Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump bij G20-top: klimaatverdrag van Parijs 'zeer oneerlijk'

Trump bij G20-top: klimaatverdrag van Parijs 'zeer oneerlijk'

RIYAD (ANP/DPA) - De zittende Amerikaanse president Donald Trump heeft de internationale overeenkomst tegen de opwarming van de aarde omschreven als "zeer oneerlijk en eenzijdig". Het doel van het klimaatverdrag van Parijs was om "de Amerikaanse economie te doden", zei Trump in een videoboodschap die zondag op de G20-top werd getoond.

De Verenigde Staten trokken zich onder zijn leiding terug uit de overeenkomst om geen "miljoenen Amerikaanse banen en miljarden dollars" te verliezen aan de "ergste vervuilers ter wereld", zei hij.

Trump verklaarde dat zijn regering ook zonder "eenzijdige internationale overeenkomsten" veel heeft gedaan om het milieu te beschermen. Trumps standpunt was in directe tegenspraak met dat van alle andere leidende economische landen op de top, die het klimaatverdrag van Parijs hebben ondertekend en zich voor klimaatbescherming sterk maken.

Presidentsverkiezingen

Volgens prognoses van Amerikaanse media verloor de Republikein Trump de presidentsverkiezingen van 3 november. De Democratische verkiezingswinnaar Joe Biden heeft al aangekondigd dat de VS onder zijn leiding weer zullen toetreden tot het verdrag van Parijs. Biden wordt op 20 januari beëdigd als de nieuwe president van de VS.

De door gastheer Saudi-Arabië georganiseerde G20-top vond plaats als videoconferentie vanwege de coronapandemie. Samen vertegenwoordigen de leden van de G20 meer dan 85 procent van de wereldwijde economische output en twee derde van de wereldbevolking.

Meer uit Financieel

Eurocommissaris: oorlog Midden-Oosten schaadt groei economie EU

BRUSSEL (ANP/AFP) - De economische groei van de Europese Unie wordt geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Maar de impact hangt wel af van de duur en omvang van het conflict, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) vrijdag. Ook zal de inflatie aangejaagd worden doordat de energieprijzen hard zijn gestegen door de oorlog, aldus Dombrovskis.

1 uur geleden
Consumentenbond vindt paascampagne Jumbo "te kort door de bocht"

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond vindt de claim van Jumbo dat het de laagste paasprijzen van Nederland heeft "te kort door de bocht". Volgens de Consumentenbond kiest de winkelketen zelf gunstig geprijsde producten, maakt vergelijkingsfouten en verstopt het de kleine lettertjes. Jumbo is van mening dat de campagne "goed onderbouwd" is.

1 uur geleden
Wall Street daalt na uitstel Amerikaanse aanvallen op Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omlaag na de zware koersverliezen een dag eerder. Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april, maakte weinig indruk op beleggers. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken met Iran, die volgens Trump "zeer goed verlopen".

2 uur geleden
Oorlog raakt FloraHolland nauwelijks, bedrijf verwacht weer winst

AALSMEER (ANP) - Royal FloraHolland merkt nog geen grote impact op de import van bloemen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Het grootste deel van de import van de bloemenveiling komt vanuit Afrika en dat verloopt deels via het Midden-Oosten, maar grote gevolgen blijven uit. 's Werelds grootste sierteeltmarktplaats verwacht dit jaar dan ook opnieuw zwarte cijfers te schrijven.

2 uur geleden
Verlieslatend DB waarschuwt treinreiziger voor slechtere diensten

BERLIJN (ANP/DPA) - Deutsche Bahn heeft vorig jaar 2,3 miljard euro verlies geleden, blijkt uit de jaarcijfers. De Duitse spoorwegmaatschappij duikt daarmee 500 miljoen euro verder in het rood dan in 2024. Deutsche Bahn meldt haar klanten dat ze het komende jaar rekening moeten houden met verslechtering van de diensten.

3 uur geleden
Meeste huizenverkopers doen niet mee aan Open Huizen Dag

DEN HAAG (ANP) - Lang niet alle woningen die momenteel te koop staan, doen zaterdag mee aan de Open Huizen Dag van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Volgens huizenwebsite Funda staat het aantal aanmeldingen op ruim 8900, terwijl in totaal zo'n 47.000 huizen en appartementen beschikbaar zijn. Makelaarsorganisaties melden dat veel woningverkopers het niet nodig vinden om hun huis tijdens het evenement open te stellen voor huizenzoekers.

3 uur geleden
Onlinewoonwinkel Fonq is failliet verklaard

UTRECHT (ANP) - Onlinewoonwinkel Fonq is door de rechter failliet verklaard. Dat hebben de curatoren van het bedrijf vrijdag laten weten. Zij kijken momenteel nog of er een doorstart in zit voor Fonq of andere delen van het bedrijf, waaronder ook woonwinkel Naduvi. Zeker circa honderd medewerkers vrezen voor hun baan.

4 uur geleden