Trump bij laatste campagnebijeenkomst op zelfde plek als in 2016
GRAND RAPIDS (ANP) - Bij zijn laatste campagnebijeenkomst voor verkiezingsdag heeft Donald Trump het publiek zo'n twee uur laten wachten, meldt de BBC. Toen de presidentskandidaat eenmaal verscheen, werd hij met een lange staande ovatie verwelkomd.
Trump hield zijn laatste rally in de plaats Grand Rapids in de staat Michigan. Op die plek hield hij ook zijn laatste campagnebijeenkomst in 2016 en 2020. "Dit is een bijzondere plek, herinneren jullie 2016 nog?", zei hij. En: "Dit is de laatste keer dat we dit hoeven te doen." Hij zei de VS naar "nieuwe hoogten" te willen leiden.
In zijn toespraak viel hij Joe Biden, zijn tegenstander Kamala Harris en ook Nancy Pelosi aan. Trump deed verder beloftes over importtarieven en het terugdringen van het aantal immigranten. De Republikein haalde ook zijn kinderen en hun partners op het podium en beëindigde de rally pas na bijna twee uur te hebben gesproken.
Eerder op de avond was Trump een uur en drie kwartier aan het woord in Pennsylvania. Dinsdag zijn de presidentsverkiezingen in de VS.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP/RTR) - Bij de zware aardbeving voor de kust van het Zuid-Filipijnse eiland Mindanao zijn zeker drie doden gevallen. Ook maakt de politie melding van vier gewonden. Eerder werd al duidelijk dat meerdere gebouwen op het eiland zijn ingestort, maar details zijn nog schaars.
36 minuten geledenLIMA (ANP) - De kandidaten voor het presidentschap van Peru gaan nek-aan-nek. Waar bij de recentste telling de conservatieve Keiko Fujimori was uitgelopen op haar rivaal Roberto Sánchez, is het in de nieuwste peiling weer het linkse congreslid dat voorligt: 50,3 procent tegenover 49,7 procent.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Israël heeft maandagochtend vroeg luchtaanvallen uitgevoerd op militaire doelen in het westen en midden van Iran, meldt het Israëlische leger. Iraanse staatsmedia melden dat er explosies zijn gehoord in Teheran, Tabriz en Isfahan.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Justitie, Gérald Darmanin, heeft openbaar aanklagers opgedragen om 70.000 aangiften "die met kinderen te maken hebben" met spoed te onderzoeken. Het Franse justitiesysteem heeft hier tot 14 juli, een nationale feestdag, de tijd voor gekregen. Darmanin neemt die stap na de moord op de 11-jarige Lyhanna.
3 uur geledenMANILLA (ANP) - Na een zware aardbeving voor de kust van het Filipijnse eiland Mindanao is maandagochtend vroeg een tsunamiwaarschuwing afgegeven. Naast de Filipijnen zelf geldt de waarschuwing voor onder meer kustgebieden in Indonesië en Japan.
5 uur geledenJEREVAN (ANP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de overwinning uitgeroepen bij de parlementsverkiezingen. Tijdens een persconferentie in de nacht van zondag op maandag noemde Pasjinjan de overwinning van zijn partij Burgercontract een "historische zege".
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - In reactie op de raketaanvallen vanuit Iran, heeft Israël grensovergangen naar de Gazastrook gesloten. Het gaat om een "veiligheidsmaatregel", staat in een verklaring van overheidsinstantie COGAT, die onder meer de toegang tot Gaza coördineert.
5 uur geleden