Trump bij G20-top: klimaatverdrag van Parijs 'zeer oneerlijk'
RIYAD (ANP/DPA) - De zittende Amerikaanse president Donald Trump heeft de internationale overeenkomst tegen de opwarming van de aarde omschreven als "zeer oneerlijk en eenzijdig". Het doel van het klimaatverdrag van Parijs was om "de Amerikaanse economie te doden", zei Trump in een videoboodschap die zondag op de G20-top werd getoond.
De Verenigde Staten trokken zich onder zijn leiding terug uit de overeenkomst om geen "miljoenen Amerikaanse banen en miljarden dollars" te verliezen aan de "ergste vervuilers ter wereld", zei hij.
Trump verklaarde dat zijn regering ook zonder "eenzijdige internationale overeenkomsten" veel heeft gedaan om het milieu te beschermen. Trumps standpunt was in directe tegenspraak met dat van alle andere leidende economische landen op de top, die het klimaatverdrag van Parijs hebben ondertekend en zich voor klimaatbescherming sterk maken.
Presidentsverkiezingen
Volgens prognoses van Amerikaanse media verloor de Republikein Trump de presidentsverkiezingen van 3 november. De Democratische verkiezingswinnaar Joe Biden heeft al aangekondigd dat de VS onder zijn leiding weer zullen toetreden tot het verdrag van Parijs. Biden wordt op 20 januari beëdigd als de nieuwe president van de VS.
De door gastheer Saudi-Arabië georganiseerde G20-top vond plaats als videoconferentie vanwege de coronapandemie. Samen vertegenwoordigen de leden van de G20 meer dan 85 procent van de wereldwijde economische output en twee derde van de wereldbevolking.
Meer uit Financieel
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.
1 uur geledenWENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM-topman Ben Smith heeft laten doorschemeren dat hij bereid is om een mogelijke betrokkenheid bij een bod op easyJet te overwegen. Volgens persbureau Bloomberg heeft hij gezegd dat hij een telefoontje van de potentiële koper Castlelake zou aannemen, mocht de Amerikaanse investeringsmaatschappij met een voorstel komen.
2 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - De productie van duurzamere vliegtuigbrandstof, ofwel sustainable aviation fuel (SAF), komt wereldwijd amper van de grond. Daarop heeft de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA dit weekend gewezen op een conferentie in Brazilië. De belangenclub waarschuwde dat doelstellingen voor luchtvaartmaatschappijen om meer gebruik hiervan te maken zo in gevaar komen.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.
8 uur geleden