Trump bij laatste campagnebijeenkomst op zelfde plek als in 2016
GRAND RAPIDS (ANP) - Bij zijn laatste campagnebijeenkomst voor verkiezingsdag heeft Donald Trump het publiek zo'n twee uur laten wachten, meldt de BBC. Toen de presidentskandidaat eenmaal verscheen, werd hij met een lange staande ovatie verwelkomd.
Trump hield zijn laatste rally in de plaats Grand Rapids in de staat Michigan. Op die plek hield hij ook zijn laatste campagnebijeenkomst in 2016 en 2020. "Dit is een bijzondere plek, herinneren jullie 2016 nog?", zei hij. En: "Dit is de laatste keer dat we dit hoeven te doen." Hij zei de VS naar "nieuwe hoogten" te willen leiden.
In zijn toespraak viel hij Joe Biden, zijn tegenstander Kamala Harris en ook Nancy Pelosi aan. Trump deed verder beloftes over importtarieven en het terugdringen van het aantal immigranten. De Republikein haalde ook zijn kinderen en hun partners op het podium en beëindigde de rally pas na bijna twee uur te hebben gesproken.
Eerder op de avond was Trump een uur en drie kwartier aan het woord in Pennsylvania. Dinsdag zijn de presidentsverkiezingen in de VS.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.
3 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid, schrijft persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara. Inmiddels heeft de openbaar aanklager in Ankara onderzoek ingesteld naar de crash, meldt de Turkse minister van Justitie Yilmaz Tunç.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie benadrukt dat niet alles geloofd moet worden wat over president Donald Trump wordt gezegd in vrijgegeven documentatie over zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Sommige van deze documenten bevatten onware en sensationele beweringen over president Trump die vlak voor de verkiezingen van 2020 bij de FBI zijn ingediend", staat in een bericht op X.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Zweedse activiste Greta Thunberg is in Londen opgepakt bij een pro-Palestijnse demonstratie. Ze was gekomen om pro-Palestijnse activisten te steunen die in de gevangenis in hongerstaking zijn gegaan.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering rolt landelijk een nieuwe aanpak uit om asielaanvragen te kunnen afwijzen. Het uitgangspunt is dat asielzoekers die vervolging vrezen in hun thuisland ook kunnen worden overgebracht naar landen waar ze zelf niet vandaan komen, bericht CBS News. De nieuwszender baseert zich op interne overheidsgegevens.
11 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat er samen met de VS verschillende conceptdocumenten zijn opgesteld over het beëindigen van de oorlog met Rusland. Die gaan volgens hem met name over veiligheidsgaranties voor Oekraïne, herstel en over een basiskader voor het beëindigen van de oorlog, schrijft hij op X.
11 uur geleden