Trump: Biden wil economie weer platleggen
CLEVELAND (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in het eerste verkiezingsdebat gesteld dat zijn Democratische uitdager Joe Biden een bedreiging vormt voor het economische herstel van de coronacrisis. Trump verweet Biden dat hij de economie plat wil leggen.
Trump claimde dat zijn regering "de beste economie ooit" heeft gebouwd. "Maar we moesten die platleggen vanwege de China-pest", aldus Trump. Volgens de president is de Amerikaanse economie in recordsnelheid hersteld na de heropening. Ook claimde Trump dat het aantal banen in een recordsnelheid was gegroeid sinds de heropening. "Hij wil alles weer sluiten, het wordt een ramp", zei Trump over Biden.
Biden stelt dat de regering-Trump vooral de rijken heeft geholpen en de werkende Amerikanen in de steek heeft gelaten. Daarbij wees Biden ook op de recente onthulling van The New York Times dat Trump over twee jaren slechts 750 dollar inkomstenbelasting zou hebben betaald. Biden noemde de snelle heropening van de economie die Trump voor ogen heeft onverantwoord. "De economie kan niet herstellen voordat de Covid-crisis is opgelost", aldus Biden.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
4 uur geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
6 uur geledenLIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.
6 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.
7 uur geledenMODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
9 uur geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
10 uur geleden