Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: Biden wil economie weer platleggen

Trump: Biden wil economie weer platleggen

CLEVELAND (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in het eerste verkiezingsdebat gesteld dat zijn Democratische uitdager Joe Biden een bedreiging vormt voor het economische herstel van de coronacrisis. Trump verweet Biden dat hij de economie plat wil leggen.

Trump claimde dat zijn regering "de beste economie ooit" heeft gebouwd. "Maar we moesten die platleggen vanwege de China-pest", aldus Trump. Volgens de president is de Amerikaanse economie in recordsnelheid hersteld na de heropening. Ook claimde Trump dat het aantal banen in een recordsnelheid was gegroeid sinds de heropening. "Hij wil alles weer sluiten, het wordt een ramp", zei Trump over Biden.

Biden stelt dat de regering-Trump vooral de rijken heeft geholpen en de werkende Amerikanen in de steek heeft gelaten. Daarbij wees Biden ook op de recente onthulling van The New York Times dat Trump over twee jaren slechts 750 dollar inkomstenbelasting zou hebben betaald. Biden noemde de snelle heropening van de economie die Trump voor ogen heeft onverantwoord. "De economie kan niet herstellen voordat de Covid-crisis is opgelost", aldus Biden.

Meer uit Buitenland

Oekraïne evacueert alle kinderen uit frontstad Pokrovsk

POKROVSK (ANP) - De Oekraïense autoriteiten hebben alle kinderen uit de frontstad Pokrovsk in veiligheid gebracht. Er zijn ongeveer 10.000 mensen in het district, waarvan 7.000 in de stad in het oosten van het land, zegt het militair bestuur van Pokrovsk. "Er zijn geen kinderen meer in de gemeenschap, ze zijn allemaal vertrokken."

1 uur geleden
Trump: 'misschien' terug naar WHO

LAS VEGAS (ANP) - President Donald Trump zei zaterdag op een rally in Las Vegas dat hij mogelijk zou overwegen de VS weer lid te maken van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Hij voegde eraan toe dat de VS te veel betaalde aan de WHO.

3 uur geleden
Massagraven met 56 lichamen ontdekt in noorden van Mexico

CHIHUAHUA (ANP/AFP) - In het noorden van Mexico zijn 56 lichamen gevonden in massagraven, maakten lokale aanklagers bekend. De stoffelijke overschotten werden eerder deze week opgegraven in de staat Chihuahua, een broeinest van drugsgerelateerde misdaad en wapenhandel.

5 uur geleden
Trump maakt levering zware bommen aan Israël weer mogelijk

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft het Amerikaanse leger geïnstrueerd om de blokkade van de levering van bommen van 2000 pond aan Israël op te heffen, melden de Amerikaanse nieuwssite Axios en persbureau Reuters. De blokkade werd vorig jaar opgelegd door zijn voorganger Joe Biden.

5 uur geleden
Buitenlandse militairen omgekomen bij gevechten in Oost-Congo

KINSHASA (ANP/RTR/AFP) - Dertien buitenlandse soldaten zijn omgekomen bij gevechten in het conflictgebied in het oosten van Congo. Zij maakten deel uit van internationale vredesmissies die daar samen met Congolese troepen strijden tegen de gewapende antiregeringsgroep M23. De soldaten waren afkomstig uit Zuid-Afrika, Malawi en Uruguay.

5 uur geleden
Kristi Noem nieuwe minister van Binnenlandse Veiligheid VS

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft in meerderheid ingestemd met de benoeming van Kristi Noem tot minister van Binnenlandse Veiligheid. De aanstelling van de ervaren Republikeinse politica uit South Dakota gold volgens Amerikaanse media in Washington als weinig omstreden en leverde weinig problemen op. Noem is de vierde topfiguur die nu formeel sinds het aantreden van president Trump is aangesteld, na een buitenlandminister (Marco Rubio), een defensieminister (Pete Hegseth) en een nieuwe chef van de CIA (John Ratcliffe).

8 uur geleden
Musk spreekt AfD-leden toe bij begin verkiezingscampagne

HALLE (ANP/DPA) - Elon Musk heeft via een videoverbinding leden van Alternative für Deutschland (AfD) toegesproken bij het begin van de verkiezingscampagne. De techmiljardair sprak de menigte toe voorafgaand aan de toespraak van partijleider Alice Weidel en zei dat de partij "de beste hoop" is voor Duitsland.

8 uur geleden