Trump bezoekt militairen Qatar en zinspeelt op derde ambtstermijn
DOHA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij een bezoek aan Amerikaanse militairen in Qatar weer gezinspeeld op een derde ambtstermijn. Hij zei tijdens een toespraak op luchtmachtbasis Al Udeid dat "sommige mensen" willen dat hij een vierde keer meedoet aan de verkiezingen. "Daar moeten we dan maar over nadenken", zei de president.
Trump deed de uitspraak tijdens een meerdaagse internationale reis. Hij bezoekt onder meer Qatar, waar de VS met Al Udeid hun grootste basis in het Midden-Oosten hebben. Militairen scandeerden "USA, USA" toen de president arriveerde. Die prees zijn manschappen en beloofde dat hij de strijdkrachten sterker dan ooit zal maken.
De 78-jarige Trump heeft het vaker over een derde termijn. De grondwet staat dat niet toe, maar Trump kan ook andere redenen hebben om de discussie hierover gaande te houden. Het leidt de aandacht af van andere relletjes en het voorkomt dat binnen zijn partij al potentiële opvolgers met de aandacht aan de haal gaan.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland staat open voor meer korte humanitaire wapenstilstanden langs de frontlinie, zei Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov tegen verslaggevers. Hij verwijst naar het humanitaire bestand dat naar verwachting in de nacht van maandag op dinsdag ingaat rond de stad Olesjky. Maar Rusland zegt het offensief tegen Oekraïne niet te zullen afremmen.
47 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham hoopt dat zijn land uiteindelijk weer toetreedt tot de Europese Unie. "Ik denk niet dat het is gelopen zoals mensen zeiden dat het zou gaan", zei hij tijdens een interview met ITV over de Brexit.
51 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De avondklok in Frankrijk blijft de komende dagen van kracht, meldt de minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Deze geldt op verschillende plekken vanwege de onrust in het land. Volgens de minister kunnen burgemeesters zelf bepalen of ze van de mogelijkheid gebruik willen maken. Zo geldt er al dagen een avondklok in delen van Parijs.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bij de Amerikaanse president Donald Trump aangedrongen op meer zichtbare steun voor zijn campagne in aanloop naar de parlementsverkiezingen van dinsdag. Dat schrijft nieuwssite Axios, die zich baseert op anonieme bronnen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-topvrouw Ursula von der Leyen heeft opgetogen gereageerd op de verkiezingsoverwinning van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva. "De democratie en het multilateralisme hebben gewonnen in Brazilië", schreef ze in een bericht op X.
4 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - De Jordaanse autoriteiten zeggen na een vuurgevecht drie gewapende verdachten te hebben opgepakt van de recente aanslag op een kerk. Ze hadden zich volgens de veiligheidsdienst verstopt in een verlaten pand en weigerden zich over te geven.
4 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - De Houthi's uit Jemen zeggen zondag opnieuw de internationale luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad te hebben aangevallen. Dat gebeurde enkele uren nadat het vliegverkeer was hervat. Volgens vluchtvolgsite Flightradar24 werd zondag het merendeel van de vluchten geannuleerd.
6 uur geleden