenomen door Mychajlo Drapaty.
9 uur geledenGEORGETOWN (ANP/DPA) - Het dodental na een bootongeluk in Guyana is opgelopen naar 41. Een veerboot kapseisde afgelopen weekend en als gevolg daarvan zijn nog tientallen mensen vermist.
9 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Drie mensen in Venezuela zijn overleden nadat zij het hantavirus hadden opgelopen. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Het voegde eraan toe dat er geen aanwijzingen zijn dat het gaat om een besmetting van mens op mens.
10 uur geleden